w ciagu tygodnia mialem 2 telefony mowiace o tym, ze mialem jakies konto na platformie tradingowej. raz to byl bitmarket, a raz bitmarket24. mowia cos o oplacie za czlonkostwo czy cos innego. nigdy w zyciu nie gralem na zadnej gieldzie, nie mialem konta na zadnej platformie tradingowej
nigdy zadni scammerzy do mnie nie dzwonili. jestem ciekaw dlaczego teraz tak jest i skad maja imie, nazwisko, mail i nr telefonu
@Molar7017: Twoje dany mogły dawno wyciec w jakimś włamie do internetowych sklepów, a później już sobie będą hulać w jakichś paczkach po internecie. Raz na jakiś do mnie dzwonią z takimi zarzutkami choć najczęściej google blokuje jako spam.
Hej Mirki i Mirabelki, Rozważam zakup Steam Decka na święta, ale mam kilka wątpliwości i liczę na Wasze doświadczenia. Przede wszystkim zastanawiam się, czy sprzęt faktycznie wystarczy na dłuższy czas – głównie chodzi mi o wydajność w nowszych grach i to, czy hardware szybko się nie zestarzeje.
Macie Steam Decka? Jak się sprawdza na co dzień? Może macie jakieś inne handheldy, na które warto zwrócić uwagę? Będę wdzięczny
Miałem na oknach założone rolety, które przymocowane były tak, że były takie metalowe uchwyty z które się od góry okna montuje. Zdjąłem je i teraz gumowa uszczelka okna jest jakby wgnieciona w miejscu, w którym były te uchwyty. Roleta była tam 3 lata, okna były montowane jakieś 4 lata temu.
Czy ta guma wróci do swojego pierwotnego kształtu? Czy ta gumowa uszczelka/izolacja będzie w pełni szczelna jeszcze? Czy mogę coś zrobić?
@Molar7017: Nigdy, nikt. Tak jak jedną wyprodukowali, tak sobie w tej ikei leży i nikt tego nie kupił ;)
A tak na serio - mam tą najtańszą z najtańszych ikeowych, i działa chyba 7 rok, po prostu. Nic się nie psuje, szkło - może i się rysuje czy tam jakieś ślady zostają, ale w drogich też się rysuje... (czyszczenie mleczkiem i jest
Mam problem z moim kotem i może ktoś z Was miał podobną sytuację. Mam dwulatka, który ostatnio w nocy zaczął drapać drzwi, uderzać w nie łapami i głośno miauczeć, jakby chciał nas za wszelką cenę obudzić. Wcześniej tak się nie zachowywał. W domu mamy jeszcze jednego kota – rocznego – i oba mieszkają razem od roku, dogadują się dobrze.
Ostatnio zmieniłem karmę, która kotu bardzo smakuje, ale nie wiem, czy to może
Mam klawiaturę Keychron K8 Pro. Używam jej tylko w trybie przewodowym. Martwię się o stan baterii, ponieważ myślę, że jeśli będę jej używać tylko w trybie przewodowym, bateria będzie stale ładowana do 100% i prawdopodobnie wykonywać będzie mikrocykle ładowania.
Czy istnieje sposób, aby zapobiec ładowaniu klawiatury w trybie kablowym? Poza rozmontowaniem całej klawiatury i odłączeniem baterii?
mam kaloryfer tak ustawiony, ze zaraz przy nim stoi kanapa - dotyka go. tak z 20% wysokosci kaloryfera wystaje ponad kanape. czy to wplywa na wydajnosc kaloryfera jak chodzi o ogrzewanie pomieszczenia? czy odsuniecie troszeczke kanapy cos tutaj pomoze? na kanape niestety nie ma innego miejsca, wiec musi tam stac
jestem #programista15k i pracuje w #frontend . obecnie pracuje na #windows i tam projekty, nad ktorymi dzialam sie odpalaja bez problemu - czy to pod czystym windowsem, czy pod WSL2. jednak ostatnio sie zastanawiam czy mialoby sens przechodzic na #ubuntu #linux . dla kontekstu dodam, ze pracowalem na windowsie, macbooku i ubuntu dlugi czas, wiec zaden z systemow nie jest mi obcy
@Molar7017: jak windows Ci się "znudził"? Jakieś konkretne elementy w nim? System operacyjny to tylko narzędzie, może same projekty nie są dla Ciebie wystarczająco interesujące? Zmień sobie tapetę na pulpicie i kolor interfejsu systemu, poczujesz się jak na nowym systemie.
