Wymieniłem sobie rower na taki ze sztywnym widelcem z przodu i szukam jakichś miękkich, kolorowych, prostych gripów za rozsądne pieniądze, powiedzmy poniżej 100 zł. Te które mam są mega twarde i czuję, że zaraz mi przeguby w stawach strzelą. Fajnie jakby dało się je łatwo zamontować (skręcana obejma czy coś).
Zapraszam do oglądania filmu - pierwszy zjazd czarną trasą Bestyja w Szczyrk Enduro Trails. Trasa zdecydowanie trudna, pierwszy zjazd to dla mnie męczarnia (tym bardziej że parę zjazdów wcześniej miałem glebę). W przyszłym sezonie będzie kolejne podejście do rozpracowania elementów trasy i próba sklejenia płynnego przejazdu całej trasy #mtb #rower #downhill #enduro #enduromtb #rybowmtb #bikepark
@Diabl0 jeśli chodzi o zmienny charakter trasy to uważam to za zaletę chociaż na początku oczywiście to duże utrudnienie bo praktycznie cały czas trzeba uważać i ciężko wszystko zapamiętać. Zgadzam się w 100% jeśli chodzi o oznakowanie, ale już znam standardy oznaczeń ekipy Enduro Trails więc wiem że przy objeżdżaniu nowości lepiej się zatrzymać i obejrzeć bo czasem jest to mało intuicyjne
Mirki i Mirabele, czy jadąc do bikeparku (Skolnity, Enduro Trails Bielsko-Biała) bierzecie jakieś zabezpieczenie roweru? Linkę czy cuś lekkiego. Pytam bo jadę pierwszy raz, a nie wiem czy idąc na obiad każdy swój rower po prostu ot tak zostawia... #rower #bikepark #enduromtb #downhill #kolarstwo
@pluszak_sruszak jeśli mam daleko nocleg to podjeżdżam na parking przy bikeparku autem, w którym mam narzędzia, duży zapas wody i jedzenie, a także u-locka i stalową linkę.
@assninja polecam etnies z serii crank, do szosowych nie mam porównania ale na pewno mają sztywniejszą podeszwę niż 5.10. Nie mają żadnego ochraniacza palców ale są z dość grubej skóry nubuk więc na pewno chronią lepiej niż przewiewna siateczka z materiału
Mój wzrost 178cm, waga 73kg. Rower ma służyć głównie do jazdy w bikeparkach z wyciągami, trasy flow, naturalne enduro i hopki. Rozważam tylko ramy aluminiowe, z zawieszeniem rock shox #rower #enduro #downhill
@teryuu @siona na pewno bez technicznych podjazdów (np. Jeleniewskie) bo tych nie lubię. ewentualne podjazdy jakie się trafią to telegraf albo podjazdy/dojazdy tego typu co w bielsku (np. po bystrym, po rock'n'rolli albo z końca twistera do wyciągu). Torque zdecydowanie kusi mnie ceną, jednak wiem że jest mniej uniwersalny niż spectral
Jakiś czas nic tu się nie udzielałem, ale zapewniam że wciąż żyję i wciąż się wściekam na rowerach. Ostatnio zaliczyłem udany wyjazd do pkl mosorny groń i Babia góra trails. Ogólnie trasy na mosornym Groniu oceniam jako nie dla początkujących, ale w sumie razem z Babia góra miejsce robi się bardzo uniwersalne. W porównaniu ze Szczyrkiem alb Bielskiem miejsce jest dużo spokojniejsze. Nawet w lipcowy, słoneczny weekend nie ma kolejek do wyciągu.
@onepnch zazdro, też chciałbym mieć takie miejsce blisko domu. Na tym wyjeździe nie zdążyliśmy tabakowego, ale miejsce jest na tyle ciekawe że na pewno będzie kolejny wyjazd
@teryuu trasy pod wyciągiem widziałem że codziennie, na obu trasach schodzi osoba z grabiami i zgarnia luźne kamienie, nawet na odcinkach na stoku, za to ode mnie szacun. A Babia góra trails, przeszkadzało mi to na Sokolicy, ale wydaje mi się że wcale nie jest gorzej niż na Twisterze
Canyon Torque, ktoś używa, używał? Jeśli tak to mam kilka pytań: a) Jak wrażenia z jazdy :) b) Rox shock czy lepiej dopłacić do fox'a? c) Można ufać opcji "znajdz rozmiar" na stronie canyona? Brałbym Torque 29 AL 5, ale wyświetla mi rozmiar M w przypadku mulleta S. Tam jest tak mała rozmiarówka? Mam 180cm wzrostu. d) 29' czy może mullet? Szukam fulla na 29'tkach i patrzę w stronę canyona, bo nawet
@Crea to moim zdaniem Magura. Może to kwestia osobistych preferencji ale jak dla mnie w budżetowych wersjach hamulców Shimano>sram. Nie miałem okazji używać wyższych modeli sram
Pierwsze jazdy na trasie otesanek w Szczyrku poszły średnio. Generalnie powiedziałbym że podszedłem do tego bez należnego respektu, zaliczyłem dwie gleby. Na pewno nie pomogło to że było dość mokro ( ͡°ʖ̯͡°) Całej trasy na razie nie udało się ładnie skleić. "Sławna" ściana została zaliczona bez problemu, jeśli chodzi o hopki to został do odblokowania tylko jeden gap w środku trasy. Poniżej linki do dwóch filmików
#rower witam, szukam uchwytu na rower na dach, mam juz na oku belki i pytanie co na nie zamontowac, zeby nie zgubic rowerow pod drodze :D wiem, ze thule jest topowym producentem takich rzeczy, ale cenowo raczej za wysoko jak dla mnie. no chyba, ze nic innego sie nie nadaje. bede potrzebowal 3 uchwytow.
@tomszczyk polecam zapoznać się z ofertą Aguri. W moim przypadku pasuje nawet lepiej niż Thule, bo szyna aguri jest krótsza i klapa bagażnika samochodu nie opiera się o szynę
@tomszczyk ja mam rower enduro, ok. 15 kg więc ze względu na stabilność wchodzi tylko w grę łapanie za przednią oś. koniecznie wersja szyny z uchwytem z boku na przednie koło
Po problemach prywatnych udało się rozpocząć sezon enduro. Pierwszy wyjazd dość skromny, bo Kielce Telegraf, ale miałem dostępny tylko jeden dzień i szkoda mi było poświęcić dużo więcej czasu na dojazd z Warszawy. Udało się zaliczyć kilka tras; w całości i z nagrywaniem to Próchnica (nazwa wg. trailforks) i Explozja włącznie z dropem na końcu. Filmy obrabiam w tym tygodniu i wrzucę na YT. Kolejny cel wyjazdowy: Szczyrk Zajawka zdjęciowa z instagrama przed filmami
#rower #rowery