Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko134
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
jungerpl

jungerpl

Dołączył 6 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 526
  • Znaleziska 1
  • Mikroblog 525
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 1
RunningMan
RunningMan
11.05.2026, 08:58:04
  • 1
Myślę czy dzisiaj nie uśrednić sobie mety. Wszystko drogie a to dalej stoi na peronie. Wydaje mi się, że to całe EJ AJ do reklam wibratorów dobrze wykorzystają, nawet św. Jensen ich chwalił, że najlepiej ze wszystkich. Słucham za i przeciw?

#gielda #meczennicymeta
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jungerpl
jungerpl 11.05.2026, 09:01:41 via Wykop
  • 4
@RunningMan: Ja dam swoje przeciw chociaż meta w ostatnim czasie stała się moją drugą pozycją w portfelu:

zuckerberg ma w------e w akcjonariuszy i może naprawdę przesadzić z capexem. Ten fakt na pewno negatywnie będzie trwale wpływał na wskaźniki wyceny i dlatego zawsze bęxzie wyglądać taniej niż reszta mag7.
Te ich rajbany to są raczej do śmietnika, ale zobaczymy.
  • Odpowiedz
jungerpl
jungerpl 11.05.2026, 09:39:10 via Wykop
  • 0
@RunningMan: No, to tak napisałem jakby ktoś myślał o tych rajbanach jak o nowym smartfonie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pełna zgoda z twoją tezą.
  • Odpowiedz
Qurvinox
Qurvinox
11.05.2026, 08:07:56
  • 11
Od pół roku dokupuje Diagnostyke xD Zwróci się za 50 lat
#gielda
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jungerpl
jungerpl 11.05.2026, 08:41:21 via Wykop
  • 0
@Qurvinox: Ceo mówił o potencjalnym zwrocie na inwestycjach w EJAJ w 2027. All in moim zdaniem.
  • Odpowiedz
UsmiechnietyAnon
UsmiechnietyAnon
09.05.2026, 19:14:15
  • 7
#gielda #micron #pamieciorze
Nie wiem czy naganiam - sam oceń. Liczę na jakiś kontrargumenty w komentarzach od kogoś ogarniętego który skutecznie schłodzi moje myślenie że warto jeszcze się ładować w pamięciorze.

Micron potwierdził, że całość jej dostaw HBM4 na rok 2026 została wyprzedana w ramach wiążących umów (to wiedzieliśmy już dawno i jest w cenie), a klienci podpisują obecnie trzy- do pięcioletnie kontrakty na dostawy —
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jungerpl
jungerpl 10.05.2026, 08:47:43 via Wykop
  • 0
@Wincyjpracydoobra: To niezły research zrobiłeś, skoro nie słyszałes o algorytmie google potencjalnie zmniejszającym wykorzystanie pamięci 6-krotnie.
  • Odpowiedz
jungerpl
jungerpl 10.05.2026, 20:25:39 via Wykop
  • 0
@Wincyjpracydoobra: Ja też tak uważam, ale co jeśli się mylimy i jak ten algorytm zacznie być rozpowszechniany to nagle pamięć stanie się niesamowicie tania, a więcej nie będzie potrzeby kupować i utylizować bo będzie inny bottleneck? Jest to potencjalne zagrożenie, które trzeba brać pod uwagę.
  • Odpowiedz
jungerpl
jungerpl 11.05.2026, 08:12:33 via Wykop
  • 0
@Wincyjpracydoobra: Może tak. Z drugiej strony o bottlenecku CPU wiemy od niedawna i co, jeśli spowoduje on mniej zakontraktowanej pamięci już w następnych wynikach? Co jeśli pokaże się kolejny bottleneck (potencjalnie najczęściej wspomina się o energii)

Sam jestem raczej bullish, na pamięci, chociaż lekko ponad 50% już zcashowałem, bo im cena wyższa tym większe ryzyko.
  • Odpowiedz
kwiat_pustyni626
kwiat_pustyni626
kwiat_pustyni626
11.05.2026, 07:24:02
  • 0
#gielda

Smrodivo i Dino w jedynym, słusznym kierunku :)
Do godziwych wycen jeszcze baaaardzo daleko hehe
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jungerpl
jungerpl 11.05.2026, 07:50:49 via Wykop
  • 0
@kwiat_pustyni626: dino czemu nie 10zł?
  • Odpowiedz
Johnnysins
Johnnysins
Johnnysins
10.05.2026, 08:52:24
  • 5
( ͡° ͜ʖ ͡°) heheszki

#cezarygraf #intel #gielda #heheszki
Johnnysins - ( ͡° ͜ʖ ͡°) heheszki

#cezarygraf #intel #gielda #heheszki

źródło: 1000085348

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jungerpl
jungerpl 10.05.2026, 09:01:38 via Wykop
  • 10
@Johnnysins: Graf to taki debil, że to c--j.

