Wszystko
Najnowsze
Archiwum
10
Najstarsza sztolnia na Dolnym Śląsku udostępniona do zwiedzania.

Nie jest może najbardziej okazała, ale za to najstarsza. Pierwsze wzmianki o sztolni Jan pochodzą już 1527 roku. Zachęcam do obejrzenia galerii.
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- #
52
Schlesien wie es war - Farbaufnahmen Breslau (1939)

Breslau / Wrocław, Dolny Śląsk w kolorze 1939, krótki film.
z- 7
- #
- #
- #
- #
- #
- 1
Mówił żebyś zobaczył , na portal wspinanie.pl tam podobno są jakieś mapki (co prawda nie wszystkie) , oraz żebyś zakupił przewodnik http://ksiegarnia.wspinanie.pl/rudawy-janowickie-przewodnik-wspinaczkowy-michal-kajca-p-356.html
mam jeszcze coś takiego w docu jak na zdjeciu, pewnie to już masz. Jezeli nie moge dac Ci namiar/przeslac :)
ps. moglbym Ci zrobic zdj z
źródło: comment_W8uqPfEgYnFsF9uVpFoZ8FveWH5RXisZ.jpg
Pobierz- 0
Komentarz usunięty przez moderatora
- 0
Zmumifikowane zwłoki księżnej Sapieżyny
W Cieszkowie Sapieżyna mieszkała we wspaniałym pałacu, ale kazała pochować się skromnie, niczym zakonnica. W habicie tercjarki - członkini III zakonu św. Franciszka.
Po
źródło: comment_kPLElzejGdXjyXKrat5rv85VUgLuishL.jpg
Pobierz- 2
Budulec Warszawy
Kilkanaście kilometrów na północny wschód od centrum Wrocławia znajdziemy smutne pozostałości czegoś, co jeszcze kilkadziesiąt lat temu nazywano „Śląskim Windsorem"
Miejsce
źródło: comment_PVguTIAs18fTFtN1xFPth48XHEbEbItN.jpg
Pobierz- 3
- 8
- 2
9
Nadolice Wielkie - Cmentarz żołnierzy niemieckich (dolnośląskie)

15 km na wschód od Wrocławia położony jest cmentarz zbiorowy dla żołnierzy niemieckich, którzy polegli w czasie II wojny światowej na terenie Dolnego Śląska. W roku 1998 dokonano pierwszych pochówków. Obecnie spoczywa tam 11 970 żołnierzy niemieckich.
z- 0
- #
- #
9 lipca 1930 roku w Jugowskim szybie „Kurt” kopalni „Wacław” doszło do wyrzutu gazu (CO2) i skał. W jednej z największych katastrof górniczych XX wieku w Europie zginęło 151 górników. Wypadek ten upamiętnia kapliczka-pomnik Hausdorfer Bergmannskreuz wykonana wg projektu wałbrzyskiego architekta Ernsta Piertuskiego. Tworzą ją dwie ściany-skrzydła z drewnianymi tablicami zawierającymi nazwiska i miejscowości poległych w katastrofie
źródło: comment_gJzePrgLvpsJCw4ZgLnt28bkQr62eCWj.jpg
PobierzKomentarz usunięty przez moderatora
Komentarz usunięty przez autora
- 3
- 3
Z Sejmu Śląskiego
@Farrahan: bardzo mi się podoba
u nas jest tak , z tym że nie zostało uchwycone godło polski które jest nad piastowskim
źródło: comment_iekStg2P0XU4uQcvaVTT6TABQE9K9GIg.jpg
Pobierz- 3











to nic ze norweska - duzo polakow korzysta na calym swiecie - sprawdza sie