Jaką jest wasza ulubiona #gry na #android , żeby sobie zagrać na szybko jak macie parę minut wolnego czasu? Coś, w co można wskoczyć szybko i wyskoczyć
jak na #aliexpress mozna miec darmowa wysylke? chcialem cos zamowic, ale 33zl za przesylke to bardzo duzo. pamietam, jak byly darmowe, albo ledwie co platne
mam klawiaturę keychron k8 pro. można jej używać przewodowo i bezprzewodowo.
nie przenoszę jej za bardzo z miejsca na miejsce. ogólnie rzecz biorąc, wolę połączenie przewodowe, bo jest stabilniejsze, klawiatura ma polling rate 1000Hz i nie muszę pamiętać o kolejnej rzeczy, którą trzeba naładować.
martwi mnie właśnie bateria. jeśli będę zawsze używał klawiatury przewodowo, to ona zawsze będzie się "ładować". czy w ten sposób nie zniszczę tej baterii? zwłaszcza w perspektywnie długiego
@KHOT: OPie, wyślij to gdzieś na policję czy cokolwiek. jak parę razy ktoś się z policją podzieli takim nagraniem (myślę, że to nie był jedyny raz, gdy typ z Audi odwalił coś podobnego) i mu dowalą karę, to mu się odechce. Zero tolerancji dla takich idiotów, którzy zagrażają innym.
@KwasowyProktolog10kJava: jedyna obawe jaka mam to taka, ze ta miekka jest pokryta sztuczna skora i ze ta skora zacznie sie z czasem psuc i jakos odrywac albo cos. drewniana sie wydaje jednak byc o wiele trwalsza.
jednak chyba komfort jest wazniejszy niz trwalosc, prawda? w sensie, ze nawet, jesli miekka mialaby wytrzymac krocej, to lepiej, zeby tak bylo, ale zeby byla wygodniejsza?
Czy wam #spotify też daje ciągle te same piosenki w rekomendacjach?
Czy to w discover weekly, czy daily mixach, radiach czy tym "inteligentnym" losowym odtwarzaniu - dostaję w kółko to samo. Słucham naprawdę wielu wykonawców, z różnych gatunków muzycznych.
Często to działa tak, że z danego albumu danego wykonawcy będzie mi wrzucać co chwilę te same dwie piosenki, udając jakby pozostałe piosenki z albumu nie istniały
Mam poważny problem - jestem programistą, a więc spędzam przy klawiaturze większość dnia. Niestety, mam tendencję do wbijania klawiszy do samego dna. Próbowałem już różnych technik, ale bezskutecznie.
Zastanawiam się nad kupnem klawiatury mechanicznej i szukam porad, jakie switche będą dla mnie najlepsze. Chcę czegoś wytrzymałego, co przetrwa moje ataki, a jednocześnie zapewni przyjemne pisanie.
@Molar7017: Mechaniczne zazwyczaj rejestrują wciśnięcie sporo płycej niż membranowe które właśnie wymagają wbijania do deski. A tak to zobacz Legitech MX keys co prawda nie mechaniczna ale wszyscy co zawodowo piszą są nią zachwyceni.
nigdy zadni scammerzy do mnie nie dzwonili. jestem ciekaw dlaczego teraz tak jest i skad maja imie, nazwisko, mail i nr telefonu
spotkaliscie sie z