Karol Nawrocki chwali program SAFE, który parę miesięcy temu zawetował

Parę miesięcy temu:

Podjąłem decyzję, że nie podpiszę ustawy, która pozwala na zaciągnięcie przez Polskę pożyczki SAFE. Nigdy bowiem nie podpiszę ustawy, która uderza w naszą suwerenność, niezależność, bezpieczeństwo ekonomiczne i militarne - oświadczył w orędziu.

Zapowiedział
jegertilbake - Karol Nawrocki chwali program SAFE, który parę miesięcy temu zawetował...

źródło: Bez tytułu

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@onepnch: Nie ma nic o tym w artykule, nie wspomina tez o tym sam Nawrocki. Jesli masz jakies dane to je wrzuc a jesli nie to wypada zalozyc, ze nic sie nie zmienilo.

Przy takich duzych programach generalnie powazne zmiany juz nie zachodza jak program jest ogloszony
  • Odpowiedz
@onepnch: Czyli ze jak? Najpierw pozyczamy a potem sie dogadujemy co i jak?

Bo z tego co czytalem to jakas kasa juz z tego poszla (znaczy sie przyszla do nas :P)

Jak dla mnie to koles po prostu (jak zwykle) nie ogarnia tego co robi. Zobaczyl ze slupki spadaja a kasa jest to swojemu elektoratowi wytlumaczy ze ta kasa to jego zasluga.
  • Odpowiedz
Już niedługo takie widoki będą nad Polską standardem, bo Kosiniak potwierdził zakup powietrznych cystern Airbus A330 (). Przypominam, że zadania takiego tankowca dalece wykraczają poza proste umożliwianie lotu na dalsze dystanse. Dzięki tankowcom nasze samoloty mogą:
- zabrać więcej uzbrojenia, w miejsce paliwa,
- zabrać więcej uzbrojenia, nie skracając przy tym swojego promienia bojowego,
- utrzymywać się w powietrzu przez długi czas, bez potrzeby lądowania, przez co będą szybciej
wjtk123 - Już niedługo takie widoki będą nad Polską standardem, bo Kosiniak potwierdz...

źródło: mrtt

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@murison: ładnie ich wytresował włochaty Castro (btw jak można się tak zapuścić jak menel xD) z Szojgu
Kiedyś na YT dobrą robotę robił Caleib językiem Stonogi motywując takich jak ja i jednocześnie pokazując tych wszystkich debili i szabesgojów z YT. YT, tiktok, wypok, itp. media przez debili dla debili niestety na 1 normalnego przypadnie paru debili i kilka botów z Mumbaju.
  • Odpowiedz
Pamiętacie jak kilka miesięcy temu oddaliśmy samoloty na Ukrainę w zamian za technologie dronowe?


@m_a_t_e_u_s_z: Ale czy to zrealizowano? Bo kilka tygodni potem pisano ,ze MIGI nadal są w Polsce. Przeciez nawet w linku jaki dałes jest mowa, że to Polska bedzie dążyć do tego, a nie że oddano za technologie dronowe jak napisąłes. Może nie oddano, a może finalnie oddano za coś innego.
Poza tym nie myslisz chyba, że
  • Odpowiedz
@m_a_t_e_u_s_z: No to z tego co widze to Ukraincy oddaja wiedze w pakiecie z budowa fabryka gdzie czesc produkcji idzie dla nich. Niemcy przkeazuja nadal mase sprzetu za darmo a też drony ida na Ukraine. Czyli prawdopodobnie nigdy nie było dealu MIGi za technolgię bo to drugie jest znacznie bardziej cenne.
  • Odpowiedz
W sobotę, 30 maja podpisano kolejne kontrakty na dostawy sprzętu dla wojska finansowane z unijnego programu SAFE. Umowy obejmują zakup amunicji artyleryjskiej kalibru 155 mm w Zakładach Metalowych Dezamet w Nowej Dębie, kontrakt PGZ i Huty Stalowa Wola z Agencją Uzbrojenia na bojowe wozy piechoty i wozy towarzyszące dla haubic K9, a także dostawy wozów ewakuacji medycznej i wozów dowodzenia na podwoziu Rosomaka w Siemianowicach Śląskich.

Komentarz prawicy?
Umowy z Koreą na
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Przez kolejne kilka niepewnych lat do czasu zmiany władzy w Rosji zbrojenie się to jedyna opcja jaką mamy.


@masz_fajne_donice: Z tym też bym polemizował, natomiast zadłużanie się po uszy nie jest jedyną opcją jaką mamy. To jest fałszywa dychotomia, której się czepiam. Polska prześcignęła w wydatkach socjalnych w stosunku do PKB kraje skandynawskie. Stać ją na zbrojenia bez kredytów na dziesięciolecia, tylko po prostu trzeba zacisnąć pasa. Rozpieprzenie finansów moim
  • Odpowiedz
Mamy potwierdzenie - Polska w ramach SAFE kupuje dwa powietrzne tankowce Airbus A330. Trochę mało, ale ponoć tylko tyle da się dostarczyć przed 2030 r. (graniczna data realizacji projektów). Coś przebąkiwano, że 2 dodatkowe kupimy już za środki z budżetu.

Ta nędzna liczba samolotów bojowych jaką posiadamy będzie mogła być efektywniej wykorzystywana dzięki tym tankowcom.

#lotnictwo #polska #wojskopolskie #safe #militaria #ciekawostki
wjtk123 - Mamy potwierdzenie - Polska w ramach SAFE kupuje dwa powietrzne tankowce Ai...

źródło: a3302

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Nieszkodnik: No i pożyczka została zaciągnięta na mocy przepisów Ustawy o Obronie Ojczyzny, na rzecz Funduszu Wsparcia Sił Zbrojnych za pośrednictwem BGK. Nie podobają się dzisiaj ustawy uchwalone i podpisane przez PiS? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nawrocki nie zawetował ustawy, która miała dać podstawę prawną do zaciągnięcia pożyczki, tylko wprowadzającą fundusz do obsługi tej pożyczki tak, aby te środki jeszcze optymalniej wykorzystać. To tak wbrew narracji
  • Odpowiedz
Jeszcze niezbanowane konto szmateckiego @kuba560x_ zarzucało ostatnio mireczkom, że SAFE to zdrada i wszyscy będziemy siedzieć. Ale kurde, ja naprawdę nie umiem traktować w negatywny sposób czegoś, nad czym pisowska trzoda chlewna w republice aż tak się zapluwa. Temat ten wywołuje u tych paździochów takie konwulsje i ujadanie, że przypomina mi się ta histeria na temat picki na Jagodnie. Nie mogą dosłownie przełknąć, że ryczący alfons został w ten sposób olany
Salam-Abdul-Al-Stulejari - Jeszcze niezbanowane konto szmateckiego @kuba560x_ zarzuca...

źródło: 1000033840

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach