Gdzie w Polsce/europie mogę kupić czystą dioscynę (dioscin) lub jakikolwiek suplement diety (kiedyś była, el już brak)/ ekstrakt ziołowy standaryzowany do jakiś wyższych poziomów dioscyny ? #ziola #sklepyinternetowe #zakupy #zdrowie #natura
@v1lk: dzięki, kupowałeś coś tam? bo opinii w necie nie ma. Problem taki że ja potrzebuję małe ilości a Ci wszyscy sprzedawcy to hurtowniczy i wala do paczki kg'amy :) a jak mała ilość to życzą sobie cenę jak za kamień z Marsa
@washingtonplx nie nie brałem, u mnie na miejscu można wszystko załatwić 乁(⫑ᴥ⫒)ㄏ ale tez jak źródło legalne i zdrowe/sprawdzone to i cena dużo wyższa ( ͡º͜ʖ͡º)
Czy ten lek sprawi że dorosły człowiek urośnie ? Dobra wykop, proszę o pomoc DUŻE GŁOWY. Na stronie Harvardu jest publikacja naukowa dotycząca leczenia karłowatości. Autor publikacji to naukowiec, milioner, właściciel tureckiej firmy biotechnologicznej, ma ponad 150 patentów. W publikacji mowa o leczeniu karłowatości nic WPROST o zwiększaniu wzrostu u dorosłych, jednak autor twierdzi że jego metoda sprawi że urośnie nawet 30-latek. Pisałem z nim trochę na whatsapp'ie (możecie pisać na publicznie
@washingtonplx: Weź mi późnym wieczorem przypomnij, wczytam się. Pierwsza moja myśl, że w wieku 20+ lat kości raczej nie są w stanie się wydłużać, bo są prawie całkowicie stwardniałe.
Zaczynam się bać, że wirus jest nieuleczalny. Na całym świecie jest coraz więcej przypadków "reaktywacji" wirusa u osób już uznanych za zdrowych. Już w lutym o tym słyszałem (Izrael, Japonia, Chiny), ale uznałem to za foliarską teorię spiskową, WHO wtedy zaprzeczało aby ktoś mógł się zarazić dwa razy tym samym typem wirusa. Obecnie samo WHO potwierdza, że część wyzdrowiałych nie ma przeciwciał - jak to możliwe skoro są zdrowi.... Mam nadzieję, że
Jak to jest, że w budżetówce w przypadku wykrycia wirusa u jednego z pracowników (np Komendę Powiatową Policji w Krotoszynie) zamykają całe firmy/odziały często bywa to kilkaset osób na kwarantannie. A u prywaciarza, dają na kwarantanne tylko parę osób z najbliższego otoczenia ? pytam serio... są dwie możliwości: nie trzeba zamykać całych firm jak to robi budżetówka i robią sobie wolne lub prywaciarze za zgodą sanepidu narażają ludzi. O co chodzi? #
@washingtonplx: W budżetówce jest im obojętne, czy będą pracować czy nie. Zamkną jakiś urząd, to co? Petenci nie załatwią swoich spraw, ale urzędniczkom nic się nie stanie. Wystarczy więc minimalne ryzyko, i dla świętego spokoju zamkną. Druga sprawa - w urzędach, czy na komendach policji przewija się zawsze dużo ludzi, więc w razie powstania tam ogniska choroby, ryzyko jest spore.
W prywatnej firmie jest presja aby unikać zamknięcia, bo zarówno
Czy noszenie przyłbicy np w pracy daje jakąś ochronę?. U mnie w pracy z powodu braku maseczek część ludzi wygrzebała z magazynów stare przyłbice i je nosi. Taka przyłbica bez maseczki coś da ?
@Handmadedka: @Handmadedka: Błędne założenie rówanowazności środków ochrony. Maska izoluje całkowicie dostęp niefiltrowanego powietrza do dróg oddechowych. Inna sprawa na ile i jakie syfy przepuszcza (to zależy od poziomu ochrony maski). Przyłbica niczego nie filtruje. Jeśli przebywasz w warunkach w których cudzy aerozol unosi się w powietrzu, to oddychając wciągasz to także z przyłbicą na głowie.
