Wpis z mikrobloga

Siema mirki, jest promka w mediaexpert na klime z wliczonym montażem. Mam pare pytań:
W razie problemów przy montażu ( zwiększonego zakresu roboty ) po prostu się dopłaca ?
Jak klimatyzacja wyjdzie po podwyżkach energii ? Jest sens to zakładać ?
Na salon 25m plus kuchnia 12m wystarczy czy za mały ? - Oczywiscie mowa o jednostce 3.5KW bo taka jest w promocji, wychodzi obecnie 3K PLN z montażem, jest możliwość że gdzieś znajde taniej u innego lokalnego mirka ?
#klimatyzacja #dom #budowadomu #remontujzwykopem
  • 15
  • Odpowiedz
@bird71: w ME ? poważny jesteś? oni nawet agd nie ogarniaja a co dopiero klimę
split 3.5 kw to taki najmniejszy split i sam sprzęt kosztuje ze 3-4 koła a tu jeszcze montaż? no zapytaj co to za badziew ?
  • Odpowiedz
@bird71: w tej cenie jest tylko podstawowy montaż, za resztę masz dopłaty. Zależy gdzie mieszkasz ale nie dużo drożej możesz mieć od kogo lokalnie i to bym wolał. Wyślij kilka maili do firm w okolicach i popytaj. Tutaj robią podwykonawcy więc to loteria na kogo trafisz.
  • Odpowiedz
  • 0
@Nethiu: Z jednej strony masz racje, ale z drugiej nie biorę z firmy z aliexpress i teoretycznie powininem mieć identyczne wsparcie jak przy innych zakupach w internecie z normalnego sklepu. Zaznaczam że tak powinno być w normalnym kraju
  • Odpowiedz
@bird71 nie brałabym Gorenje. Ja jestem fanką Gree - pracowałam w firmie z klima jako projektant, zamontowaliśmy tego ogromne ilości, zero reklamacji, wad. Teraz u siebie w domu też zamontowałam Gree. Montaż masz tutaj w cenie tylko przez ścianę, nie dają nawet korytek na rury, jedynie pianka zakleją dziurę.
  • Odpowiedz
uż w dwóch miejscach dowiadywałem się, jeden ziomek dał 4000netto przy klimie Gree, drugi 4500 brutto.

Zaznaczam że wszystkie scenariusze łączy ten sam schemat montażu it


@Lonate: korytko to akurat najmniej potrzebne bo to tylko szpeci wiec i tak raczej kazdy zaklada z bruzdowaniem co u lokalnego dostawcy tez jest platne ekstra
  • Odpowiedz
@Matodus nie każdy ;) Ja mam z korytkiem (ale mi nie przeszkadza, idzie tylko do sufitu i potem strychem reszta rur pociągnięta), sama dużo montaży robiłam z korytkiem. Bruzdowanie też nie zawsze jest ekstra płatne, zależy od tego z czego ściana.
  • Odpowiedz
@qOnn u mnie jest pompka - rurka z skroplinami idzie razem z instalacją najpierw do góry, potem w najdłuższym odcinku 6m przez strych.
  • Odpowiedz