Gdzie obecnie znajdę najtańsze ubezpieczenie auta?

Interesuje mnie:
- obowiązkowe OC
- AC wyłącznie od kradzieży (bez pełnego AC)

Macie
pyszniarz - Gdzie obecnie znajdę najtańsze ubezpieczenie auta?

Interesuje mnie:
- ob...

źródło: image

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pyszniarz: jeżeli nie musi być duży ubezpieczyciel to sprawdź ominimo. Czasami wychodzą wręcz absurdalnie niskie składki. Wada - ubezpieczyciel zarejestrowany w Niemczech, działający w Polsce przez pośrednika. Ogólnie ubezpieczyciel nie jest krzakiem, ale jakby były problemy to może utrudnić trochę walkę z nimi. Wszystko na legalu, jest normalnie zarejestrowane ubezpieczenie w UFG itp.

Dla przykładu - składka za OC + AC (pełne, bez udziału własnego, tyle że na zamiennikach -
  • Odpowiedz
#ubezpieczenia #samochody #oc #ac #prawo #ubezpieczenieoc

Ale mi skoczyło ciśnienie przed chwilą. Background: mam auto od nowości, 5,5 roku, cały czas AC, bezwypadkowe, kolizji brak, jedynie ślady zużycia wynikające z normalnej eksploatacji (zarysowania parkingowe, od wyjmowania rzeczy z bagażnika itp.).
Miałem klasyczną kolizję - sprawca nie zachował bezpiecznej odległości i wjechał mi w tył. Z wierzchu - popękany zderzak, porysowana
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop
  • 2
Tobie się już włącza tryb Polaka-nosacza i próbujesz przedstawić się jako ofiara złej korporacji, bo masz do ugrania kilka stówek więcej.

Well that escalated quickly.
Absolutnie nie chcę niczego ugrać, ale nie chcę stracić. Chcę mieć takie auto, jak miałem jeszcze w piątek rano. Chłopak się zagapił, trudno - on nie dość, że stracił auto to jeszcze prawko za punkty.
Ja liczyłem na to, że oddam sprawę ASO i tyle mojego udziału.
  • Odpowiedz
@tmkg: Zacznijmy od tego, że Twój samochód nadal jest bezwypadkowy z prawie całkowitą pewnością. Kolizja to stłuczka, a nie wypadek. Wypadek jest wtedy, kiedy auto uczestniczyło w WYPADKU drogowym, a więc miało poważne uszkodzenia obejmujące elementy konstrukcyjne (znaczące uszkodzenia układu kierowniczego i podwozia, podłużnice, słupki, dach, rama, płyta podłogowa, wystrzelone poduchy) i po naprawie miało wykonywane dodatkowe badanie techniczne (rodzaj - "po uczestniczeniu w wypadku"). Sam uszkodzony zderzak, czy klapa
  • Odpowiedz
Mam Oc w Uniqa i Assistance Midi. Czy holowanie w przypadku awarii pojazdu ma jakieś ograniczenia jeśli chodzi o wiek auta? Czytam Owu i niby nic tam nie ma na ten temat jednak google wypluwa że holują nie starsze niż 15 lat. Korzystał ktoś lub coś wie na ten temat?
#oc
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Orientuje się może ktoś jak wygląda sprawa ubezpieczenia w przypadku nowego samochodu od dealera? Czy mogę go ubezpieczyć odrazu po rejestracji (z tablicami planuję jechać prosto do salonu ubezpieczyć) czy pracownik wydziału komunikacji nie będzie kręcił nosem, że rejestruje samochód bez ubezpieczenia?

#ubezpieczenia #oc #ac
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@nilphilus: Powiedzieli, że do ogarnięcia jak przyjadę po rejestracji z tablicami.
No ale naszła mnie taka myśl, że w wydziale komunikacji zaczną kiwać nosem, że oni nie zarejestrują samochodu i po prostu szukam kogoś z podobnym doświadczeniem, komu rejestracja przebiegła bez niespodzianek
  • Odpowiedz
do czasu jak poszkodowany uzyskałby odszkodowanie. Pamiętaj, że jak poszkodowany miałby problem z uzyskaniem odszkodowania może pozwać Ciebie, gdyby ubezpieczyciel się nie wywiązywał


@HerbacianyLolek: każdy może pozwać niemal każdego o niemal wszystko więc takie straszenie to takie trochę dla dzieci jest.

OC się kupuje jak najtańsze i tyle.
  • Odpowiedz
@turok2016: rok samochodu przy OC jest najważniejszym parametrem dotyczącym pojazdu i wpływającym na cenę zaraz po pojemności silnika. Auta z 2015-2025 na pełnych zniżkach spokojnie 300-400 zł za samo OC. Te same osoby auto poniżej 2005 roku 600-700 zł.

Co do mubi i rankomatu najtańsze to one były 5 lat temu. Teraz jedynie z dużym kodem rabatowym wyjdą lepiej niż multiagenta, a mamy niesprawdzony zakres, firme o małej popularności, spam
  • Odpowiedz
Ubezpieczenie w link4 jest dość tańsze w porównaniu do innych dużych graczy. Mowa o full opcji (oc ac nnw assit). Z warunków wygląda ok, a nawet lepiej niż duzi gracze. Jest się czegoś obawiać? Jest jakiś haczyk? Ma ktoś doświadczenie?

