Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko171
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
feless

feless

Dołączył 14 lat i 10 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 1399
  • Znaleziska 275
  • Mikroblog 1124
  • Obserwujący 6
  • Obserwowane 11
AnonimoweMirkoWyznania
AnonimoweMirkoWyznania
13.11.2021, 15:56:56 via AMWv2
  • 1
#anonimowemirkowyznania
Czy w Polsce jest sens uczyć się koreańskiego lub japońskiego? Jeśli nie to który z tych krajów najlepszy do przeprowadzki i pracy w IT dla singla?

#koreanski #japonski #naukajezykow #jezyki #korea #japonia #azja #it #programowanie #programista15k #kariera #korpo

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Czy w Polsce jest sens uczyć się ko...

źródło: comment_1636819016RqlhpCGtrOfowUkg6g7McR.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

feless
feless 14.11.2021, 10:58:38
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania: Zawodowo nie, dlatego że znacząca część pracy dostępna z japońskim na polskim rynku to nauczanie tego języka bądź tłumaczenie. Chyba że patrzysz pod kątem wstępnej nauki, aby w Japonii było łatwiej, to wtedy dlaczego nie.
  • Odpowiedz
tamagotchi
tamagotchi
07.11.2021, 01:48:39
  • 1
赤い線を2本引いて下さい。

Please draw two red lines.

Trochę się głowiłem nad tym, dlaczego to zdanie ma takie a nie inne znaczenie. Przykład z Anki.

赤い - あかい - red, to już kojarzyłem
線 - せん - line - tego właśnie uczył ten
tamagotchi - >赤い線を2本引いて下さい。
Please draw two red lines.
Trochę się głowiłem nad tym, ...

źródło: comment_1636248927DKkrNO27MZdxdeueHuOFtb.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

feless
feless 07.11.2021, 17:19:24
  • 1
@tamagotchi: Te 1000+ to jest w podstawówce
  • Odpowiedz
tamagotchi
tamagotchi
06.11.2021, 06:49:09
  • 1
Ostatnio zacząłem sobie oglądać #aliceinborderland, podoba mi się bardziej niż Squid Game. A jeszcze bardziej podoba mi się, że rozumiem ze słuchu jakieś 3/4 dialogów ᕙ(⇀‸↼‶)ᕗ Rzuciła mi się w oczy jedna rzecz - pisanie "Congratulation" w hiraganie. A nie tak dawno zastanawiałem się, czy są jakiekolwiek wyrazy pochodzenia niejapońskiego, które się nią pisze. Tu mamy coś takiego, choć na moje
tamagotchi - Ostatnio zacząłem sobie oglądać #aliceinborderland, podoba mi się bardzi...

źródło: comment_1636180896cNUB6htINgFaCg6K2UxhIl.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

feless
feless 06.11.2021, 09:52:24
  • 2
@tamagotchi: たばこ :)
  • Odpowiedz
tamagotchi
tamagotchi
24.10.2021, 20:10:54
  • 14
Wyczekuję niecierpliwie każdego odcinka Komi-san (kiedyś czytałem trochę mangi) i tak się akurat złożyło, że gdy wziąłem się solidnie za naukę japońskiego to okazało się, że ta seria jest do tego idealna. Język w niej jest prosty i jest to jest dosłownie przeniesiona manga, więc mogę sobie czytać i ogarniać. Teraz nauczyłem się, że w japońskim nie mówi się, że oczy się ze sobą spotykają, a się dopasowują.

合わせる - awaseru - to
tamagotchi - Wyczekuję niecierpliwie każdego odcinka Komi-san (kiedyś czytałem trochę...

źródło: comment_1635105310EuzRUZHPSQTtJPew7bZUCc.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

feless
feless 25.10.2021, 07:15:47
  • 2
@tamagotchi: Ładny post. Warto pamiętać, że forma 合わせられる to strona bierna bądź potencjalna.
  • Odpowiedz
feless
feless 25.10.2021, 07:16:57
  • 1
@Pesio: O, który poziom? (。◕‿‿◕。)
  • Odpowiedz
feless
feless 25.10.2021, 07:25:50
  • 1
@Pesio: To już całkiem ładnie! :D I mówisz, że gramy nic a nic?
  • Odpowiedz
tamagotchi
tamagotchi
22.10.2021, 18:34:14
  • 1
Ucząc się kanji dopiero teraz widzę, że na kursie, w którym jakiś czas temu uczęszczałem, sensei za bardzo skupiała się na nauce form grzecznościowych. Widać to szczególnie po czasownikach i przymiotnikach. Słowniki podają te formy jako odmianę i mylące może być, gdy ktoś zna tylko te wersje formalne. Trochę mi zajęło przestawienie się i ogarnięcie, o co w tym chodzi. Najłatwiej będzie to pokazać na przykładzie:

