Wpis z mikrobloga

Tworzę stronę, gdzie na jednej z podstron ma być slider, z podziałem na zakładki. Zrobiłem zakładki, gdzie w każdej w tle działa sobie slider, jednak czasem (zwłaszcza przy pierwszym przełączeniu) nie wyświetla się pierwszy slajd... Testowałem na kilku skryptach (ważne żeby miał efekt fade), jednak nie udało mi się osiągnąć zamierzonego efektu. Zna ktoś jakieś fajne rozwiązanie dla użycia kilku sliderów lub z podziałem na zakładki lub grupy w sliderze?

#webdev #javascript #css #slider
  • 5
@bisek0: Testowałem unslider, ale nie miał efektu fade, w dodatku tez się sypał. Teraz sprawdzałem bxslider oraz super simple slider. Ostatnio chyba jescze z glide próbowałem.

W tym momencie zacząłem pisać własny slider z podziałem na grupy. Nie wydaje się to jakość szczególnie trudne, jeśli ogarnę, to pewnie się podzielę na mirko:)
@edi_smooth: Nie wiem jak wygląda Twój kod, ale w większości wtyczek da się wykorzystać "callback" :)

Po załadowaniu strony chyba najprościej byłoby "aktywować" tylko slider z pierwszej zakładki, a po kliknięciu w inną zakładkę zatrzymywać slider w pozostałych zakładkach i aktywować tylko ten w otwartej zakładce.

FlexSlider chyba pod tym względem wyglada najprzejrzyściej :D :

https://github.com/woothemes/FlexSlider#general-notes

$('#slider').flexslider("play") //Play slideshow


$('#slider').flexslider("pause") //Pause slideshow
@bisek0: Przetestowałem. Sam slider bardzo fajny, ale niestety nie znalazłem w nim funkcji fade, a klient sobie tego zażyczył:( Ale w innych projektach pewnie spokojnie będę mógł go stosować. Ale powoli kończę swój własny slider, większość funkcjonalności mam, teraz zostały mi właśnie te grupy + dopasowanie do standardów pluginów dla jquery;) Po skończeniu całość pewnie wrzucę na githuba, więc się pochwalę:)