#link4 #ubezpieczenia #motoryzacja #oc #ac
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pearl_jamik: powiem tak opinia o PZU poleciała w ostatnich latach na łeb i szyję i stali się najtańsi a Link4 to ich firma o prostszej i gorszej ofercie zazwyczaj. Jak dla mnie po 10 latach pracy w ubezpieczeniach jedna z firm o najgorszej renomie. Przy tych samych samych ubezpieczenia warto porównywać zakres, wyłączenia i udział w szkodzie, a nie samą składkę. Te najtańsze nie wychodzą najtaniej bez powodu.
  • Odpowiedz
Takie pytanko rozpoznawcze/orientacyjne
Kto zapłaci więcej za ubezpieczenie auta(OC)?
1.Osoba 30 lat, prawo jazdy od 10 lat, szkoda z polisy w poprzednim roku, historia ubezpieczenia: 5 lat
2.Osoba 40 lat, prawo jazdy zdane w roku bieżącym, brak szkód i historii ubezpieczenia

#motoryzacja #samochody #ubezpieczenia #oc
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć Mirki, pytanie, ile płacicie za OC/AC/Assistance?

Kupiłem niedawno audi a6 c7 2014 r i pakiet ubezpieczenia (kierowca 29 lat, 1 sytuacja szkodowa sprzed 4-5 lat) kosztuje od 4000 w górę, czy to moze byc kwestia marki pojazdu?

#auto #ubezpieczenie #oc #ac
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ac + oc, pojazd warty 97k, za oc, ac 3 wariant all risk z naprawami w aso na oryginalnych częściach, mini assistance bez limitu jak chodzi o holowanie, pojazd zastępczy na 20, 15,15 dni (kradzież, wypadek, awaria), nnw, dodatkowo ubezpieczenie szyby na oryginałach, opony, wyszło 2k, dobra cena? bo jestem zadowolony i chyba nie szukam już dalej, pytanie tylko brzmi, jakie mieliście doświadczenia z ergo hestią? bo stamtąd oferta, póki co konkurencyjna
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Birdie09: tam gdzie najtaniej xD. Weź kilka ofert z różnych ubezpieczalni i wybierz najtańsze, różnice jakie ja widziałem to 2-3k za ten sam pakiet pomiędzy PZU, Wartą czy Uniqa
  • Odpowiedz
Ktoś się może sądził z PZU o zaniżone odszkodowanie z OC sprawcy? U mnie to byli na tyle bezczelni że upierali się że w moim aucie jest lakier 2-warstwowy metalik a nie droższa 3-warstwowa perła (wycenili roboczogodzinę warsztatu na 63 zł z VAT xDD). W marcu sąd wystawił nakaz zapłaty dla pzu, widzę w Portalu Informacyjnym że pzu złożyło odwołanie od nakazu, widzę w szczegółach 2xCD ale jeszcze nie dostałem pisma. Ktoś
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
W ogóle dziwne że oni brną w to gdy lakiernik-blacharz wyśmiał tą ich wycenę i wycenił robotę na mniej więcej 20% więcej od rzeczoznawcy więc dziwne żeby biegły był bardziej skłonny do wyceny pzu.
  • Odpowiedz
chodzi o to że jeśli kwota roszczenia jest poniżej 4000 a np. 1 ze stron będzie chciała rozprawy to sąd i tak to może rozstrzygnąć na posiedzeniu niejawnym.


@Instynkt: to chyba chat GPT Ci coś wymyślił w swojej halucynacji. W takiej sprawie nie spodziewam się rozpoznania na niejawnym, tym bardziej że wymaga wiadomości specjalnych

Co to za nowe orzecznictwo? Nakaz naprawy pojazdu?

mniej więcej - orzecznictwo przeciwko wszystkim skupywaczom roszczeń odszkodowawczych z
  • Odpowiedz
Mój ojciec jest właścicielem samochodu, ja jestem współwłaścicielem, jeśli chce się "zrzec" części ubezpieczenia, żeby to auto było tylko na ojca to w ubezpieczalni można to zmienić bez żadnego problemu, czy potrzebna jest najpierw umowa o darowiźnie tego auta czy coś w tym stylu?
#samochody #ubezpieczenia #ubezpieczenie #oc #pytanie #pytaniedoeksperta #rozkminy #motoryzacja
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Koleżanko, mówisz o multiagencjach? Ja polecam Safeto, tam już kupiłam i naprawdę mają świetne rozwiązania. Dzięki ich konsultantowi sporo zaoszczędziłam!
  • Odpowiedz
@pearl_jamik: to miałem tanio. Jak nie było tego sposobu liczenia składek to płaciłem za samo OC+kradzież jakieś 900zl za betę, a potem mniej za fulla. Jak kupisz nawet V8 ale mało bedziesz jeździć to ubezpieczenie będzie niskie.
  • Odpowiedz
kurba gość mi wjechał w tył mojego gruza. zderzak do wywalenia i cholera wie co jeszcze bo bagażnik też cos krzywy oby tylko ubezpieczyciel nie wywalił szkody całkowitej heh. Bardzo lubie to auto wpakowałem sporo kasy. jest warte tak na oko z 6 -7 k. licze na wycene na 3.5k i sam sobie ogarnę metodą na o-------l #oc #stluczka
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach