Wpis z mikrobloga

Takie mam małe spostrzeżenie.

Czym się kierują kobiety za kółkiem używając kierunkowskazu w lewo na rondzie? No #!$%@? kiedyś myślałem, że to urban legend, ale nie! Albo wycieraczki zamiast kierunkowskazów? Dziwne później, że ledwo przed taką wyhamuje? Mało tego zapamiętajcie: żeby wykonać #!$%@? manewr skrętu należy się wcześniej bezwzględnie zatrzymać.

- Co pani robi?

- Coś pan #!$%@? oszalał, ludzi chce pozabijać?!

??????

Żeby nie było, żem jakiś szowinista (hehe) to panom też się zdarzają wpadki. Jedzie królewicz Janusz świeżo wypucowanym Audi od Niemca pod prąd i jeszcze śmie trąbić. Ciężko jest #!$%@? myśleć w miarę logicznie i empatycznie? Jazda na suwak. O tym jak się to stosuje w Polsce możnaby esej napisać. Czaicie? #!$%@? esej! 40% kierowców na naszych drogach kuma co to jest i jak się zachować jak nastepuje zwężenie drogi. Z czego 20% to turyści. Ciężko jest pojąć, że #!$%@?ąc się na drugi pas za wcześnie zwiększasz korki? Użyj tego czegoś ciupasie co masz po czaszka i popatrz w lusterka. Dojedź pajacu do końca! Ci co już jadą prawidłowym pasem są jeszcze lepsi. JANUSZ W AUDI CIE NIE WPUŚCI I #!$%@?. Czemu? Bo jesteś cwaniakiem. On tu z Grażyną stoi 5 min dłużej niż Ty więc mu nie będziesz się #!$%@?ł, bo się na Taniec z idolem na lodzie spóźnią.

Myślcie

Proszę

...

Ps. Tak, #!$%@? będę tu przeklinał, bo w pracy mi nie wolno.

Miraski dajcie zawieszone plusiki tak z 5, bo się zdenerwowałem. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

----------------------------------------------------------

#dziendobry #rozowepaski #jazdapolska #niecoolstory #gorzkiezale #niebyloaledobrebomoje
  • 75
@OrzechowyDzem: z suwakiem tak bardzo prawda... a za jechanie kobiet oczywiście muszę się oburzyć jako #rozowypasek


Wśród moich koleżanek mam JEDNĄ, oprócz mnie, której zaufałabym za kierownicą, bo wiem że jeździ sporo i się wyrobiła. Reszta już miała jakieś przypały albo nie ma prawka albo sypie opowieściami w stylu "musiałam wczoraj sama zatankować auto, dzwoniłam do ojca pytać co mam wlać do baku." Tak, nie wiedziała czy benzyna czy diesel. Trzy
@OrzechowyDzem:

Szanowny śmieszku, jak nie znasz przepisów, to się naucz... W czwartek rano szwagierka oblała jazdę w word wrocław za... brak sygnalizowania skrętu w lewo na skrzyżowaniu z ruchem okrężnym. Na pierwszym rondzie puścił ją, ale na drugim już się dowalił.

Więc nie śmieszkuj i nie dezinformuj ludzi, którzy chcą jeździć prawidłowo.
@syn_bogarta: Chyba się sygnalizuje migaczem w prawo, gdy zjeżdżasz na pierwszym zjeździe, nie? Może za to poleciała?

Teraz doczytałem Twój post... w lewo, na rondzie? Toż to co najmniej dziwne.
@OrzechowyDzem: #!$%@?ąc od tego, czy taki przepis jest ,czy go nie ma, to cała cywilizowana Europa kierunkowskazów używa. Pojedź np. na wyspy, ronda to ich ulubione skrzyżowania, zawsze włączają kierunkowskazy na rondach (w tym przypadku oczywiście w prawo). W Belgii, Francji, Holandii, Hiszpanii również ma to miejsce i nie jest przez nikogo wyśmiewane, bo dzięki temu osoba chcąca wjechać na rondo widzi, kiedy pojazd rondem jadący będzie z niego zjeżdżał.
@OrzechowyDzem: Rondo to skrzyżowanie, więc o czym my tu dyskutujemy? Jak skręcasz na rondzie w lewo, to zajmujesz lewy pas, więc miganie kierunkowskazem w lewo (tak jak przepis nakazuje) nie powinno nikomu przeszkadzać. W sumie jest zbędne, ale prawidłowe.

Problem jest taki, że wiele tych żeńskich januszy jedzie skręcać w lewo, ale po prawym pasie, bo sama myśl, żeby potem zjechać z ronda z lewego pasa doprowadza je do przeciążenia układu.
@mayo: Na rondzie nie da się skręcić w lewo. Rondo to skrzyżowanie o ruchu okrężnym - zawsze skręcasz w prawo, niezależnie w którym kierunku będziesz jechał, dlatego używanie lewego kierunkowskazu jest bez sensu. Poza tym włączenie lewego kierunkowskazu przy wjeździe na rondo i przełączenie go na prawy zaraz przed zjazdem jest bardzo mylące, bo stojąc i czekając na wjazd widzisz jak ktoś miga lewym, więc spokojnie wjeżdżasz, a tu gość nagle