- 423
Nie musicie mieć wiedzy by zacząć inwestować. Po prostu kupcie akcje i potraktujcie to na początku typowo jak h----d, inwestować nauczycie się w trakcie
Pozdrawiam
#gielda
Pozdrawiam
#gielda
jungerpl via Wykop
- 351
@breakdown1: To najlepsza rada jaką słyszałem. Nie słuchaj się hejterów i nie trzeźwiej.
- 3
źródło: 1000017548
Pobierz- 34
jungerpl via Wykop
- 0
@ParadygmatYT: Akurat prognozy "analityków" można sobie do p---y wsadzić co najwyżej.
Jak AMD urosło już do ponad 400$ to ci analitycy dopiero wtedy zaczęli podnosić prognozy na shortage cpu. Już nie wspominając, że wszystkie price targety podążają za ceną.
Co jak co, ale ja to szczerze bardziej ufam, słowom CEO na temat ich firmy niż analitykom
Jak AMD urosło już do ponad 400$ to ci analitycy dopiero wtedy zaczęli podnosić prognozy na shortage cpu. Już nie wspominając, że wszystkie price targety podążają za ceną.
Co jak co, ale ja to szczerze bardziej ufam, słowom CEO na temat ich firmy niż analitykom
- 27
#gielda Plan na wakacje
trump kupuje udzialy w spolkach ai (SpaceX, alphabet, nvidia, tsmc itp)> wielka pompa > Koniec wojny z iranem > jeszcze wieksza pompa > chwila odpoczynku na wyspie epsztajna > wjazd na kube > iran v2 > o matko nie tak miało wyjść koniec świata wszystko się waliii aaaa sprzedawajcie póki się da > tomek wraca na tag > mija miesiac > nowe ath
trump kupuje udzialy w spolkach ai (SpaceX, alphabet, nvidia, tsmc itp)> wielka pompa > Koniec wojny z iranem > jeszcze wieksza pompa > chwila odpoczynku na wyspie epsztajna > wjazd na kube > iran v2 > o matko nie tak miało wyjść koniec świata wszystko się waliii aaaa sprzedawajcie póki się da > tomek wraca na tag > mija miesiac > nowe ath
jungerpl via Wykop
- 222
@perfumowyswir: Zdarzy się to co wszędzie na świecie w starzejących się społeczeństwach - duże miasta i powiaty wkoło nich cena dalej będzie rosnąć, a gdzieś na wsi domy za darmo będą.
- 27
#gielda Inwestorzy dla USA są tym co Deweloperzy w PL.
Ludzie inwestują w akcje i oczekują, że ceny nie spadną. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ludzie inwestują w akcje i oczekują, że ceny nie spadną. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 16
Najlepszym benefitem efektu scully jest posiadanie młodej kochanki której bardzo imponują twoje inwestycje. Ona nie rozumie, że ja uprawiam retardmaxxing i kupuje to co ma ładne Logo. No ale…jest mega napalona po ostatnim bzikaniu SPCE. Dajcie jakiegoś pewniaczka na przyszły tydzień pls
pozdro600
#gielda #zwiazki
pozdro600
#gielda #zwiazki
źródło: IMG_1418
Pobierz
jungerpl via Wykop
- 0
@vladi_putin: INFQ all in lambo albo szambo
Flnc krótszy termin potencjalnego zwrotu.
Flnc krótszy termin potencjalnego zwrotu.
- 29
Dawno tak nie miałem, żeby idealnie na górce się wbić, szkoda tylko, że akurat nie chodziło mi o tę stronę (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
#gielda
#gielda
źródło: 1000017663
Pobierz
jungerpl via Wykop
- 0
@michal0110: Widzę pozycja w złotówkach.
Lepiej od razu subkonto dolarowe założyć, bo teraz za każdą transakcje prowizje za przewalutowanie płacisz.
