Panowie, Drodzy Ojcowie, proszę o chwilę Waszej uwagi
Pojawienie się w rodzinie dziecka to bardzo duża zmiana dla całego systemu rodzinnego. Naturalnie większość uwagi w kontekście zdrowia psychicznego skupia się wtedy na mamach. Mnie jednak, jako przyszłej psycholog, interesuje perspektywa ojców – ich emocje, doświadczenia i to, jak odnajdują się w nowej roli.
W swojej praktyce zawodowej zetknęłam się z ogromną presją, jakiej doświadczają ojcowie po narodzinach dziecka — presją odpowiedzialności za rodzinę,
@ag_psycho ja przez pierwsze lata czułem się jakbym stracił tożsamość. Przestałem być człowiekiem, a zostałem sprowadzony do instytucji męża i ojca. Teraz jest ok, ale monopol na zmęczenie i narzekanie matki potrafi dobić.
Długo wyczekiwałem i kupiłem w końcu baldura na promce w sumie dopiero zacząłem ale muszę wam powiedzieć, że trochę ostudził się mój zapał. Po tym jak się nasłuchałem jak ta gra wręcz ratuje dzisiejszy gejming liczyłem na wsiaknięcie w nią jak bagno od pierwszych chwil, że nie będą widział kiedy pół dnia zleciało jak się zagram tym czasem jest na razie, cóż... średnio.
@krucjan grałem na pc, żadnego tego problemu nie odczułem. Dla mnie gra 10/10 i na pewno przejdę jeszcze raz za parę lat. Zdanie szanuje choć nie podzielam. Ale ja nie jestem weteranem starych RPG mimo że 35+
@vladi_putin fun story. Pracowałem w punkcie ksero i babka chciała zalaminowac legitymację, potem wróciła vxy mogę to zdjąć bo pieczątka się nie klei xd
✨️ Jak pogodzić się z brakiem emocji po śmierci ojca?Ⓘ TLDR: zmarł ojciec, którego nie widziałem 20 lat. Nie obeszło mnie to wcale. Czy to źle o mnie świadczy?
Właśnie się dowiedziałem, że zmarł chłop, który 20 lat temu doprowadził nasz dom do finansowej ruiny i odszedł do innej, brzydkiej jak noc listopadowa baby. Jak do tego doszło, że niemal wywalili nas z mieszkania? No na przykład brał pieniądze na opłacenie rachunków, szedł
@mirko_anonim taki konflikt wewnętrzny mnie dobijał przez wiele lat. Ojciec pił, bił itp. Ja wyjechałem z domu rodzinnego codzień bojąc się o matke. On umarł, a ja do dziś czuje ulgę. To nie z Tobą coś jest nie tak, ale z nim. Nie pozwól żeby ten konflikt wewnętrzny wpłynął na Twoją psychikę jak mi.
#bmw #alfaromeo Które auto bardziej podoba się wam wizualnie (BMW 3 330i 258km vs Alfa Romeo Giulia 280km)? I jakbyście mieli wybrać jedno z tych dwóch to dlaczego akurat te?
To na co zwróciłem uwagę - BMW lepszy infotainment, kamery, head-up
#gielda