Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Wszystko
Najnowsze
Archiwum

AnonimoweMirkoWyznania
via AMWv2- 0

konto usunięte
- 17
@AnonimoweMirkoWyznania: idź i to wylecz. Czas szybko leci. Za 3,5 roku, które szybko zleci, pomyślisz sobie, że byłbyś już na finiszu leczenia.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 9
@AnonimoweMirkoWyznania: Powiem Ci na swoim przykładzie. Kiedyś miałem do zrobienia jednego zęba, kanałowo. Bałem się iść do dentysty, przekładałem spotkania, odwoływałem itd. po 2 latach ten ząb mi pękł w pół, a jedna i druga połowa tego zęba, utkwiły w dziąśle. Musiałem iść. Jednak po zrobieniu tego zęba okazało się, że mam do zrobienia jeszcze 4 inne. Pół roku mi zajęło zrobienie wszystkiego. Jak nie pójdziesz teraz, to później będzie
Używał ktoś ten manualny irygator do zębów? Nazywa się Power Floss i kosztuje dyche. Warte to cokolwiek? Potrzebuję coś małego, taniego i do sporadycznego użytku w podróży.
#dentysta #zeby #stomatologia
#dentysta #zeby #stomatologia
źródło: comment_1599949797NBEw0Y1xlLNUcGkTO2Wnsx.jpg
Pobierz- 0
Czasami, gdy nitkuję zęby (a uczę się nitkować), nitka poszerza się i mikrowłókna czasami pękają podczas wsuwania nici. Czy jak połknę taką mikronić, to nic mi się nie stanie?
#kiciochpyta #dentysta #nicdentystyczna #mampytanie
#kiciochpyta #dentysta #nicdentystyczna #mampytanie
@japer: jak Ci się strzępi nitka w przestrzeni międzyzębowej to znak, że coś tam się dzieje.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
Tak spojrzałem na biurko i pozdrawiam wszystkich którzy kiedyś mieli komplikacje po wyrwaniu jednego małego ząbka xD
#dentysta #stomatolog #bol #leki
#dentysta #stomatolog #bol #leki
źródło: comment_15999374264JHTofGbgVDeFAbMcPpwM1.jpg
PobierzMuszę zmienić pastę i płyn do płukania, żeby sprawdzić czy to przypadkiem elmex nie powoduje u mnie choroby.
Bo pojawia się czarny nalot na języku. Trzy/dwa tygodnie temu zwalczylem go antybiotykami i płynem do ust tandumverde czy cos takiego. I od 5 dni znowu uzywam elmexu i dzisiaj w lustrze ponownie zaaobserwowalem zalążki czarnego języka.
Jaką pastę i płyn polecacie?
A może jest jakieś badanie, które pomoże mi wykryć co to za dziadostwo?
Bo pojawia się czarny nalot na języku. Trzy/dwa tygodnie temu zwalczylem go antybiotykami i płynem do ust tandumverde czy cos takiego. I od 5 dni znowu uzywam elmexu i dzisiaj w lustrze ponownie zaaobserwowalem zalążki czarnego języka.
Jaką pastę i płyn polecacie?
A może jest jakieś badanie, które pomoże mi wykryć co to za dziadostwo?
@izkYT: Ale z dolegliwościami jamy ustnej idzie się do stomatologa. Jak widać lekarz pierwszego kontaktu się na tym nie zna. Oni mają 2h stomatologii przez całe studia. Pójdź do periodontologa, to jego dziedzina.
- 1
Witam, mam pytanie do stomatologów o przeciętne ceny wykonania całego górnego uzębienia, od jedynki po siódemkę w koronach pełnoceramicznych, nawet na 8 implantach, chyba że zdarzają się sytuację gdzie potrzebna jest większa ilość. Dodatkowo zapytam, w jakie miejsca są wszczepiane w takich przypadkach implanty, mam odłożone 55 tysięcy i nadal nie wiem czy jest to wystarczająca kwota na profesjonalną odbudowę. Chciałbym mieć to na całe życie, stąd padł wybór na korony pełnoceramiczne,
@filip-zabkowski: Korona, będzie trwalsza. Koronę po prostu się wymienia w razie potrzeby.
- 2
@SkrytyZolw: Jak miło
Mirabelki i Mirunie
Mam problem z dentystą i nie wiem jak go ugryźć (he he he).
Do aktualnego dentysty trafiłem z polecenia. Do tej pory robił robotę i robił ją zajebiście. Ogólnie fachowiec, człowiek który wie co robi. Ale też swoje kosztuje. Trudno, zęby ma się tylko jedne.
W czerwcu trafiłem na fotel i okazało się że potrzebuje kanałówki. Został założony opatrunek, umówiona wizyta w lipcu. W lipcu na jednej wizycie oczyścił kanały,
Mam problem z dentystą i nie wiem jak go ugryźć (he he he).
Do aktualnego dentysty trafiłem z polecenia. Do tej pory robił robotę i robił ją zajebiście. Ogólnie fachowiec, człowiek który wie co robi. Ale też swoje kosztuje. Trudno, zęby ma się tylko jedne.
