Wspaniały to był serial, nie zapomnę go nigdy. Dzięki temu, że jest krótki, miał szansę stać się dziełem doskonałym, i w pełni ją wykorzystał. Jest parę problemów, ale na tle całości są one tak małe, że w żaden sposób nie mogą wpłynąć na ostateczną, najwyższą ocenę. Polecam każdemu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#czarnobyl
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

nad procesami przebiegającymi w reaktorze będzie czuwać nieprzygotowana do tych działań nocna zmiana


No i wszystko jasne. Nocna zmiana winna katastrofie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
#czarnobyl
Fajny ale bez przesady, takie streszczenie. Powinno być moim zdaniem 20 odcinków by rozbudować ciekawsze wątki i by było fajnie.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@r4do5: Osiągnięto masę krytyczną, a raczej stan krytyczny - praktycznie wszystkie reaktory nominalnie pracują w stanie krytycznym.

@Pan_niepoprawny: Wybuch jądrowy wymaga osiągnięcia stanu nadkrytycznyego (duża ilość, wysokowzbogaconego uranu skupiona w jednym miejscu). Reaktor nie spełnia żadnego z tych warunków: niskowzbogacone paliwo, rozdzielone (postać oddzielonych od siebie prętów zamiast jednolitej bryły).

RBMK pracują na uranie naturalnym, niewzbogaconym lub niskowzbogaconym. Generalnie wybuch jądrowy reaktora jest niezwykle mało prawdopodobny żeby nie
  • Odpowiedz
@P0kahontaz: "O godzinie 01:24, 20 sekund po rozpoczęciu AZ-5, wzrost ciśnienia znajdującej się w reaktorze pary wodnej doprowadził do pierwszej eksplozji pary, która wysadziła ważącą 1200 ton osłonę biologiczną (antyradiacyjną) pokrywającą reaktor.", więc chyba jest to pokrywa oraz różne powykręcane pręty reaktora, a zaraz po tym ujęciu pokazana jest "Druga, nieco większa eksplozja wodoru i tlenu, która zniszczyła budynek czwartego reaktora."
  • Odpowiedz
@wstawajzs: Chyba panowie z serialu zrobili Ziemkievicowski risercz.

Zgodnie z historią, wszyscy obserwatorzy tamtejszych wydarzeń zmarli. Właśnie stąd przyjęła się nazwa „Most Śmierci”. Jest to oczywiście powielany mit gdyż w rzeczywistości żaden z mieszkańców znajdujących się w mieście 26 i 27 kwietnia nie zachorował na chorobę popromienną


https://wiki.czarnobyl.pl/wiki/Most_%C5%9Bmierci
w.....s - @wstawajzs: Chyba panowie z serialu zrobili Ziemkievicowski risercz.

 Zgo...

źródło: comment_8gnNNs3CarZ25XeaubLPtlpwR5F4phXm.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Ostatni odcinek za mną. Dobre kino, świetnie oddany klimat.

Denerwują mnie opinie tutaj, że po serialu nagle wszyscy stali się ekspertami. Nie zgadzam się z tym, nie widzę tutaj tego mądrzenia się (poza jakimiś śmieszkami, które zbywam milczeniem). Serial na pewno pozwolił wielu osobom zwiększyć świadomość na temat przyczyn i przebiegu, jak i następstw katastrofy.

Dobrze, że tego nie rozwlekali, 5 odcinków jest w sam raz. Może faktycznie mogli spróbować pokazać nieco
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@CKNorek:

zwiększenie świadomości rozmiar katastrofy

totalne bzdury i oczywiste kłamstwa w celu wywołania w społeczeństwie niechęci do energetyki jądrowej

I jeszcze w ostatnim odcinku to p---------e o "moście śmierci", musiałem rozchodzić żenadę i teraz mam przetarte podeszwy w nowych butach kiedy nawet największe dziwki Putina wiedzą że to nieprawda
  • Odpowiedz