Wpis z mikrobloga

#pracazdalna #java #pracauk #programowanie

Hej Mirki!

Są tu jacyś programiści pracujący zdalnie w UK żyjąc normalnie w Polsce? Jak zdobyliście taką pracę? polecenie czy wysyłanie CV? Macie jakieś rady jak zwiększyć swoje szanse na taką pracę? Jak wygląda wasz dzień pracy?

Mam też pytanie do pracujących normalnie w UK. Znacie przypadki zatrudniania zdalnych pracowników? jak pracodawcy w UK zapatrują się na taką formę zatrudnienia?
  • 13
@kr10n1: wysyłanie CV, rozmowy przez skype, sporo trochę emaili. Porady? Im wiecej projektow opensource w CV tym lepiej, w jednej firmie chcieli żebym miał podpisane GPG commity na git i podpis z emaila, którym się komunikuję z nimi. inni chcieli, żeby przed podpisaniem umowy na dłuższy czas przyjechać i przez od 2 do 5 miesięcy pracować na miejscu, firma opłacała przeprowadzkę i pomagała szukać mieszkania. twierdzili, że to ich normalna polityka
@kr10n1: kolega tak pracuje. Zaczal prace w uk, po 3 latach pracy ( w tej samej firmie) udalo mu sie przekonac szefa ze w sumie mogl by home office z pl, choc nie zalatwil tego od reki. Z tego co wiem lata (na swoj koszt) tam na 1 tydz co 4-6tyg, a w pl pracuje w ich godzinach pracy. Ogolnie jest zadowolony
@kr10n1: ja tak pracuję już trzeci rok. Cały mój team zresztą też. Tylko, że firma w której pracuję ma trochę inną filozofię - zatrudnia tylko zaufanych ludzi z polecenia, w związku z czym na miejscu pracuą tylko ludzie od sprzedaży.
@kr10n1: jest dużo firm, w których się tak pracuje. Tylko, że wtedy pracujesz dla polskiej firmy za polskie stawki, bo to ona szuka kontraktów w UK czy też USA. Dzięki konkrecji takich firm (nazywa się to Outsourcing) stawki w Polsce rosną.
@kr10n1: Ja zostałem polecony przez znajomego, któremu szef zaufał, że nie jest debilem i nie przyprowadzi ludzi, którzy się do niczego nie nadają. ;) Pracowałem na kontrakcie (stawka godzinowa) przez kilka miesięcy, po czym zaproponowali mi etat.
@yasiekk: masz porównanie jak bardzo wymagający są angielscy pracodawcy w porównaniu do polskich? jeszcze przed studiami byłem w UK pracować przez wakacje i słyszałem różne historie jak znajomi znajdowali prace z wymaganym doświadczeniem 2 lata nie mając żadnego. Co prawda to były bardziej podstawowe stanowiska, ale czy w IT jest podobnie? Ja siedzę 3 lata w Javie + trochę zarządzania serwerami linuxowymi i mam wrażenie że dałbym sobie radę.
@kr10n1: Nie wiem, czy są bardziej wymagający, natomiast (zależnie oczywiście od pracodawcy) precyzyjniej swoje wymagania określają. W poprzedniej pracy miałem zero kontaktu z klientem, siedziałem i klepałem kod, a w razie czego ktoś to poprawiał, gdyby rozmijało się z wymaganiami, natomiast tutaj od razu zacząłem brać udział w telekonferencjach z partnerami, inwestorami, etc. i podrzucać projekty bezpośrednio do szefa. Doświadczenia zawodowego miałem wtedy niecały rok. Wiadomo, nie od samego początku było