@dizzapointed: Todo w Manili (da się w jeden dzień):
- przejechać się Jeepney, Trike, miejskim autobusem na EDSA i kolejką naziemną MTR/LTR
- pochodzić po Divisoria, intramuros, china town (wszystko blisko siebie, china town tylko dla odważnych)
- zjeść streetfood: siomai, kwekkwek, balut, sisig, woda kokosowa
Misja specjalna - złapać normalną taksówkę (bez opłaty +1000%) z lotniska ;)
  • Odpowiedz
Cześć Mirki.
Ostatnio zaczalem zastanawiać się nad pewną kwestią. W takiej Kanadzie czy Australii, do otrzymania wizy pracowniczej trzeba wykazać się doświadczeniem w zawodzie. O ile pracując w Polsce na umowie o pracę dostajemy później zaświadczenie że pracowalismy tyle a tyle na takim stanowisku, o tyle pracujac na kontrakt (b2b, firma do firmy) takiego czegoś nie ma. Czy ktos wie czy urzędy imigracyjne takie doświadczenie uznają, czy może jest to nic nie
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@barbrzez: w AU dorobek zawodowy potwierdzany jest przez organizacje nostryfikujace dyplomy. Immigracyjni uznaja tez pisma od pracodawcow, wydruki z przelewow itp.
  • Odpowiedz
tata coś mówi ze Australia bedzie przyjmowac uchodźców. Nie moge zadnych info znaleźc, a nie wydaje mi sie to wiarygodne. Na wykopie cisza. Mówili coś w tv? Bo mnie 2 tyg nie było

#swiat
#australia
#kiciochpyta
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ludzie tutaj w Australii maja zupelnie inne pojecie o "imigrantach" tych w garniturach pracujacych w IT i innych profesjonalistow, ktorzy wydali gruba kase zeby sie tutaj przeniesc bo takich ludzi Australia sobie wybiera, wiec jakby tutaj sonde zrobic to na tej podstawie 90% ludzi popera przyjecie tych ludzi na łodziach myslac że wskacza w te garniturki i zaczna kodować :) #australia #imigranci
  • Odpowiedz
Smutna wiadomość dla wykopowej prawicy i chyba ogólnie wykopowiczów, Tony Abbott nie jest już premierem Australii. Abbott został idolem wykopowiczów po tym jak odsyłał łodzie z uchodźcami "do domu", albo do obozów w Papui Nowej Gwinei, albo kiedy twierdził, że globalne ocieplenie to bzdury. Ostatnie kilka tygodni nie był dla niego najlepsze i właśnie dzisiaj przegrał w wewnętrznych rozgrywkach w partii. Nowym liderem Partii Liberalnej, a więc i nowym premierem został Malcolm
K.....l - Smutna wiadomość dla wykopowej prawicy i chyba ogólnie wykopowiczów, Tony A...

źródło: comment_FH3HN9pibygtMkHwcJyKiu1HoUTh0F7F.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Nahcep: W Japonii przez 50 lat ta sama partia wygrywała wybory, nie wiem czy można porównać do Australii ;) A tak zmiany to wiadomo, wewnętrzne rozgrywki partyjne, do tego Abbott i jego rząd praktycznie od wyborów mieli słabe notowania, ta zmiana ma uratować ich wizerunkowo.
  • Odpowiedz