Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko159
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Matodus
Matodus

Matodus

Dołączył 3 lata i 11 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 397
  • Znaleziska 0
  • Mikroblog 397
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 3
kasza332
kasza332
01.07.2024, 21:06:50
  • 1
Przypominam, że za 10 lat mundial odbędzie się w Arabii Saudyjskiej
#mecz
kasza332 - Przypominam, że za 10 lat mundial odbędzie się w Arabii Saudyjskiej
#mecz

źródło: obraz_2024-07-01_230639555

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Matodus
Matodus
Matodus 01.07.2024, 21:10:08 via Wykop
  • 0
@kasza332: i bardzo fajnie, oby również zimą tak jak w Katarze, wtedy człowiek i tak siedzi w domu i nie ma co robić to sobie meczyki ogląda
  • Odpowiedz
Pepe9248
Pepe9248
29.06.2024, 17:45:34
  • 2
Wyobraźcie sobie taki w teorii mecz na szczycie Włochy - Belgia, ale to byłaby katorga dla oczu xD
#mecz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Matodus
Matodus
Matodus 29.06.2024, 17:47:12 via Wykop
  • 0
@Pepe9248: chyba Anglia Włochy miałeś na myśli
  • Odpowiedz
Serylek
Serylek
24.06.2024, 18:06:43
  • 4
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Matodus
Matodus
Matodus 27.06.2024, 20:12:05 via Wykop
  • 0
@Serylek: czy w takim hotelu można coś złapać z angielskim czy niemiecki obowiązkowo? Ja prace mam, ale pytam dla bliskiej mi osoby by może szukała w hotelarstwie
  • Odpowiedz
PodniebnyMurzyn
PodniebnyMurzyn
27.06.2024, 19:56:00
  • 4
Czemu te korpiarskie ameby nie pozwalają przychodzić w taki upał powyżej 30 stopni w krótkich spodenkach

Przecież ja się nawet nie widuję z żadnymi klientami tylko klikam w komputer jajebe
#korpo
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Matodus
Matodus
Matodus 27.06.2024, 20:04:28 via Wykop
  • 0
@PodniebnyMurzyn: polecam przyjść i mieć to gdzieś, jak zwrócą uwagę to spytać na jakiej podstawie i zapytać o Julki z biura, ale wątpię by ktokolwiek się przejmował tym że masz spodenki, czasem dostaniesz tylko uwagę czyjąś "o widzę ubrany jak na plażę" bo będą zazdrościć, że masz odwagę. Ja w biurze w klapkach chodzę by nie pocić nogi i mieć wygodę
  • Odpowiedz
Matodus
Matodus
Matodus 26.05.2024, 16:33:37
  • 0
Chce poprosić elektryka by zamontował mi led ze sciemniaczem obrotowym, podpowie mi ktos co dokladnie mialbym kupić by to działało? bo bladzie po internecie i co raz mniej wiem

czy taki sciemniacz zadziala tez na kolory rgb czy tylko biale swiatlo?

#elektryka #remontujzwykopem
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Matodus
Matodus
Matodus
Autor
26.05.2024, 18:37:52 via Wykop
  • 0
@Pan_latarka: Ok ale co musze kupic, ledy, jakis zasilacz jak mniemam i sciemniacz - no wlasnie czy to ma jakas specjalna nazwe na ledy?
  • Odpowiedz
Matodus
Matodus
Matodus 23.05.2024, 11:33:19
  • 1
Kupilem sobie buty Merrell MQM 3 GTX bo byly w promocji - dalem z 360 zl

Czy to dobry wybor na wycieczki po roznych gorach wiosna/lato/jesien - głównie Alpy

I czy takie buty powinny byc dopasowane idealnie czy jakis luz mam czuc? bo obecnie jako nowki czuje ze sa takie w sam raz nie wiem jak po dlugim chodzeniu czy jak stopa spuchnie nie bedzie ocierac cos