W 2024r intel nie miał absolutnie żadnej perspektywy.
Potem, gdy trump w niego zainwestował i powiedział, że chce mieć produkcje u siebie na miejscu, to inne wielkie korporacje, w tym nvidia też zaczęła w niego inwestować (to wszystko jeszcze przed poziomem 40$ z tego co pamiętam)

teraz dodatkowym paliwem jest shortage cpu, który graf też na pewno przewidział, chociaż CEO amd o tym shortage gada
  • Odpowiedz
jungerpl
jungerpl 10.05.2026, 11:37:37 via Wykop
  • 0
@TheDziobaker: Przecież literalnie to jest w mojej wypowiedzi, że perspektywa pojawiła się jak trump powiedział, że produkcje chce mieć większa w usa. Polecam czytać całą czyjąś wypowiedź zanim zaczniesz się kłócić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
breakdown1
breakdown1
09.05.2026, 21:19:15
  • 7
Dzięki Bogu

#gielda
breakdown1 - Dzięki Bogu 

#gielda

źródło: image_picker_CF014EA0-0812-41F7-A58C-0F07FAF512AE-46372-000010EAE3D4F07A

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jungerpl
jungerpl 10.05.2026, 08:44:34 via Wykop
  • 1
@breakdown1: Software w końcu ruszy, cierpliwości.
  • Odpowiedz
marian-krzaklewski
marian-krzaklewski
10.05.2026, 08:02:54
  • 1
Kogo warto obserwować na X w kontekście stock pickingu? Macie jakieś sprawdzone strony? Nie zależy mi na ślepym kopiowaniu zagrań, ale raczej na merytorycznych sugestiach, które pomogą mi w podejmowaniu własnych decyzji inwestycyjnych.
#gielda #pieniadze #inwestycje
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jungerpl
jungerpl 10.05.2026, 08:41:15 via Wykop
  • 9
@marian-krzaklewski: Wszyscy wartościowi influ twierdzą, że dla większości ludzi najlepsze jest kupno indeksu.
  • Odpowiedz
ProfesorP1ZDAN
ProfesorP1ZDAN
09.05.2026, 08:46:03
  • 41
#gielda #gownowpis
ProfesorP1ZDAN - #gielda #gownowpis

źródło: 1000023489

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jungerpl
jungerpl 09.05.2026, 10:18:46 via Wykop
  • 1
@RunningMan: za każdym razem jak wchodze najpopularbiejsze na xtb to us100 jest na samej górze z 70 do 80% shortujących XDXD
  • Odpowiedz
jungerpl
jungerpl 09.05.2026, 13:07:53 via Wykop
  • 0
@ChineseMobilePhones: Tj na podstawie kupujących i sprzedających na xtb. Często na to patrzę i na oko by się pokrywało z tym, na czym najwięcej zarabiają.

Dodatkowo nawet psychologicznie pokrywa się z tym co akurat ludzie na grupce na xtb w większości sądzą ( ͡° ͜ʖ ͡°) Można na żywo patrzeć jak ludzi wywozi i wiesz, że będzie kwik.

Co ciekawe zauważyłem - jak na tych najpopularniejszych
  • Odpowiedz
jungerpl
jungerpl 10.05.2026, 06:34:22 via Wykop
  • 0
@ChineseMobilePhones: No tak, to że mniej popularne instrumenty częściej są bliżej prawdy to nie znaczy, że się nie mylą. Ale takie us100 od około 15 dni ciągle ma 70-80% sprzedających.

Podejrzewam, że przy korekcie 2-3% ten stosunek się odmieni a my dalej polecimy w dół ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
AtlantyQ
AtlantyQ
08.05.2026, 18:37:42
  • 200
Żegnaj biedo, piękna kusicielko. Będę tęsknić...

#gielda #microsoft #okniorz
AtlantyQ - Żegnaj biedo, piękna kusicielko. Będę tęsknić...

#gielda #microsoft #okni...

źródło: 1000023647

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jungerpl
jungerpl 08.05.2026, 18:39:57 via Wykop
  • 77
@AtlantyQ: Witam grubasa
  • Odpowiedz
UsmiechnietyAnon
UsmiechnietyAnon
08.05.2026, 16:21:29
  • 10
#gielda #micron
Jak można po tylu rajdach nadal dowalać +13% w ciągu sesji. O co tu chodzi?
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jungerpl
jungerpl 08.05.2026, 16:29:27 via Wykop
  • 2
@rps861: Jakie fomo, jak tam zyski rosną szybciej niż cena akcji? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
jungerpl
jungerpl 08.05.2026, 16:51:22 via Wykop
  • 1
@rps861: Jak papierowe zyski jak tam normalnie p/fcf jest prawie rekordowo niski od kiedy się zaczęły wzrosty?
free cash flow to normalnie gotówka która jest na ich koncie.
  • Odpowiedz
jungerpl
jungerpl 08.05.2026, 17:14:11 via Wykop
  • 0
@rps861: A czemu ten capex miałby spaść, skoro np. Meta udowodniła, że zarabia na AI, a zuckerberg to wizjoner co ma w------e w akcjonariuszy?