W czerwcu trafiłem na fotel i okazało się że potrzebuje kanałówki. Został założony opatrunek, umówiona wizyta w lipcu. W lipcu na jednej wizycie oczyścił kanały,
@voucher_z_biedry: Górne piątki mogą mieć dodatkowy kanał (najczęściej mają 1 dosyć szeroki), ale pod mikroskopem doświadczony lekarz go znajdzie. Wykonanie zdjęć przed/po przy tych kosztach leczenia raczej jest standardem. Nie chcę tu podważać niczyich kompetencji, ale powinieneś uzyskać pomoc w tym gabinecie, świadczyło by to dobrze o placówce. Nie zapominaj też, że leczenie kanałowe jest niestety warunkowe.
- 0
@voucher_z_biedry: RTG przy RCT to absolutny standard, mikroskop nie ma nic do rzeczy, taki średni fachowiec z tego Twojego dentistu
Byłam dziś u dentysty bo troszku boli mnie ząb kiedy jem lub piję, a ze względu na pandemie długo odpuszczałam kontrole. Okazało się że mam ubytek po jakimś starym wypełnieniu z początkami próchnicy (faktycznie czułam językiem że coś tam jest kiepstko), dentysta go ogarnął, założył nowe wypełnienie.
Znieczulenie przestało działać i ten ząb znowu boli podczas jedzenia i picia tylko dużo bardziej (niezależnie od temperatury jedzenia). Niestety kolejna wizyta dopiero za 2
Znieczulenie przestało działać i ten ząb znowu boli podczas jedzenia i picia tylko dużo bardziej (niezależnie od temperatury jedzenia). Niestety kolejna wizyta dopiero za 2
@daddyissues_ ząb może być nadwrażliwy kilkanaście godzin po wypełnieniu, poczekaj do 2 dni.
@daddyissues_ jeżeli ból nie minie po 3 dniach, to w poniedziałek jedź do dentysty. W przypadku gdy próchnica jest głęboka, to często dentyści zakładają do zęba opatrunek na bazie tlenku cynku, z którym chodzisz nawet do 6 miesięcy - jest to w celu uniknięcia leczenia kanałowego i odratowania żywego zęba, ale nie zawsze się da.
- 0
Elo mirki, mam pytanko
Byłem u dentysty i powiedziałem mu że przeskakuje mi szczeka z lewej strony podczas otwierania i zamykania buzi. Skierował mnie na wizytę do gościa leczącego wadę zgryzu. Gościu ten powiedział, że przed założeniem aparatu konieczne będzie naniesienie wypełnienia na dolne zęby (chyba jedynki i dwójki), żeby dobrze ustawić szczękę i zacząć z aparatem od "zera". Koszt takiego wypełnienia to ok 1500-2000 zł.
Orientuje się może ktoś czy to
Byłem u dentysty i powiedziałem mu że przeskakuje mi szczeka z lewej strony podczas otwierania i zamykania buzi. Skierował mnie na wizytę do gościa leczącego wadę zgryzu. Gościu ten powiedział, że przed założeniem aparatu konieczne będzie naniesienie wypełnienia na dolne zęby (chyba jedynki i dwójki), żeby dobrze ustawić szczękę i zacząć z aparatem od "zera". Koszt takiego wypełnienia to ok 1500-2000 zł.
Orientuje się może ktoś czy to
@justkapi zapewne chodzi o nadłożenie kompozytu na te dwójki i jedynki, aby podnieść trochę zgryz? Tak podejrzewam.
Ale z całego serca polecam przejść się po dwóch, trzech dentystach i wtedy się zdecydować na cokolwiek ;)
Ale z całego serca polecam przejść się po dwóch, trzech dentystach i wtedy się zdecydować na cokolwiek ;)
@justkapi: Robi się takie rzeczy, ale jak masz wątpliwości to tak jak koleżanka wyżej napisała, pójdź po drugą opinię. Przeskakuje Ci żuchwa, to na dole. Na górze masz szczękę i ona jest nieruchoma :)
Ma ktoś do polecenia dobrego stomatologa w #warszawa?
Niestety okazało się, że opiniom z dobrylekarz za cholerę nie można ufać, a mam do zrobienia 2 czy 3 wypełnienia.
#stomatologia#stomatolog #dentysta #lekarz #medycyna
#stomatolog
Niestety okazało się, że opiniom z dobrylekarz za cholerę nie można ufać, a mam do zrobienia 2 czy 3 wypełnienia.
#stomatologia#stomatolog #dentysta #lekarz #medycyna
#stomatolog
- 0
@KutinaGrad: Dzięki za polecenie. Będę w przyszłym tygodniu tego dentystę ogarniać to na pewno się zorientuję i tutaj, zwłaszcza, że na Włochy mam rzut beretem. Jasne, że można :) Dopisuję do listy na zbiór za 2-3 tygodnie :)
@gobi12: super, dzięki!