#gory #wspinaczka
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Matodus
Matodus
Matodus
Autor
23.05.2024, 12:30:42 via Wykop
  • 0
@hos85: Nie znam sie dlatego zapytam - dlaczego mialoby byc malo? Ostatni rok smigalem w butach ktorych biegam. Tam sa przyjemne trasy nie trzeba uprawiac jakis via ferrat ( ͡° ͜ʖ ͡°) w slaba pogode raczej nie cuduje ze wspinaczkami 100% do konca buta palec nie jest ale czuje ze po prostu dobrze sie trzymaja te buty nie mam tyle luzu jak w zwyklych butach na
  • Odpowiedz
najstarszy_goral
najstarszy_goral
11.03.2024, 18:35:46
  • 0
Witam mireczkòw, czy panele quick step z serii impresive moge traktować jako dobre jakościowo biorąc pod uwagę te półke cenową? #panelepodlogowe #podloga #panele #mieszkaniedeweloperskie
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Matodus
Matodus
Matodus 21.05.2024, 22:09:48 via Wykop
  • 0
@selenita66: @koszyk2 a moge zapytac jak poradziliscie sobie z dylatacja przy tych panelach? rozwazam te same i monter upieral sie ze musze zrobic tam gdzie jest dylatacja w wylewce betonowej wiec bym mial 2 listwy w przedpokoju oraz oczywiscie pomiedzy drzwiami
  • Odpowiedz
Matodus
Matodus
Matodus 22.05.2024, 09:49:35 via Wykop
  • 0
@selenita66: Czyli po prostu zwykle lenistwo montera. Chyba poprosze firme o zmiane bo ten jakis cwaniak leniwy
  • Odpowiedz
Matodus
Matodus
Matodus 21.05.2024, 07:12:53
  • 0
Będę zakładał panele laminowane w mieszkaniu - okolo 56 m2 - salon z aneksem, hol, gabinet i sypialnia

Jak podejsc do tematu by nie miec dylatacji? Wczoraj pan z Bel-polu co przyszedł na pomiary krecil glowa ze trzeba listwy by zachowac dylatacje tak jak jest w mieszkaniu na posadze

Na gwarancji raczej mi nie zalezy bo i tak nie znam nikogo kto reklamowal podloge. Z reszta w kuchni poloze na nich i tak
Matodus - Będę zakładał panele laminowane w mieszkaniu - okolo 56 m2 - salon  z aneks...

źródło: dylatacja

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Matodus
Matodus
Matodus
Autor
21.05.2024, 07:31:28 via Wykop
  • 0
@sidhellfire: pod ścianą to wiem że musi być, ale w przedpokoju są dwie dylatacje idące od ściany do ściany tak jak zaznaczyłem na czerwono i gościu się upierał że tam musi być dylatacja zrobiona lista bo gwarancja a jak mi nie odpowiada to mam sobie z firma od podłóg gadać
  • Odpowiedz
Matodus
Matodus
Matodus
Autor
21.05.2024, 07:31:53 via Wykop
  • 0
@bambus0: długo masz już panele?
  • Odpowiedz
Matodus
Matodus
Matodus 16.05.2024, 15:15:03
  • 0
Jaka jest roznica cenowa w malowaniu scian kolorem a biale?
Mialem policzony juz koszt ale jak malowane na bialo, zrobilem kilka scian w innym kolorze i fachowiec wola teraz dosyc duza wedlug mnie doplate i sprawdzam czy to normalne

#remontujzwykopem
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Smarek37
Smarek37
16.05.2024, 15:54:20 via Wykop
  • 1
@Matodus: może miałeś policzone malowanie jednakową farbą ścian i sufitu to by odeszło odcinanie koloru, jakieś tam dodatkowe brudzenie, mycie wałków Poza tym bez znaczenia.
  • Odpowiedz
johny-kowalski
johny-kowalski
16.05.2024, 16:12:40 via Wypiek
  • 1
@Matodus
@Smarek37 chyba że chciał malować agregatem a to dużo zmienia
  • Odpowiedz
Matodus
Matodus
Matodus 01.05.2024, 10:36:14
  • 0
Jaki podkład pod quickstep impressive?

W sklepie powiedział o silent walk, ale cena trochę wysoka jak za podkład, jest coś bardziej budżetowego ?

#remontujzwykopem
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Vhredny
Vhredny
01.05.2024, 11:22:30 via iOS
  • 0
@Matodus coś z arbitona możesz poszukać typu multiprotec 1000 ewentualnie np. universol object
  • Odpowiedz
Matodus
Matodus
Matodus 29.04.2024, 18:32:21
  • 0
Ktoś mi powie w którym dokładnie miejscu powinno się znajdować gniazdko na okap?

