Jak wygląda kwestia umów na czas nieokreślony na przykład w logistyce kontraktowej? Leci mi już 6 rok w jednej z firm, która jest usługodawcą logistycznym. 6 rok, ten sam projekt dla jednego klienta. Pierwszą umowę, po próbnej, dostałem na 2 lata, a później do końca kontraktu mojej firmy z klientem. Od zawsze nam wmawiano, że to jest legit, że tutaj przy takich sytuacjach kontraktowych nie obowiązuje kwestia 3 umów i 33 miesięcy
@drCox: jest taki wytrych w kodeksie pracy ze z powodu obiektywnych przyczyn można. Jakby ten klient odpadł i to by się wiązało z wywaleniem was to może by przeszło
Czołem Mirki, za 1,5 tygodnia biegnę swój pierwszy górski bieg. Debiut w Lądku Zdrój, trasa 33 km, 1500 metrów przewyższenia. Macie dla mnie jakieś porady, tipy dla debiutanta? Do tej pory najwięcej przebiegłem 30 km na płaskim, więc celuje w ukończenie w limicie czasowym. #bieganie #dfbg
@drCox: nie bierz tony wody ze soba, bo to jest ciezar z ktorym bedziesz musial dymac. Ogolnie nie zabieraj buk wie jakiego szpeju, zadne 3L wody, 10 batonow i zeli i reszty tego co chcesz wziac. To jest dystans ktory ze spokojem zrobisz, skoro treningowo przeleciales 30km. Pij na pierwszym punkcie bo tam zaraz po masz najwieksze przewyzszenie, wychodzi +/- w srodku trasy. Pod gore z pelnym brzuchem, dyma sie
Witam, polecacie jakiś plan na pierwszy maraton? Lub kto takowy plan mógłby pode mnie ułożyć? Maraton w Warszawie, pod koniec września. Chciałbym złamać 4 godziny, ale jak będzie 4,5h to nie będzie tragedii w sumie. Ukończyłem 3 półmaratony, ostatni 1:53 - Ślężański. Prawdopodobnie tylko 3 treningi tygodniowo będę w stanie zrobić, bo gram jeszcze w piłke (raz w tygodniu trening i weekend mecz). #bieganie #maraton
@drCox rok temu miałam debiut na Maratonie Warszawskim z celem na sub 4h, udało się zrobić 3:59:20 Plan treningowy robiłam z strony magazynbieganie.pl pod ten wynik, polecam ( ͡°͜ʖ͡°)
@drCox dobrze widzisz, bo nie ma maratonu na GarminCoach, ale jak wejdziesz na Connect z poziomu przeglądarki, to tam można znaleźć jeszcze osobne plany treningowe (ja przynajmniej zawsze widziałem to na stronie, nie pamiętam żebym szukał via apka). Tam wtedy masz plany bazujące na tętnie albo tempie.
Mirki, czy jest obowiązek informowania pracodawcy przez jaki okres z powodów zdrowotnych nie będzie nas być w pracy? Miałem taką sytuacje, że w poniedziałek kilka minut przed rozpoczęciem pracy poinformowałem szefa o mojej nieobecności z powodów zdrowotnych za pomocą smsa (nie pisałem na ile dni, itd, i to był tylko jeden sms). Umówiłem się do lekarza, ale miałem dopiero na środę przez mój z-----y ośrodek zdrowia. Lekarz wypisał mi wstecz L4, na
Mirki, czy jest obowiązek informowania pracodawcy przez jaki okres z powodów zdrowotnych nie będzie nas być w pracy?
@drCox: Tak. Rozporządzenie z 15 maja 1996 r. w sprawie sposobu usprawiedliwiania nieobecności w pracy oraz udzielania pracownikom zwolnień od pracy (t.j. Dz.U. z 2014 r. poz. 1632) mówi, że pracownik jest obowiązany niezwłocznie zawiadomić pracodawcę o przyczynie swojej nieobecności i przewidywanym okresie jej trwania, nie później jednak niż w drugim
Od niedawna sobie biegam regularnie, a z rok mam garmina, dokupiłem sobie niedawno hrm pro plus. Dzisiaj wziąłem udział w jakimś oficjalnym biegu. Konkretnie w złotoryjskim na 10 km. No i tutaj dziwna rzecz, po zakończeniu biegu zegarek pokazał mi, ze przebieglem trasę 11,4 km a nie 10 km. Pytałem dwóch innych osób jaka odległość im zmierzyło to plus minus 300 metrów każdy miał 10 km. Skąd na moim urządzeniu taka różnica?
@drCox: Ty no ale komentatorzy mowili sami podczas gali, ze walka o fure jest w walce Polak v Ferrari, to takie kekw, napisalem czy bez dzwieku bo to mowili niejednokrotnie, a ze Boxdel na koniec gali takie cos o-----l to nie mam pytan, I na f2f i podczas gali powtarzali, ze nikt nie zblizyl sie nawet do Ferrariego z polakiem
szukam piosenki, francuska, pojawia się ostatnio w radiu. Śpiewana przez wiele głosów (raczej więcej niż 3) nie wiem czy to nie jest z jakiegoś musicalu. #szukampiosenki
@drCox: jak to by była eska to mnie pomogę, ale złote przeboje to moja pierwsza myśl to Les rois du monde z Romeo i Julii bo kiedyś słyszałam w radiu i jest tam dużo głosów
chciałbym wszystkich przestrzec przed internetową księgarnią bookbook.pl Czekam od 30 maja na zapłacone książki. Ostatni kontakt z nimi miałem 4 czerwca, od tamtej pory nie odpisują, a na infolinię nie sposób się do nich dodzwonić. Dramat. #ksiazki #ksiegarnia #ksiazka
@drCox: Ja mam teraz podobnie z Livro. Znów poluję na tę książkę co wtedy. A Livro co? Książka wrzucona w kopertę bąbelkową (╯°□°)╯︵┻━┻ Będzie reklamacja. Rogi poobijane. Ja zawsze na Bonito bo najtaniej.
Kurła, telewizor mi sie zepsuł. Z ponad 10 lat miał. O tyle dobrze, że przed black friday, wiec może coś się przycebuli. Co polecacie do 1500 zł? 40-43 cali, większego nie potrzebuje, bo pokój raczej niewielki. Taki przede wszystkim do filmów, czasem do gier. #blackfriday #tv
#gothic