- 0
#ortodoncja #stomatologia #dentysta #pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta
można gdzieś stacjonarnie kupić wosk ortodontyczny? zamontował mi dzisiaj sprężynę i jakiś element przy jednym zębie i non stop haczy o policzek, zwariuję zaraz
można gdzieś stacjonarnie kupić wosk ortodontyczny? zamontował mi dzisiaj sprężynę i jakiś element przy jednym zębie i non stop haczy o policzek, zwariuję zaraz
#anonimowemirkowyznania
Czy aparat na zęby pomoże na lekko cofnięty podbródek, czy nie obejdzie się bez operacji? #niebieskiepaski, co sądzicie o lekko cofniętym podbródku u #rozowepaski
#lekarz #dentysta #medycyna #kompleksy
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość
Czy aparat na zęby pomoże na lekko cofnięty podbródek, czy nie obejdzie się bez operacji? #niebieskiepaski, co sądzicie o lekko cofniętym podbródku u #rozowepaski
#lekarz #dentysta #medycyna #kompleksy
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość
źródło: comment_1599658051naXbJ7AnyT85JyI8AWhqxY.jpg
Pobierz@AnonimoweMirkoWyznania: lekko cofnięty to żaden problem, ale to ze zdjęcia to nie ma nic wspólnego z 'lekko'. O korekcji nie wiem nic
Taki podróbek się robi przez oddychanie ustami, zamiast nosem. Było kiedyś o tym na wykopie.
#anonimowemirkowyznania
Czy aparat na zęby pomoże na lekko cofnięty podbródek, czy nie obejdzie się bez operacji? #niebieskiepaski, co sądzicie o lekko cofniętym podbródku u #rozowepaski
#lekarz #dentysta #medycyna #kompleksy
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość
Czy aparat na zęby pomoże na lekko cofnięty podbródek, czy nie obejdzie się bez operacji? #niebieskiepaski, co sądzicie o lekko cofniętym podbródku u #rozowepaski
#lekarz #dentysta #medycyna #kompleksy
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość
źródło: comment_1599658041BLaHBHPGwyaMS4BDQOTJYo.jpg
Pobierz@AnonimoweMirkoWyznania:
"co sądzicie o lekko cofniętym podbródku" - że to efekt chowu wsobnego
"co sądzicie o lekko cofniętym podbródku" - że to efekt chowu wsobnego
#anonimowemirkowyznania
Czy tylko mi sprawia problem nitkowanie zębów w okolicach 5/6/7/8? No jak ja tam mam tą nitką się wepchnąć, jak te zęby są do siebie prawie sklejone... 1/2/3/4 wchodzi normalnie, ale dalej no się nie da... Jest na to jakiś sposób? Bo dentystka już któryś raz mi przypomina o nitkowaniu, bo mam słabe szkliwo ( ͡° ʖ̯ ͡°) Są jakieś alternatywy dla nitkowania?
#stomatologia #dentysta
Czy tylko mi sprawia problem nitkowanie zębów w okolicach 5/6/7/8? No jak ja tam mam tą nitką się wepchnąć, jak te zęby są do siebie prawie sklejone... 1/2/3/4 wchodzi normalnie, ale dalej no się nie da... Jest na to jakiś sposób? Bo dentystka już któryś raz mi przypomina o nitkowaniu, bo mam słabe szkliwo ( ͡° ʖ̯ ͡°) Są jakieś alternatywy dla nitkowania?
#stomatologia #dentysta
Komentarz usunięty przez autora
@AnonimoweMirkoWyznania: Oral B ma fajne, cieniutkie nitki, spróbuj.
I serio, takie pytanie z anonimowych xd?
I serio, takie pytanie z anonimowych xd?
Czekam na wyrwanie ósemki. Boje się jak ch*j bo nigdy nawet żadnej plomby nie musiałem robić.
Do tego nie zabrałem kwiatków dla pana dochtora
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
#dentysta
Do tego nie zabrałem kwiatków dla pana dochtora
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
#dentysta
- 2
@Jokohama: ja też byłam prywatnie, miałam duże obawy przed tym usuwaniem operacyjnym, a byłam pozytywnie zaskoczona, trwało to dosłownie chwilę, a lekarz był bezbłędny, młody chłop, zagadywał mnie podczas zabiegu i nie wiedziałam nawet kiedy było już po wszystkim. Za to wszyscy w pracy odradzali mi usuwanie ósemek, sami przychodzili do pracy kilka dni po wyrwaniu i opowiadali jaki to był koszmar, dlatego cholernie się bałam. Wszyscy, którzy mnie tak
7
Wcale nie takie eko. Cała prawda o bambusowych szczoteczkach

Ostatnimi czasy bycie "eko" stało się bardzo modne. Tylko czy ta moda ma zawsze sens?
z- 1
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Można iść wyrywać ósemke będąc lekko przeziębionym? Czy może lepiej przełożyć?
#stomatologia #dentysta
#stomatologia #dentysta
