Przyłbica + maska = zwiększona ochrona Sama maska = duża ochrona Sama przyłbica
Zabraniają bliskich kontaktów a zakłady pracy to wylęgarnie chorób. 4 tygodnie na zwolnieniu chorobowym, wczoraj wracam do roboty. Z tego co się dowiedziałem wcześniej: wprowadzili sporo nowych przepisów (łącznie około 7 stron A4): np odległość od drugiej osoby minimum 1,5m, max 2 osoby obok siebie, zero przekazywania dokumentów z reki do ręki, wszystko ma być drogą elektroniczną. Ja robię w biurze, ale dowiedziałem się że na hali produkcyjnej również są identyczne przepisy.
@washingtonplx: Niestety wszystkie te obostrzenia nie mają żadnego sensu w momencie gdy normalnie pracują zakłady gdzie na zmianie jest po kilkaset osób, wiem, że zamknięcie ich byłoby dramatem dla gospodarki ale teraz już niektóre branże mają katastrofę a wirus roznosi się w najlepsze
@washingtonplx: to i tak duzo w holandi na magazynie gdzie pracuje, dali jedna butelke plynu do dezyf. na 20 osob, i na kantynie rozstawili stoly. i to wszystko w firmie logistycznej ktora jest w top 5 na swiecie ;)
Wyjaśnijcie mi jedno, oficjalnie nosiciel koronawirusa zaraża około 1,9 osoby (niecałe 2 osoby) to jakim cudem czytam, że źle zdiagnozowany pacjent z Włoch przez 2 dni chodził po mieście i zaraził 14 osób z czego jedna z nich zmarła, a dzisiaj znów czytam, że marszałek Karczewski ma kwarantanne bo koronapacjenta nie przetestowano i myśleli że to grypa: "W tym czasie zaraziło się od niej przynajmniej kilkanaście osób w placówce, zarówno medyków, jak
Czy to możliwe, że wirus był w Polsce już w styczniu? moja matka na początku stycznia złapała "grypę" co roku wraz z moim ojcem szczepią się przeciw grypie. Objawy to 39 stopni, duszności, kaszel, gdy ją odwiedziłem, nie miała siły przekręcić się na drugi bok. 4 dni później złapało to samo ojca: temp 38,6, kaszel, ból mięśni, płytki oddech. Matka leżała to musiał chodzić robić zakupy. Zadzwonił do mojej siostry, że nie
@washingtonplx: jak najbardziej możłiwe, stary na tego wirusa prawdopodobnie tysiące ludzi jeśli nie dziesiątki w PL już chorowały, ale panika robi się bo patrzymy tylko na wierzcholek piramidy (krytyczne przypadki które zostają wykryte przez konieczność hospitalizacji)
Nawet nie zauważyłem kiedy to pie*do***ło. Jeszcze w styczniu z ciekawością i pewnym podekscytowaniem oglądałem dramatyczne filmy z Wuhan, stosy ciał i zamykanie ludzi w domach. Było to odległe zagrożenie i filmy oglądało się tak jak hollywoodzkie superprodukcje. Nie docierało, że cierpienie ludzi na filmie może dotknąć nas Polaków i inne kraje europejskie. W lutym pojawiły się filmy z dezynfekcji ulic i chińskich krematoriów. Słuchając Pana z WHO wręcz zaczęła mnie boleć
we wtorek byłem na SOR i kazali mi w poniedziałek pójść do rodzinnego na kontrolę. Od rana nie mogę się dodzwonić do przychodni, a nie karzą przychodzić osobiście. Nadal boli mnie ręka, dodatkowo doszło jakieś lekkie przeziębienie. Mam tam iść osobiście czy jest jakiś centralny numer do NFZ gdzie mogą udzielić porady lekarskiej ? #wirus #epidemia #2019ncov #polska #koronawirus #nfz
Zamknąć wszystko gdzie nie można zachować minimum 1,5m odstępu od drugiej osoby. Znam wiele firm w tym fabryk gdzie jest to wykonalne, ale znam równie wiele gdzie jeden siedzi obok drugiego i tego typu fabryki powinny wprowadzić zmiany (ograniczenie osób pracujących by zachować 1,5m odstępu) lub zamknąć zakład. #swiat #wuhan #wirus #epidemia #2019ncov #polska #italia #wlochy
@JestemKowalemWlasnegoLosu: Inhibitor ACE i leki ARB / sartan, a nawet ibuprofen ZWIĘKSZA ryzyko ciężkiej choroby związanej z COVID. Tylko proszę nie każ tłumaczyć bo nie jestem lekarzem , przetłumaczyłem tylko wyjaśnienie z anglojęzycznego forum tu masz badania naukowe
Ludzie płacicie kartą! wirus przenosi się na pieniądzach. Dzisiaj szkolę babcię jak ma płacić kartą pierwszy raz w życiu :) W ostateczności zakażą eksportu żywności, bardziej bym się bał o ropę lub gaz. #swiat #wuhan #wirus #epidemia #2019ncov #polska #italia #wlochy #koronawirus
Uwaga, jedzenia nie braknie! We Włoszech jedzenie jest, w Chinach jest, - wszędzie jest, występują tymczasowe braki które są uzupełniane z magazynów. Polska jest jednym z największych producentów żywności w UE,mamy bardzo duże zapasy, według ministra największe zakłady produkcyjne działają na 80% maksymalnej mocy i jest to ich normalny poziom. W ostateczności zakażą eksportu żywności, bardziej bym się bał o ropę lub gaz. #swiat #wuhan #wirus
"Na prośbę dyrektorów szkół rybnicka Straż Miejska będzie kontrolować i legitymować młodzież przebywającą na terenie galerii handlowych. Informacje przekazywane będą do dyrektorów szkół, którzy wobec młodzieży wyciągać będą konsekwencje. Zawieszone zajęcia w szkołach to nie ferie! Dzieci i młodzież powinny zostać w tym czasie w domach i w miarę możliwości kontynuować naukę samodzielnie" - informuje na swojej stronie UM w Rybniku. #swiat #wuhan #wirus #epidemia
Patrzcie na kraje w których epidemie wystąpiły wcześniej. Chiny->Włochy->Hiszpania. My jesteśmy jakieś max 2 tygodnie od Włochów. Wszystko się zgadza, w pierwszej kolejności brak masek->żeli->papieru toaletowego. Następnie zamykanie WSZYSTKIEGO (również dentyści, restauracje, szkoły itp) w żadnym z krajów nie zamknięto sklepów SPOŻYWCZYCH i aptek. Braki jedzenia w tych krajach są tylko przejściowe!. Ogólnie istnieje możliwość zamykania wszystkich zakałów pracy gdzie nie można zachować minimum 1,5 metrowego odstępu od drugiej osoby. We Włoszech
@washingtonplx: dokladnie, jezeli nie zostanie do poniedzialku wprowadzony zakaz handlu i zmakneicie sklepow to bedzie najgorzzej i tak juz jest zle bo powinni to zrobic JUZ !
@s-k-fantasyfactory: nie można zamknąć sklepów, żadne z Państw nie jest gotowe na taki ruch. Można zamknąć WSZYTKO prócz szpitali, aptek i sklepów spożywczych. Wiem, że takie rozwiązanie jest najlepsze, ale Państwo by tego nie udźwignęło
Łapcie!, Kontrola sanitarna busa na granicy, śmieszki "hahah" "!o mam 36,4 HAHA" kolej na ostatniego Pana i bang ponad 38stopni, mierzone 3 termometrami, brak innych objawów. Nagle koniec śmieszkowania
@washingtonplx: przeraża mnie to, że kierowcę i pasażera z przodu kontroluję czlowiek bez jakiegokolwiek ubrania ochronnego, w przypadku gdyby ten facet z gorączką miał koronawirusa, a jak jechali z westfalii to jest spore prawdopodobieństwo, trzeba uznać że wszyscy w tym busie muszą trafić na kwarantannę po mogą być potencjalnymi nosicielami wirusa. Ten człowiek z karetki mógł się zarazić i siać wirusa na zdrowych pasażerów następnych kontrolowanych pojazdów...
#ziola #sklepyinternetowe #zakupy #zdrowie #natura