@Orientalista:

„Ich działania były skierowane na niszczenie cywilów”, którzy nie brali udziału w działaniach wojskowych i „powodowaniu poważnych obrażeń ciała” - czytamy w oświadczeniu.

Jeżeli rzeczywiście mają na sumieniu poważne zbrodnie na cywilach, no to w porządku

Jednak w przeciwnym razie taki wyrok to s-----------o
Przydałyby się jakieś konkrety
  • Odpowiedz
Al Kaida. 10 lat po śmierci Osamy bin Ladena

10 lat temu, 2 maja 2011 r. (czasu lokalnego), amerykańscy komandosi przeprowadzili nocny rajd na, położoną w Pakistanie, „rezydencję” wroga nr 1 Ameryki, Osamy bin Ladena. Rajd zakończył się pełnym sukcesem. Wkrótce później prezydent Barack Obama wygłosił orędzie do narodu, informując Amerykanów że lider Al Kaidy nie żyje. Śmierć założyciela osłabiła Al Kaidę, jednak – wbrew oczekiwaniom – organizacja wcale nie uległa rozpadowi. W
JanLaguna - Al Kaida. 10 lat po śmierci Osamy bin Ladena

10 lat temu, 2 maja 2011 ...

źródło: comment_1620134551yfT7uRjcijbTe63Ph0K3Xe.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@fallout152:

Pompeo: Al Kaida ma nową bazę, w Iranie

Zarif: Kłamca, kłamca, kłamca

Czyli kto ma rację?

Widzę, że dzisiaj najgłośniejszym tematem na Bliskim Wschodzie, no może nie najgłośniejszym, ale z pewnością wzbudzającym najbardziej skrajne emocje, jest ostatni komentarz Mike'a Pompeo
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Co najmniej 44 osoby zginęły stratowane i ściśnięte przez tłum podczas święta ultraortodoksyjnych Żydów na górze Meron w Galilei - podała w piątek agencja Reutera, powołując się na źródła medyczne. Rany odniosły co najmniej 103 osoby

Do zdarzenia doszło podczas całonocnych obchodów święta Lag ba-Omer i rocznicy śmierci mistyka Szymona bar Jochaja, podczas których tłumy ultraortodoksyjnych Żydów w wielkim ścisku śpiewały, tańczyły i skakały

Według cytowanych przez agencję Reutera świadków, ofiary udusiły się lub
s.....s - Co najmniej 44 osoby zginęły stratowane i ściśnięte przez tłum podczas świę...
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bufalobil: W tym roku ilość osób świętująca nie była wyższa niż w latach poprzednich (90k), ale w tym roku, ktoś zadecydował, by ogrodzić teren barierkami w wyniku czego, w niektórych miejscach powstały "wąskie gardła".
Druga sprawa, świadkowie twierdzą, że uliczki były śliskie od oleju lub tłuszczu, co powodowało utratę przyczepności, co w stromym terenie jest dodatkowo niebezpieczne.
  • Odpowiedz