Lepiej od razu subkonto dolarowe założyć, bo teraz za każdą transakcje prowizje za przewalutowanie płacisz.
jungerpl via Wykop
- 0
@ChillExecutiveOfficer: Bańka to pojęcie względne. Zależy jak mocno wierzysz w zwiększający się popyt na moc obliczeniową.
Sam po 800 sprzedawałem, z planem, że gdyby spadło do 600 to bym się ponownie załadował spekulacyjnie na kwartał.
Sam po 800 sprzedawałem, z planem, że gdyby spadło do 600 to bym się ponownie załadował spekulacyjnie na kwartał.
- 60
jungerpl via Wykop
- 58
@ParadygmatYT: Nielegalne. Można dzwonić na policje.
- 3
Kur@a nie wytrzymałem, mówiłem sobie, że nie będę podejmował pochopnych decyzji w trakcie krachu pokoleniowego...
#gielda
#gielda
#gielda kurla jeden dzień mnie na tagu nie bylo i od razu zwała. Jakieś tldr co tam się dzieje szczegolnego? Czy po prostu zdrowa korekta?
jungerpl via Wykop
- 4
@Stan_Dembinsky: Rynek pracy w USA zajebiste dane, co tworzy ryzyko wyższej inflacji czyli podwyżki stóp procentowych.
Czyli spadki bez sensu i rynek jest z-----y. Pozdro
Czyli spadki bez sensu i rynek jest z-----y. Pozdro
Czemu ty się, zła godzino, z niepotrzebnym mieszasz lękiem? Jesteś - a więc musisz minąć. Miniesz - a więc to jest piękne.
#gielda
#gielda
źródło: 1000016014
Pobierz
jungerpl via Wykop
- 1
@typ_tego_typu: Swoją drogą wyobraź sobie jak mocny jest palantir obecnie, skoro spada mniej niż nvidia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 0
#gielda Algorytmy się popsuły na nfp i stąd ta korekta. Zara odrobi.
- 4
#gielda Na konferencji NBP padło pytanie czy banki centralne oczekują raczej eskalacji czy deeskalacji na bliskim wschodzie i Glapa powiedział, że zdecydowanie deeskalacji, gdzie państwa zachodnie wywierają zdecydowaną presje na USA i Izrael
BULISZ
Ogólnie polecam sobie oglądać te konferencje. Raz w miesiącu, Glapa sobie coś ciekawego czasem powie, podsumuje krótko sytuacje gospodarczą w PL. Czyści to po prostu obraz często przesycony nagłowkami.
BULISZ
Ogólnie polecam sobie oglądać te konferencje. Raz w miesiącu, Glapa sobie coś ciekawego czasem powie, podsumuje krótko sytuacje gospodarczą w PL. Czyści to po prostu obraz często przesycony nagłowkami.
jungerpl via Wykop
- 0
@Vateusz23: @HAMSKLOSS89 , ok złego słowa użyłem. Oczekują miałem na myśli przewidują deeskalacje, tzn banki centralne są ze sobą zgodne, że dalsze ciągnięcie tej wojny nie ma większego sensu.
@ossprime Gdzie ci glapa zawinił, lub nasz NBP? Wiem, że w artykułach gigantyczny najazd na niego jest, często zmanipulowany.
@ossprime Gdzie ci glapa zawinił, lub nasz NBP? Wiem, że w artykułach gigantyczny najazd na niego jest, często zmanipulowany.
jungerpl via Wykop
- 0
@HAMSKLOSS89: Co do safe, to glapa chciał opchnąć złoto idealnie na górce, zero wad ( ͡° ͜ʖ ͡°) Realny wpływ poza zrobieniem szumu politycznego zerowy. Po zasugerowaniu tego bardzo szybko się odciął politycznie.
Co do kredytów, ja pamiętam, że mówil, żeby się nie bać kredytów, ale nie namawiał mówiąc, że to złota okazja, tylko żeby brać je z głową.
I no nie oszukujmy się, że to
Co do kredytów, ja pamiętam, że mówil, żeby się nie bać kredytów, ale nie namawiał mówiąc, że to złota okazja, tylko żeby brać je z głową.
