Wpis z mikrobloga

Witam, mam nadzieję, że pomożecie:)

Chciałbym zintegrować Fibaro z domofonem (furtka plus brama). Domofon cyfrowy Laskomex Unifon. Na zdjęciu bebechy ze środka.

Czy aby otworzyć bramę wystarczy zewrzeć ze sobą zaznaczone kabelki (które?) czy też zrobię jakieś zwarcie? Jeśli wystarczy je zewrzeć to wie ktoś może jakie może być natężenie prądu? Fibaro Smart Implant ma niby 150mA i zastanawiam się czy to wystarczy. W związku z tym, że mam furtkę i bramę, to implant byłby super, bo dodatkowo chyba zmieści się w słuchawce.

Z góry dzięki za wszelkie rady.

#fibaro #smarthome #zwave #zigbee #elektroda #elektryka
ricky_fernando - Witam, mam nadzieję, że pomożecie:)

Chciałbym zintegrować Fibaro z ...

źródło: temp_file4925898469522923557

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • 0
@mam_kosmate_mysli

Nie mam takiego miernika aby zmierzyć natężenie. Zresztą na ten moment kluczowe dla mnie jest czy skoro sa 3 kable i bramka oraz drzwi to aby je otworzyć to należy 2 z nich zewrzeć. Jest to bardzo popularny domofon, prawie na każdym osiedlu takie są i może ktoś próbował.
  • Odpowiedz
@ricky_fernando: l+ l- to zasilanie więc nie zwierał bym raczej, br brzmi jak sygnał do otwierania i zamykania ale ciężko mi stwierdzić jaką wartość napięcia trzeba podać by zainicjować ruch.
Zwłaszcza jak się patrzy na grubość kabli to obstawiam że natężenia prądów nie są duże, więc nie są to kable, które sterują silnikami bezpośrednio.
  • Odpowiedz
  • 0
@Fantastycznosc tak właśnie zakladalem. Zwlaszcza, że chyba furtką jednak nie posteruję, bo jest to możliwe z jakiegoś powodu dopiero jak ktoś zadzwoni (wcześniej guzik furtki nic nie robi).

Nie jestem biegły w elektryce, wiec dopóki nie będę miał pewności, nic nie bedę ruszał.

Dzięki za dotychczasowe odp.
  • Odpowiedz