Stolarz przyszedł i powiedział że brakuje to gniazdka na okap w dobrym miejscu. Daje zdjęcie ściany, w kółko jest gniazdko które już tam deweloper zostawił

Strzałka zaznaczone gdzie jest faza pod plyte

#remont
Matodus - Ktoś mi powie w którym dokładnie miejscu powinno się znajdować gniazdko na ...

źródło: 1000048366

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Matodus
Matodus
Matodus
Autor
29.04.2024, 20:05:55 via Wykop
  • 0
@gaga-jaga: @opk20 @G06DbT
Zapomniałem dodać, okap w szafce schowany
  • Odpowiedz
bird71
bird71
bird71
28.04.2024, 18:59:46
  • 0
Siema mirki, jest promka w mediaexpert na klime z wliczonym montażem. Mam pare pytań:
W razie problemów przy montażu ( zwiększonego zakresu roboty ) po prostu się dopłaca ?
Jak klimatyzacja wyjdzie po podwyżkach energii ? Jest sens to zakładać ?
Na salon 25m plus kuchnia 12m wystarczy czy za mały ? - Oczywiscie mowa o jednostce 3.5KW bo taka jest w promocji, wychodzi obecnie 3K PLN z montażem, jest możliwość że
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Matodus
Matodus
Matodus 29.04.2024, 10:26:02 via Wykop
  • 0
uż w dwóch miejscach dowiadywałem się, jeden ziomek dał 4000netto przy klimie Gree, drugi 4500 brutto.

Zaznaczam że wszystkie scenariusze łączy ten sam schemat montażu it


@Lonate: korytko to akurat najmniej potrzebne bo to tylko szpeci wiec i tak raczej kazdy zaklada z bruzdowaniem co u lokalnego dostawcy tez jest platne ekstra
  • Odpowiedz
Matodus
Matodus
Matodus 25.04.2024, 15:28:26
  • 0
2 pietro, wschodnie okna, nowy blok

Jest sens zakladac klimatyzacje? Jak czesto w ogole uzywacie u siebie klimatyzacji w roku?

#klimatyzacja #remontujzwykopem
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Matodus
Matodus
Matodus
Autor
25.04.2024, 18:32:32 via Wykop
  • 0
stac ale szukam zasadnosci, zeby nie bylo ze w ogole nie uzywam albo 5 dni
  • Odpowiedz
Matodus
Matodus
Matodus
Autor
28.04.2024, 15:26:54 via Wykop
  • 0
@piotrek2555: ale ja bym zakładał w salonie. Nie robiłbym multisplita by chłodzić sypialnie
  • Odpowiedz
Matodus
Matodus
Matodus 27.04.2024, 07:25:49
  • 0
Ile farby powinno zejść na dwie ściany 4,3 szerokości, 2.7 wysokości dwie warstwy?

Z kalkulatorów wychodzi mi że tak z 6l to max
Ekipa zużyła 10 i jakoś tak dużo się wydaje by zużyć 10 litrów na dwie sciany

Farba to magnat ceramic
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Smarek37
Smarek37
27.04.2024, 07:37:13 via Wykop
  • 1
@Matodus: na dwie warstwy za dużo zeszło. 5 litrów mi zawsze starcza na małe pomieszczenie 10m po podłodze czyli mniej więcej taki metraż ścian jak u ciebie po odliczeniu okna, drzwi
  • Odpowiedz
krne
krne
27.04.2024, 16:59:00 via Wykop
  • 0
@Matodus: Może resztę po prostu przelali i zabrali sobie, czyli ukradli.

Nawet jakby malowali wałkiem do elewacji, powiedzmy 18mm, to by raczej tyle farby nie zużyli.
  • Odpowiedz
Matodus
Matodus
Matodus 18.04.2024, 21:14:13
  • 0
Dotykowe wlaczniki swiatla zamiast standardowych

Tak czy nie? Ma ktos kto moze sie wypowiedziec? Czy warto patrzec na te z allegro w przedziale cenowym 30-40 zl czy jednak trzeba duzo wiecej inwestowac?

Musze podjac te decyzje na dniach i ciagle sie waham czy jak zamontuje dotykowe nie przestanie to dzialac po kilku tygodniach

#remontujzwykopem #remont
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

skaza
skaza
skaza
21.04.2024, 19:04:38 via Wykop
  • 0
@Matodus: po czasie wariują, leć w klasykę.
  • Odpowiedz
Kooopik
Kooopik
27.04.2024, 21:00:03 via Android
  • 0
@Matodus ja mam dotykowe sonoff, wszystko git. Po ciemku nie ma problemu z ich uruchomieniem
  • Odpowiedz
Matodus
Matodus
Matodus 17.04.2024, 20:09:56
  • 0
Mysle o zainstalowaniu tej klimatyzacji u siebie w mieszkaniu BEKO BEEPGH 120/BEEPGH 121 z usługą montażu

https://www.mediaexpert.pl/agd-male/do-domu/klimatyzatory-scienne/klimatyzator-split-pompa-ciepla-powietrze-powietrze-beko-beepgh-120-beepgh-121-z-usluga-montazu

Cena wydaje mi sie atrakcyjna, jakie za jakie przeciw? Naczytalem sie ze Beko to jest tylko napisane a takto to jakas inna

Jak
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Matodus
Matodus
Matodus
Autor
17.04.2024, 20:24:49 via Wykop
  • 0
@Qullion: no jak pytałem w jakimś normalnym sklepie z klimatyzacją czy mi coś poleca to dawali jakieś rotenso i że hala to 56 db jednostki wewnętrznej to chyba sporo...

Jednostka byłaby praktycznie obok drzwi balkonu więc tu akurat nie miałbym problemu z małym montażem

I tak oni robią jakimiś podwykonawcami jak czytałem, chodzi mi po prostu bym coś ogarnął i nie była głośna, sterowana z wi fi i by nei
  • Odpowiedz
Matodus
Matodus
Matodus 16.04.2024, 21:52:28
  • 0
Jak sądzicie czy taka odległość gniazdek od tunelu będzie przeszkadzała np w tym że kable nie sięgną czy jest to ok? Odległość to jakieś 20-25 cm, nie wiem dlaczego aż takie odległości aż..

Przymknąłem na to oko bo mierzyłem, że szafka RTV i tak powinna to zasłonić ale teraz martwię się czy kable będą sięgać

Niestety zaczęli już robić gładzie więc nie wiem czy jest sens to ruszać

#remont #
Matodus - Jak sądzicie czy taka odległość gniazdek od tunelu będzie przeszkadzała np ...

źródło: 1000047577

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Matodus
Matodus
Matodus
Autor
16.04.2024, 22:09:14 via Wykop
  • 0
@Smarek37: rozumiem zamysł że tam już było gniazdko dewelopera jedno(osadzona puszka) ale myślałem, że poszliby w prawo zamiast w lewo, no nic dopytam sobie

A myślicie że to dużo roboty z poprawianiem gładzi w tym miejscu potem jak takie gniazdko przeniosą?
  • Odpowiedz
Matodus
Matodus
Matodus 13.04.2024, 20:21:13
  • 1
Czy ktos z was montowal u siebie panele winylowe AQSTO? Sa dostepne w Bel-polu i sprzedawca powiedzial mi ze to jest taka marka corka marki Arbitona i ze to jest praktycznie to samo tylko nie brandowane

Troche mnie przerazaja te ceny tych paneli winylowych 160+ zl a te wydaly sie spoko cenowo i w dodatku sa ze zintegrowanym podkladem

@Vhredny Czy orientujesz sie moze w tych panelach ? Patrzylemna Arbitona ale
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Matodus
Matodus
Matodus
Autor
14.04.2024, 14:32:08 via Wykop
  • 0
Dzieki, a dostarczacie do Lodzi? Macie tu jakies firmy montujace?

Arbiton w jakiej cenie by byl? totalnie sie na tym nie znam wiec chcialbym sie doradzic kogos kto robi w tej branzy i chyba sie bardzo dobrze orientujesz w temacie :)
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • Strona 7 z 10
  • >

Osiągnięcia

  • Honorowy Wampir
    od 02.01.2023

    Honorowy Wampir
  • Rocznica
    od 28.06.2025

    Rocznica
  • Mikroblogger
    od 18.09.2024

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking