Wpis z mikrobloga

Będę zakładał panele laminowane w mieszkaniu - okolo 56 m2 - salon z aneksem, hol, gabinet i sypialnia

Jak podejsc do tematu by nie miec dylatacji? Wczoraj pan z Bel-polu co przyszedł na pomiary krecil glowa ze trzeba listwy by zachowac dylatacje tak jak jest w mieszkaniu na posadze

Na gwarancji raczej mi nie zalezy bo i tak nie znam nikogo kto reklamowal podloge. Z reszta w kuchni poloze na nich i tak meble kuchenne wiec efekt ten sam

Jezeli jednak taka dylatacja faktycznie musi zostac zachowana to czym to zrobic by nie rzucalo sie w oczy ? Tym sikaflexem?

Ktos z was olal temat i wszystko dziala?

Zalaczam rozklad mieszkania i zaznaczylem na czerwono gdzie sa dylatacje w wylewce
Oczywiscie dylatacje sa tez w progach tam gdzie drzwi

Podloga jaka patrzylem to quickstep impressive

#remontujzwykopem
Matodus - Będę zakładał panele laminowane w mieszkaniu - okolo 56 m2 - salon  z aneks...

źródło: dylatacja

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@Matodus jak zrobisz panele horyzontalnie to nie będzie potrzeba dylatacji w drzwiach. Jeśli chodzi o tą pod ścianą to musi być, ale przecież jej i tak nie widać bo masz listwy przypodłogowe
  • Odpowiedz
@Matodus: ja w podobnym przypadku zostawiłem jakieś 3-4mm szczeliny w progach gdzie są drzwi i jak już podłoga się ułożyła czyli mniej więcej po miesiącu wypełniłem sikaflexem. Wszystko jest ok i wygląda estetycznie, moim zdaniem lepiej niż z listwą.
Ważne jest żeby w tym miejscu starannie przycinać panele.
  • Odpowiedz
  • 0
@sidhellfire: pod ścianą to wiem że musi być, ale w przedpokoju są dwie dylatacje idące od ściany do ściany tak jak zaznaczyłem na czerwono i gościu się upierał że tam musi być dylatacja zrobiona lista bo gwarancja a jak mi nie odpowiada to mam sobie z firma od podłóg gadać
  • Odpowiedz
@Matodus: jakoś 2,5 roku. Utratą gwarancji straszą za wszystko włącznie z za grubym/cienkim podkładem, albo zbyt małymi dylatacjami przy ścianach. Jakbyś robił tak jak każą to prawie żadna listwa tego nie przykryje :) Myślę że ta gwarancja jest wirtualna i w razie czego i tak się do czegoś przyczepią
  • Odpowiedz
@Matodus układałem wiele podłóg, od lat jeśli klient sobie życzy to za dopłatą robię bez dylatacji w progach i jeszcze nigdy nic się nie działo. Ekipa może kręcić nosem, bo jest to po prostu bardziej czasochłonne.
  • Odpowiedz
@Matodus też świrują, bo w specyfikacji panelu jest zwykle kilkanaście metrów bez potrzeby dylatacji, a w łazience płytki raczej, więc powinno być w normach producenta nawet.
  • Odpowiedz