Wpis z mikrobloga

Jak to jest. Jeden dobry uczynek i człowiek od razu lepiej się czuje.

Pomogłem niewidomej dziewczynie wejść do skmki bo prawie odjeżdżała, a ona biedna stukała tą tyczką wzdłuż wagonu i nie mogła zlokalizować wejścia. Potem podałem dłoń żeby nie wpadła w szczelinę między podestem a peronem, podziękowanie i uśmiech - bezcenne :)

#rozowepaski #dobryuczynek #skm
  • 23
@Aquoss: a ja wczoraj specjalnie cofnęłam się jeden przystanek do żula, który wyglądał na osłabionego (w stylu nie jak to u żula), zapytać czy nie potrzebuje karetki. I dałam zadzwonić z mojego telefonu starszej babinie.
@Aquoss: W polsce nigdy nie widziałem niewidomej osoby na mieście. Tutaj w londynie często widzę na peronie niewidomych, a że pełno ludzi jest tu w obsłudze i na bramkach to zawsze są do towarzystwa i pomocy takim osobom. Nawet mi się oczy zaszkliły.
@Aquoss: Było kiedyś tak, że siedzieliśmy na wydziale, oczekując rano na zajęcia. I na piętro na którym siedzieliśmy wszedł student ze starszą kobitką prowadzącą go pod rękę. My wiedzieli, że on jest niewidomy, ale jeden koleś, Anon, lepszy fazer i birbant, głosno jebął na cały wydział : "Ósma rano, a ten najebny, że go prowadzać muszą!!!" Miny wszystkich bezcenne, czas sie zatrzymał. Do dziś rak jak sobie to przypominam.