Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Czy ktoś z Was może mi wytłumaczyć co się dzieje na szybie mojego auta?
Nałożyłem niewidzialną wycieraczkę Ultra Glaco, oczywiście odpowiednio przygotowałem do tego szybę. Jest nowa Saint Gobaina.
Za każdym razem jak przejadą po niej wycieraczki, to pozostaje dziwna para, która utrudnia jazdę w nocy, zwłaszcza gdy z naprzeciwka nadjeżdża auto.
Film:
https://youtu.be/AJtBLW_2G7w
#motoryzacja #detailing #autodetailing
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@goferek: czyli to normalna reakcja? Nie kojarzę nikogo kto skarżyłby się na podobny problem.
Napisałem jeszcze do producenta, zobaczymy co odpisze.
@lamal: niestety każda niewidzialna wycieraczka ma ten problem - bo szyba, żeby wycieraczka dobrze działała musi być odtłuszczona, a tak to wycieraczki tylko rozsmarowują wodę po tłustej szybie. Niewidzialna wycieraczka jest dobra na boczne i tylną szybę, a nawet nie, bo ja np stosuję wosk syntetyczny - sealant.
@lamal: Panie, to jest normalne dla tego typu użytkowania. W mieście czy w korku krople wody nie mają szansy na spłynięcie, bo pęd powietrza nie jest wystarczający. Grupują się więc i ograniczają pole widzenia. Jest to także problematyczne nocą, gdy cząsteczki wody skupiają w sobie światło. Niektórzy kierowcy narzekają, że uczestnicy ruchu jadący z naprzeciwka oślepiają ich. Warto też wspomnieć, że niewidzialna wycieraczka ogranicza mobilność klasycznych wycieraczek, które zostały stworzone do