Nie atakuje jak co. Naprawdę próbuję się dowiedzieć, czy jest sens wychodzić z pozycji.
  • Odpowiedz
jungerpl
jungerpl 08.05.2026, 17:42:22 via Wykop
  • 1
@rps861: Jak random z neta mądrze gada i otworzy mi oczy to czemu nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na ten moment hyperscalerzy raczej zwiększają swoje wydatki na capex, niż chociażby go utrzymywać. Zakładając, że wydatki nagle się zatrzymają w przyszłym kwartale na kolejne 3 kwartały, (czyli q2 2026 do q4 2026) a micron nie ruszy się ceną z miejsca to p/e będzie na poziomie 10.

Obecnie bazowym scenariuszem jest wzrost,
  • Odpowiedz
jungerpl
jungerpl 08.05.2026, 17:15:08
  • 5
#gielda Jak już wszyscy jesteśmy w euforii to przypominam o tym gościu. On jedzie z trumpem po coś do chin, a strasznie cicho się o nim zrobiło. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
jungerpl - #gielda Jak już wszyscy jesteśmy w euforii to przypominam o tym gościu. On...

źródło: 1000009022

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jungerpl
jungerpl 08.05.2026, 13:44:07
  • 1
#gielda Ale mam fomo na #flnc. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jungerpl
jungerpl
Autor
08.05.2026, 13:52:39 via Wykop
  • 0
@Variv: Kupujemy na czy czte ry....?
  • Odpowiedz
JohnFugazi
JohnFugazi
08.05.2026, 12:10:02
  • 0
obserwuje ktos olejorzy amerykanskich? myslalem o exxon pod ten nowy rurociag izraelski do wloch
#gielda
JohnFugazi - obserwuje ktos olejorzy amerykanskich? myslalem o exxon pod ten nowy rur...

źródło: image

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jungerpl
jungerpl 08.05.2026, 12:14:34 via Wykop
  • 5
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
jungerpl
jungerpl 08.05.2026, 13:22:20 via Wykop
  • 1
@Glupiii: Wymienisz 10 kanałow o tematyce geopolitycznej to oglądam 6 z nich ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
jmp_eax
jmp_eax
08.05.2026, 12:05:36
  • 241
#gielda
jmp_eax - #gielda

źródło: xd

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jungerpl
jungerpl 08.05.2026, 12:19:27 via Wykop
  • 45
@jmp_eax: CFD na ropke hedgując to akcjami xtb.

Win-win
  • Odpowiedz
NadwornyPanicz
NadwornyPanicz
NadwornyPanicz
08.05.2026, 09:46:26
  • 0
Z jakiego banku korzystacie? Ja mam Alior i już mnie zaczyna wkurzać. Biorą pieniądze za wypłatę z bankomatu, infolinia nie działa, trzeba czekać po 30 minut i potem sami się odłączają.

#bank #banki #bankowosc #pieniadze #polska #praca #lokaty #gielda
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jungerpl
jungerpl 08.05.2026, 09:47:37 via Wykop
  • 5
@NadwornyPanicz: Pko bp, nigdy problemów z niczym nie miałem. Prosta umowa.
  • Odpowiedz
kwiat_pustyni626
kwiat_pustyni626
kwiat_pustyni626
08.05.2026, 08:56:08
  • 7
#gielda

To że Dino spadł "dużo" nie znaczy, że jest "tanio". Czy że to jakaś okazja ;D

Uważam, że dalej jest drogo. Czemu?

Już
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jungerpl
jungerpl 08.05.2026, 09:34:24 via Wykop
  • 0
@kwiat_pustyni626: Spadki dotyczą obecnie wszystkich branż opartych na konsumencie.

Chyba Warren Buffet powiedział, że lepiej inwestować branżami niż konkretnymi spółkami.

Co ciekawe konsument nie jest słaby, tylko przestraszony. Boi się wydać swoich pieniędzy i coraz więcej oszczędza.
  • Odpowiedz
bar125
bar125
08.05.2026, 08:59:05
  • 7
Na Rheinmetallu widzę bessa się skończyła i zaczął się krach
YTD -20%
#gielda
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jungerpl
jungerpl 08.05.2026, 09:31:44 via Wykop
  • 1
@fotelbujany: Kolega @RunningMan ma racje. Wzrost indeksu USA, wygląda jakby wszystko w USA rosło, ale jak spojrzysz na wszystkie sektory osobno to nie jest tak kolorowo. Główny indeks najzwyczajniej w świecie kłamie.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9
  • Strona 4 z 9
  • >

szefito1337

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking