Aktualnie jeśli jest wrodzona (a nie wynikiem jakiś zaburzeń które być może można wyleczyć) to nieuleczalną.
Samo oznaczenie tego że jest chorobą zostało usunięte tylko dlatego że choroba brzmi źle a nie dlatego że były jakieś naukowe podstawy. A choroby się różne np. krótkowzroczność, czy to oznacza że osoby z krótkowzrocznością są gorsze? Nie, ale jakoś nikt nie próbuje lobbować by wykreślić





Można powiedzieć ze idea 15 minutowych miast to próba powrotu usa do europejskiej normalności. Sęk w tym że internet jest tak usa centryczny że wiele osób