I no nie oszukujmy się, że to
jungerpl via Wykop
- 0
@Vateusz23: Nie ma, masz na myśli jesteś pewien, że jej nie będzie?
Nawet jak wszyscy już oczekują deeskalacji to sam nagłówek o pokoju spowoduje przynajmniej jednodniowe wzrosty.
Nawet jak wszyscy już oczekują deeskalacji to sam nagłówek o pokoju spowoduje przynajmniej jednodniowe wzrosty.
jungerpl via Wykop
- 0
@ossprime: Co jak co, ale to okrutne wyzywać Polske za jedną z najwyższych inflacji, kiedy mamy tak wysoki wzrost gospodarczy w porównaniu do ue ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Tutaj uczciwie byłoby spojrzeć na wzrost płac vs inflacja, lub wzrost gospodarczy - inflacja, żeby ocenić kto najlepiej wyszedł na covidzie.
Przy takiej ocenie nagle Polska jest lekko lepsza niż średnia UE.
Dodatkowo można tu się kłócić, w jakim stopniu to była wina
Tutaj uczciwie byłoby spojrzeć na wzrost płac vs inflacja, lub wzrost gospodarczy - inflacja, żeby ocenić kto najlepiej wyszedł na covidzie.
Przy takiej ocenie nagle Polska jest lekko lepsza niż średnia UE.
Dodatkowo można tu się kłócić, w jakim stopniu to była wina
jungerpl via Wykop
- 0
@ossprime
Ok, mieliśmy najwyższą, ale mieliśmy też ciągle jeden z największych wzrostów gospodarczych. A sama inflacja ue vs polska rosła mniej więcej w tym samym czasie i podobnym tempie.
Czy NBP powinien reagować szybciej i agresywniej? Możliwe, ale łatwo mówić po fakcie.
Z drugiej strony my obecnie mamy inflacje na dobrym poziomie, cały czas rosnąc szybko, a ue cały czas nie rośnie a ma problem z inflacją. Równocześnie trzeba przyznać, że to m.in.
Ok, mieliśmy najwyższą, ale mieliśmy też ciągle jeden z największych wzrostów gospodarczych. A sama inflacja ue vs polska rosła mniej więcej w tym samym czasie i podobnym tempie.
Czy NBP powinien reagować szybciej i agresywniej? Możliwe, ale łatwo mówić po fakcie.
Z drugiej strony my obecnie mamy inflacje na dobrym poziomie, cały czas rosnąc szybko, a ue cały czas nie rośnie a ma problem z inflacją. Równocześnie trzeba przyznać, że to m.in.
- 5
- 0
Micron:
- kupuje 15.9% (14)
- trzymam 60.2% (53)
- sprzedaje 23.9% (21)
jungerpl via Wykop
- 0
@ja_tu_tylko_na_moment: Jakby nie przebił to by był wodospad. Pytanie jak mocno przebije, ile się spodoba rynkowi i jaki outlook na kolejne kwartały będzie.













źródło: Screenshot 2026-06-10 at 14.18.43
PobierzNajwiększy mem to price targety na micronie, chyba jp morgan jak micron był na 1000 to z 400 (wtedy bearish) zwiększyli na 900 (dalej bearish)
z amd i intelem, gdzie ci potężni analitycy nie przewidzieli shortage cpu było podobnie. Maksymalne price targety na amd jakie pamiętam sięgały
Ślepe patrzenie na price targety nic nie daje. Trzeba wejść w konkretne analizy danych instytucji finansowych, żeby wiedzieć w co się wchodzi.
Obecnie jak ktoś chce pod PT grać to meta, netflix, obecnie minimum 20% w góre ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zobaczymy kiedy te price
Co się fundamentalnie zmieniło w nvidii, że nagle ich price targety podskoczyły, gdzie te najnowsze są wydane właśnie w okolicach ath?
Nie twierdzę, że te ich analizy są c-----e. Jak