Wysoki. Łysy. Umięśniony. Od stóp do głów obwieszony fantazyjną biżuterią i ozdobami. Z wyrazem twarzy nastolatka który poprosił rodziców o pieniądze na zrobienie sobie tatuażu, a w odpowiedzi usłyszał klasyczne "na du*ie sobie zrób".

Tak w filmie "300" z 2006 roku przedstawiony jest Kserkses I Achemenida. Król królów, władca potężnego imperium stworzonego przez Cyrusa Wielkiego. A prywatnie - mąż Estery, pięknej Żydówki, której historia opisana jest w biblijnej księdze. Czy jednak władca faktycznie
Orientalista - Wysoki. Łysy. Umięśniony. Od stóp do głów obwieszony fantazyjną biżute...

źródło: comment_1618930417QVAsIDi9Vbh7mhWEDjebrZ.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Trudno oczywiście oczekiwać od filmu "300" poważnej zgodności historycznej


@Orientalista: XD, przeciez to film na podstawie komiksu :) to tak jakbys oczekiwal ze redskull z capitana ameryki byl prawdziwa postacia z II wojny swiatowej :)
  • Odpowiedz
@babisuk: Trochę to dla mnie kwestia gustu/przyzwyczajenia. Ale też dzięki za zwrócenie uwagi, bo wiem, że z rozpędu czasem jestem mocno niekonsekwentny w kwestii transkrypcji w ramach jednego postu. Będę pilnował tego bardziej. :)
  • Odpowiedz
Mam takie pytanie do wszelkiego rodzaju muzułmanów, neuropków i innych lewaków. Skoro Islam jest taką religią pokoju, taki super i w ogóle, to dlaczego nawracanie muzułmanów w kraju islamskim, jak m.in. Indonezja, Egipt czy Pakistan, jest karane. Czasem nawet śmiercią. Wiem że jest tu paru islamofilów i jest muzułmanów, to może wyjaśnicie mi to zjawisko.
#islam #arabiasaudyjska #bliskiwschod #neuropa
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Lecimy z Bliskim Wschodem! Mamy ogromną słabość do Jordanii, to zdecydowanie kraj, do którego uwielbiamy wracać!

✅Jordania znana jest głównie dzięki Petrze i pięknej, marsjańskiej pustyni Wadi Rum. Ale Jordania to dużo więcej. Dzisiaj chcieliśmy Was zabrać do stolicy Jordanii – Ammanu – miejsca, które przez wielu podróżnych jest pomijane jako miasto, którego nie warto odwiedzić. A my jesteśmy zdecydowanie innego zdania!

Amman to niesamowite miasto, pełne kontrastów, pokazuje czym jest Jordania!
rudeiczarne - Lecimy z Bliskim Wschodem! Mamy ogromną słabość do Jordanii, to zdecydo...

źródło: comment_16185061808hOGkNJU9ZZKY9VCKrFUNk.jpg

Pobierz
  • 46
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Byłem miesiąc w Ammanie. Średnio było co robić po pracy. Do tego pierwszego wieczora miałem dwie nieprzyjemne sytuacje w samym centrum. Ot tak, zamiast "welcome to Jordan" usłyszałem "I hate you" od jakiegoś typa w okolicy amfiteatru.
Kontrasty faktycznie są... od prostytutek do kobiet zakrywających każdy milimetr ciała, dosłownie. Raz w życiu spotkałem taką, której nawet oczu nie było widać zza materiału.
Takie miasto nie do życia. Ciągle na ciebie trąbią i "taxi, taxi".
  • Odpowiedz
Amerykanie wycofają się z Afganistanu do 11 września 2021 r. a Puls Lewantu startuje z nowym projektem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

O 20 prezydent Biden ogłosił swoją decyzję o wycofaniu wszystkich amerykańskich oddziałów z Afganistanu do 11 września 2021 r.

Nowa administracja, mimo pewnych dyskusji, zdecydowała o kontynuowaniu wobec Afganistanu polityki Donalda Trumpa, który w 2020 r. podpisał z
JanLaguna - Amerykanie wycofają się z Afganistanu do 11 września 2021 r. a Puls Lewan...

źródło: comment_1618430579mS7iRbb22GTvwLYd3KrWJj.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Czarny12309: Nie wiem czy dobrze zrozumiałem pytanie, jak coś to dopytuj. Ciężko jest krytykować amerykańską inwazję na Afganistan w 2001 r., bo AQ faktycznie operowała z Afganistanu. Gdyby Amerykanie nie przepędzili Talibanu z Kabulu, to być może doprowadziłoby to do kolejnych ataków na terenie USA. Tyle, że AQ nadal działa w Afganistanie i korzysta z ochrony Talibanu. Pytanie jak to będzie wyglądało po wycofaniu się Amerykanów z Afganistanu.

Tak naprawdę
  • Odpowiedz