Wpis z mikrobloga

Bezrobotni z Chicago stoją w kolejce po darmową zupę w czasie Wielkiej Recesji (1931)

Najciekawsza jest postać fundatora jadłodajni: był to sam Al Capone.

EDIT: W komentarzach słusznie zwrócono uwagę na nieprzeciętny styl ubierania się ówczesnej biedoty ( ͡º ͜ʖ͡º) #ubierajsiezwykopem #modameska

#historia #fotohistoria #ciekawostkihistoryczne #chicago #ameryka #usa
r.....0 - Bezrobotni z Chicago stoją w kolejce po darmową zupę w czasie Wielkiej Rece...

źródło: comment_mk2rvWH2Wr5pHphvuBqsELfwlwxiRSnE.jpg

Pobierz
  • 46
@rafalu90: Może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z tymi kapeluszami? Tzn. dlaczego kiedyś były tak popularne, a teraz nie są używane praktycznie wcale. Ostatecznie mają przecież też praktyczny wymiar, gdybym miał iść gdzieś w deszczu samemu, wolałbym w kapeluszu niż taszczyć ze sobą parasol.

Mam znajomego lvl 25, który chodzi czasem w kapeluszu pod kolor garnituru, mówi, że to kaszkiet. Wygląda trochę hipstersko, ale też elegancko.
@rafalu90: Nawiązując do tej foteczki:

Kiedyś na wykopkach było o Yakuzie.

Koleś wspominał o tym, że po jakiejś katastrofie w Japonii - trzęsienie ziemi z tego co pamiętam - do miasta po 3 czy 4h zaczęły zjeżdżać ciężarówki z jedzeniem i innymi potrzebnymi rzeczami dla poszkodowanych.

Była to oczywiście Yakuza a na dodatek zapewniła ona pomoc o wiele szybciej od rządu.

Nie wiem czy nie wspominał o tym ten pan -
zjeżdżać ciężarówki z jedzeniem i innymi potrzebnymi rzeczami dla poszkodowanych.


Była to oczywiście Yakuza a na dodatek zapewniła ona pomoc o wiele szybciej od rządu.

@SzymekAkaSzymon: pytanie - pomoc dla wszystkich czy dla tych którzy im płacili za "ochronę"