pisać:
書く - kaku

i to podają słowniki
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

feless
feless 23.10.2021, 09:03:01
  • 0
@tamagotchi: Można odbić piłeczkę i powiedzieć, że gdybyś się uczył od formy prostej to nie wiedziałbyś co znaczy czasownik w formie "masu", gdyby ktoś takiej użył.
A forma "masu/desu" jest o tyle wygodna, że możesz w niej rozmawiać z każdym już od początku nauki, a nie lecieć niejako na "ty", używając formy prostej.
Tak naprawdę trzeba znać obie :).
  • Odpowiedz
feless
feless 23.10.2021, 10:19:20
  • 0
@tamagotchi: Moim zdaniem to mogłoby wprowadzić spore zamieszanie, gdyby na samiutkim początku wprowadzić od razu dwie formy. Student ledwo zaczął ogarniać różnice między zaimkami wskazującymi, a już by miał się zacząć posługiwać obiema formami czasowników, wcześniej jeszcze ogarniając, że ten czasownik to w ogóle stoi na końcu zdania. Dużo jest rzeczy do nauczenia się, więc warto je wprowadzać po kolei. Zwykle jak powiesz wszystko na raz to później jest taki
  • Odpowiedz
feless
feless 23.10.2021, 12:00:44
  • 0
@tamagotchi: my nie mówimy o kanji, ale zgadzam się, że warto wypracować swoją metodę :)
  • Odpowiedz
feless
feless 23.10.2021, 12:12:35
  • 1
@tamagotchi: Życzę w takim razie nieprzerwanego zapału w nauce, to jest potrzebne najbardziej! (。◕‿‿◕。)
  • Odpowiedz
UczesanyPedryl
UczesanyPedryl
21.08.2021, 15:57:13
  • 0
#japonia #japonski #naukajaponskiego

"Japoński nie gryzie" dalej jest spoko do nauki? bo już sporo lat ma, nie wiem czy coś lepszego wyszło. Też była taka strona z ćwiczeniami gdzie na gifach była pokazana pisownia między innymi, nie wiem czy jeszcze istnieje, zna ktoś?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

feless
feless 22.08.2021, 19:51:16
  • 0
@UczesanyPedryl: Jeśli chodzi o pisanie odręczne hiragany to ten link co podał(a) @kaszannna jest jak najbardziej spoko. Pięknie tam ktoś pisze.
A to czy piszesz ładnie czy brzydko to już mniejsza. Najważniejsze żebyś się nauczył pisać kreski w dobrej kolejności i kierunku.
  • Odpowiedz
Jrv20
Jrv20
24.07.2021, 08:40:00
  • 10
Ogarnijcie, Japończycy nawet jak mówią jakieś rzeczy typu"Synek wynieś śmieci" To to brzmi jak dialog ze sceny walki z jakiegoś Naruto. XD Orłajda, nani, czikasajo no sindżenanine
#tokio2020 #japonia
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

feless
feless 25.07.2021, 11:27:01
  • 0
@hu2jec123: nie ma, ma dwa sylabariusze oraz znaki ideograficzne
  • Odpowiedz
L.....a
L.....a
konto usunięte 20.07.2021, 10:19:07
  • 0
#studia #japonistyka #pytanie #japonia (dla uwagi) Witam znajdą się jakieś dobre studia zaoczne z japonistyki warszawa jak coś odpada
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

feless
feless 21.07.2021, 20:54:22
  • 0
@LepszyJa: Nie jestem pewny czy w ogóle są "zaoczne" z japonistyki. Wieczorowe to tak.
  • Odpowiedz
feless
feless 23.07.2021, 13:40:49
  • 0
@LepszyJa: Zaoczne odbywają się w weekendy, a wieczorowe w tygodniu, ale nie od rana. W teorie "wieczorem", ale to tylko teoria.
  • Odpowiedz
M.....9
M.....9
konto usunięte 16.07.2021, 17:44:00
  • 0
jaki system zapisu nauczyć się na początku nauki japońskiego?

#pytaniedoeksperta #japonia #jezykiobce
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

feless
feless 16.07.2021, 21:45:45
  • 1
@MxS89: Tak jak pisali, najpierw hiragana i katakana. Mam jednak jedną uwagę, naucz się najpierw jednego z nich i dopiero później weź się za drugi. Inaczej zaczną Ci się ze sobą mylić.
  • Odpowiedz
Orzeech
Orzeech
03.07.2021, 19:39:05
  • 3
Kto zdaje jutro JLPT? :) #jezykiobce #jezykjaponski #japonski
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

feless
feless 04.07.2021, 20:02:25
  • 0
@Orzeech: jak poszło? :)
  • Odpowiedz
Morf
Morf
15.01.2021, 09:00:42
  • 13
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

feless
feless 15.01.2021, 12:10:33
  • 4
@Morf: gdyby jeszcze w automatach były ich ciepłe wersje :OOO
  • Odpowiedz
feless
feless 21.11.2020, 00:49:19
  • 5
@feless: Dawno nic nie wrzucałem to tym razem smutnawa sentencja (╥﹏╥)
"Ushinatta jikan wa torimodosenai"

#notatkicarlosa #japonski #japonia
feless - @feless: Dawno nic nie wrzucałem to tym razem smutnawa sentencja (╥﹏╥)
"Ush...

