Wpis z mikrobloga

Czy to normalne, że akumulator AGM po 2 miesiącach nieuzywania potrzebuje krótkiego podladowania, żeby zaczął dawać prąd?
Miałem dziś dziwna sytuację. Z powodu częstego wyłączania zasilania podłączyłem w kotłowni UPS-a, a do niego akumulator AGM. Niestety UPS nie ruszył. Tak jakby akumulator był całkowicie rozładowany. Na szczęście wlaczyli na chwilę prąd, więc podłączyłem ten zestaw do gniazdka i faktycznie wskaźnik naładowania baterii zasygnalizował proces ładowania z najniższego poziomu naładowania. Trwało to kilka/kilkanaście sekund, bo prad znowu został wyłączony. Na szczęście to krótkie wzbudzenie podziałało, bo mimo wyłączenia prądu UPS działał, a poziom naładowania akumulatora pokazywał 100%
#elektryka #elektroda #elektronika
  • 5
  • Odpowiedz
@inko-gnito: Podłączyłeś ten akumulator do upsa w momencie gdy nie było napięcia w sieci czy dużo wcześniej? Ups pracuje tak że cały czas ładuje akumulator i żadne wzbudzanie nie ma miejsca. Jeśli podłączyłeś upsa gdy nie było napięcia w sieci to trzeba ręcznie włączyć upsa trzymając dłużej przycisk zasilania na przedniej obudowie.
  • Odpowiedz