@fukinloner: a uważasz, że nie należy pompować tej idei. Chyba inaczej postrzegamy świat, bo bitcoin jest rewelacyjnym narzędziem i trzeba go pompować jak najmocniej wśród ludzi, żeby stopniowo się przestawiali na jego używanie.
W ciągu ostatnich ośmiu miesięcy reforma monetarna spowodowała masową dewaluację peso. Kubańczycy stracili prawie dwie trzecie swojej siły nabywczej od końca 2020 r., ponieważ cena 1 dolara spadła z oficjalnego kursu 24 pesos do 70 pesos na czarnym rynku
W poszukiwaniu taniej energii elektrycznej, firmy zajmujące się wydobyciem kryptowalut kupują elektrownie na własność. Idealne miejsce na działalność to stare fabryki i huty np. aluminium, które mają własną infrastrukturę i zbudowano je z myślą o odprowadzaniu ciepła.
Ma ból tylnej części ciała, bo projekt który stworzył odniósł, jakby to powiedzieć, sukces rynkowy, a sam na tym nie skorzystał, typowa zawiść nocoinera. Każdy kto zrobił jakiś rage quit na pewnym etapie próbuje sobie racjonalizować swoją decyzję widząc, co go ominęło finalnie.
@qwe_: w tym konkretnym przypadku tak, twórca dogecoina od samego początku pogardzał ideą bitcoina i zrobił dogecoina dla żartu, przez te wszystkie lata musiał patrzeć jak jego socjalistyczne przekonania go dużo kosztowały
Takie podejście ma sens jak robi się to z głową. Jak ktoś ma perspektywę 3 miesięcy lub zamierza potem handlować z dźwignią to skończy się tragedią. Branie kredytu na zakup bitcoin ma sens, bo jest to długoterminowa strategia inwestowania "w inflację". Stopy procentowe z biegiem lat malały, a rata kredytu była relatywnie mała nie stanowiąc ryzyka samego w sobie, że nie będzie z czego spłacać - trzeba być w stanie spłacać ratę
@zelaznoboki: mówię z własnego doświadczenia i wyjaśniam gdzie ludzie popełniają błąd. Dodam, że kupowanie dogecoina to poroniony pomysł długoterminowo. Zapraszam do oglądania Kwarantanny z bitcoinem, chętnie odpowiemy na pytania live
Nvidia widać wkurzyła się na poradniki dotyczące odblokowania funkcji kopania ETH znajdujące się wszędzie. Nowe karty 3060v to inna wersja vendor id 2504. Dla sterownika 470.05, n
@Romoro: spójrz na pozytywne aspekty, zamiast grać w gry możesz zacząć się uczyć czegoś pożytecznego lub coś zbudować i wtedy cena karty nie będzie miała dla Ciebie znaczenia
Generalnie gracze powodują, że ceny kart graficznych dla górników są wyższe, to jest spory problem, gry komputerowe nie wnoszą nic do realnej gospodarki, nic nie budują, niszczą młode pokolenie, które poświęca czas na gry siedząc w piwnicy zamiast poświęcić czas na pracę i edukację. W imię tandetnej rozrywki chcą niszczyć ludziom biznesy, które budują alternatywę dla pieniądza fiducjarnego przykładając rękę do dalszego niszczenia oszczędności społeczeństwa przez banki centralne. Horyzont myślenia na odległość
@xaryon: @CuckCuckKlan: @kurratttowwskii: używam Waszej argumentacji, z Waszego punktu widzenia gry są ważne, z mojego punktu widzenia nie są, a ważniejsze jest dla mnie możliwość miningu i gracze powodują, że ceny kart są wyższe aktualnie, czekam aż ta cała branża gier jebnie wtedy karty dla górników będą tańsze
@xaryon: powinieneś się cieszyć, że możesz sprzedać drożej niż kupiłeś, fala unosi wszystkie łodzie, podobnie jest w USA z samochodami używanymi ludzie dostają wyższe ceny zakupu niż sami kupowali - być może część osób wykorzystuje samolubnie samochód tylko w weekendy i odbiera możliwość dojeżdżania do pracy innym osobom, które muszą jeździć codziennie. Jeżeli jakieś dobro znajduje swoje bardziej zyskowne zastosowanie to będzie to wykorzystane. Swego czasu Sony dopłacało do konsol,
@RoastieRoast: nieaktualne, moc obliczeniowa w Chinach staje się marginalna odkąd miesiąc temu zakazano w Chinach kopania nawet przy hydroelektrowniach
@RoastieRoast: no możesz obserwować na żywo jak aktualnie hashrate spada, już do 110 Eh spadło, za kilka dni będzie jeszcze ciekawiej, ostatnie prowincje wyłączenia mają 25 czerwca