źródło: comment_1605919667Gqxhzk4noVtG6KS5IxN6uW.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

feless
feless
Autor
21.11.2020, 00:57:28
  • 0
@atteint: jesteśmy dziewięć lat na wykopie... ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
feless
feless
Autor
21.11.2020, 00:59:53
  • 0
@atteint: nie śmiałbym tego zasugerować (づ•﹏•)づ
  • Odpowiedz
tamagotchi
tamagotchi
20.11.2020, 20:52:31
  • 4
DESU!
#anime #japonski
tamagotchi - DESU!
#anime #japonski
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

feless
feless 21.11.2020, 00:46:19
  • 0
@tamagotchi: i weź tu się ucz z anime ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
feless
feless 21.11.2020, 00:51:39
  • 0
@tamagotchi: zarzuć jakąś ciekawą (。◕‿‿◕。)
  • Odpowiedz

424

Prezydent Brazylii Bolsonaro: "Chcę, aby wszyscy byli uzbrojeni"

Pokaż treści 18+

Prezydent Brazylii Bolsonaro: "Chcę, aby wszyscy byli uzbrojeni"

Prezydent Brazylii podobno nie wiedział, że kamera jest włączona i nagrywa. O dostępie do broni palnej w Brazylii. #brazylia #bron #bronpalna #prawo

feless
z
youtube.com
dodany: 24.05.2020, 16:20:08
  • 118
  • #
    swiat
  • #
    bron
  • #
    bronpalna
  • #
    wirus
  • #
    prawo
  • #
    brazylia
feless
feless
Autor
24.05.2020, 16:24:53
  • 170
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 17
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

feless
feless 30.03.2020, 11:59:26
  • 7
Niestety zmarł dzisiaj znany japoński komik Ken Shimura (╯︵╰,)
Tutaj informacja o śmierci.
Wrzucam jeden z jego skeczów, aby takim go właśnie zapamiętać (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
#japonia #japonski #smieszne #koronawirus
feless - Niestety zmarł dzisiaj znany japoński komik Ken Shimura (╯︵╰,)
Tutaj inform...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Amasugiru
Amasugiru
30.03.2020, 15:18:41
  • 1
@feless: I humor popsuty ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
Cyfranek
Cyfranek
31.03.2020, 10:32:04
  • 1
@feless: Wg NHK, to z powodu koronawirusa z Wuhanu :(
  • Odpowiedz
dr_gorasul
dr_gorasul
16.03.2020, 01:02:49
  • 6
#koronawirus #japonia
bardzo kulturalne i bezkontaktowe przywitanie się, kiedyś nawet sam Bolek Wałek powiedział że będziemy drugą Japonią
dr_gorasul - #koronawirus #japonia
bardzo kulturalne i bezkontaktowe przywitanie się...

źródło: comment_158432036427WemT0j5CcTJ6vmrv7KCr.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

feless
feless 16.03.2020, 21:23:32
  • 1
@dr_gorasul: W tym drugim powinno byś "futsuurei". Nie wiem skąd wzięli transkrypcję na "hu"
  • Odpowiedz
feless
feless 13.03.2020, 20:32:34
  • 2
@feless: Jak nie macie co robić w swoich domach to zapraszam na darmową naukę japońskiego w niedzielę o 14:00 ( ͡° ͜ʖ ͡°) Poziom mniej więcej N4 (takie ~A2). Poniżej link do wydarzenia na fb.
Darmowa nauka japońskiego - tryby warunkowe
#polakmadryprzedszkoda #japonia #japonski
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

feless
feless 06.12.2019, 12:29:38
  • 1
@feless:
Jakiś czas temu jeden z moich uczniów wrócił z Japonii i opowiedział historię, która mu się przydarzyła.
Chodził z kolegą po mieście aż w końcu zrobili się głodni. Wybrali restaurację no i weszli. Napotkali starszą panią Japonkę, która spojrzała na nich i zapytała czy mówią po japońsku. Odpowiedzieli, że 少し (sukoshi - trochę), co spotkało się z reakcją starszej pani, która brzmiała 無理 (muri - nie da rady) i
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

feless
feless
Autor
10.12.2019, 17:12:04
  • 0
@ama-japan: Mnie nigdy nie wyproszono, mimo że czasem były menu tylko po japońsku, nabazgrane odręczną czcionką. Trudno powiedzieć tak naprawdę dlaczego postąpiła w ten sposób. Może jest tak jak mówisz, a może nie.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • Strona 9 z 12
  • >
  • Optymistyczny gościu

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 04.07.2025

    Rocznica
  • Mikroblogger
    od 18.01.2015

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking