Wpis z mikrobloga

Kupilem sobie buty Merrell MQM 3 GTX bo byly w promocji - dalem z 360 zl

Czy to dobry wybor na wycieczki po roznych gorach wiosna/lato/jesien - głównie Alpy

I czy takie buty powinny byc dopasowane idealnie czy jakis luz mam czuc? bo obecnie jako nowki czuje ze sa takie w sam raz nie wiem jak po dlugim chodzeniu czy jak stopa spuchnie nie bedzie ocierac cos

#gory #wspinaczka
  • 7
  • Odpowiedz
@Matodus: Zawsze musi być trochę luzu. Stopa ma pracować w bucie, który musi ją odpowiednio utrzymywać. Jak czujesz palcami przód buta, to po dłuższym chodzeniu, opuchnięciu stopy i przy schodzeniu, możesz sobie poobijać paluchy.

Hikingi na jesień/wiosnę w Alpy to nie jest trochę za mało? W podobnych to ja pomykam sobie po niższych pagórkach jak Tatry zasyspane.
  • Odpowiedz
  • 0
@hos85: Nie znam sie dlatego zapytam - dlaczego mialoby byc malo? Ostatni rok smigalem w butach ktorych biegam. Tam sa przyjemne trasy nie trzeba uprawiac jakis via ferrat ( ͡° ͜ʖ ͡°) w slaba pogode raczej nie cuduje ze wspinaczkami 100% do konca buta palec nie jest ale czuje ze po prostu dobrze sie trzymaja te buty nie mam tyle luzu jak w zwyklych butach na
  • Odpowiedz
@Matodus: Nie napisałem że mało :) Ale miałem taki przypadek ze swoimi trekkingowymi. Na chodzenie "normalnie" były git. Natomiast jak wszedłem w trasę, stopa inaczej pracowała, ujawniło się że są stanowczo za małe, i to dopiero po wielu kilometrach, bo buty dość techniczne, z twardą podeszwą i cholewą. Co najlepsze, wymiar wkładki ten sam co w poprzednich butach trekkingowych. Ale wystarczyło że cholewa twardsza i nieco inaczej zrobiona.

Dlatego jeśli
  • Odpowiedz
@Matodus: Na ferratę czy skały bym nie wziął, ale na typowe wydeptane turystyczne przejścia jak najbardziej. Tylko pasuje trochę wzmocnić stopę/staw skokowy i git.
  • Odpowiedz
@Matodus: tak, sprawdzą się wszędzie tam gdzie nie masz śniegu lub zaawansowanej wspinaczki, na ferraty też będą git, mają climbing zone i fajny bieżnik. Rozmiarowo lepiej brać pół rozmiaru większe, ale jak Ci nie zejdzie paznokieć, to znaczy że są dobre ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz