Wpis z mikrobloga

Takie mam małe spostrzeżenie.

Czym się kierują kobiety za kółkiem używając kierunkowskazu w lewo na rondzie? No #!$%@? kiedyś myślałem, że to urban legend, ale nie! Albo wycieraczki zamiast kierunkowskazów? Dziwne później, że ledwo przed taką wyhamuje? Mało tego zapamiętajcie: żeby wykonać #!$%@? manewr skrętu należy się wcześniej bezwzględnie zatrzymać.

- Co pani robi?

- Coś pan #!$%@? oszalał, ludzi chce pozabijać?!

??????

Żeby nie było, żem jakiś szowinista (hehe) to panom też się zdarzają wpadki. Jedzie królewicz Janusz świeżo wypucowanym Audi od Niemca pod prąd i jeszcze śmie trąbić. Ciężko jest #!$%@? myśleć w miarę logicznie i empatycznie? Jazda na suwak. O tym jak się to stosuje w Polsce możnaby esej napisać. Czaicie? #!$%@? esej! 40% kierowców na naszych drogach kuma co to jest i jak się zachować jak nastepuje zwężenie drogi. Z czego 20% to turyści. Ciężko jest pojąć, że #!$%@?ąc się na drugi pas za wcześnie zwiększasz korki? Użyj tego czegoś ciupasie co masz po czaszka i popatrz w lusterka. Dojedź pajacu do końca! Ci co już jadą prawidłowym pasem są jeszcze lepsi. JANUSZ W AUDI CIE NIE WPUŚCI I #!$%@?. Czemu? Bo jesteś cwaniakiem. On tu z Grażyną stoi 5 min dłużej niż Ty więc mu nie będziesz się #!$%@?ł, bo się na Taniec z idolem na lodzie spóźnią.

Myślcie

Proszę

...

Ps. Tak, #!$%@? będę tu przeklinał, bo w pracy mi nie wolno.

Miraski dajcie zawieszone plusiki tak z 5, bo się zdenerwowałem. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

----------------------------------------------------------

#dziendobry #rozowepaski #jazdapolska #niecoolstory #gorzkiezale #niebyloaledobrebomoje
  • 75
  • Odpowiedz
@walu: Od tego masz prawy kierunkowskaz podczas jazdy na rondzie. Wyobraź sobie sytuację - przed rondem wrzucasz lewy kierunek, czyli będziesz jechał w lewo. Wjeżdżasz na rondo, jesteś na wysokości drugiego wyjazdu i nadal migasz W LEWO, by za chwilę przełączyć kierunek na prawy. Jak to się ma do sygnalizowania gdzie masz zamiar jechać? Ktoś kto widzi Ciebie na rondzie z lewym migaczem nie wie na którym wjeździe wjechałeś i
  • Odpowiedz
ale #!$%@? problem :D Sam wrzucam lewy, bo tak mnie uczono. Wytłumaczenie jest dla mnie jasne - lewy daje znać, że jadę dalej i nie zjeżdżam. Zmorą rond są ciołki, które nie wrzucają prawego przy zjeździe, a nie ci jadący z lewym.
  • Odpowiedz
  • 1
@OrzechowyDzem: Z tymi kierunkowskazami na rondzie to od zawsze byłem zwolennikiem wrzucania kierunku w lewo. Dlatego, że stojąc przy wjeździe na rondzie widzę dokładnie czy gość znajdujący się na rondzie zamierza z niego już zjechać czy nie. Bo jak ma mi tylko komunikować prawym kierunkiem, że zjeżdża to ja tego kierunku nie zobaczę bo prawej strony jego auta (zazwyczaj) nie widać z mojej pozycji. I czy byłoby to w przepisach
  • Odpowiedz
@OrzechowyDzem: robię teraz kurs na prawko i kierunkowskazu na rondzie w lewo używa się jak chce się właśnie na lewo pojechać albo całe rondo objechać. Ale z resztą się zgadzam.
  • Odpowiedz
@miki4ever: Jadąc w lewo, kierunek w lewo, przy ostatnim zjeździe zmieniasz na kierunek w prawo, i nikt mi nie wmówi że to jest bezsensu, bo to jest jedna z najbardziej logicznych rzeczy jakiej uczą na prawku, jak ktoś to stosuje, zawsze wiesz gdzie zjedzie i czy możesz się włączyć do ruchu.Nie to co Janusze zjeżający bez kierunków.
  • Odpowiedz
@kubapolice: Ta, cywilizowana Europa, byłeś i widziałeś... We Francji (i to wcale nie na południu) chyba połowa kierujących W OGÓLE nie używa kierunkowskazów (ani lewych przy wjeździe, ani prawych przy zjeżdżaniu). Z kolei część z tej migającej połowy:

- wrzuca tylko prawy (większość)

- wrzuca lewy i prawy
  • Odpowiedz
@OrzechowyDzem: po #!$%@? kierunkowskazy na rondzie? W Szwecji panuje prosta zasada (a rond jest tam o wiele więcej niż u nas): nie ufaj nikomu na rondzie i czekaj aż z lewej nikt nie będzie jechał. Kierunkowskazy tylko wprowadziłyby zamieszanie.
  • Odpowiedz
@OrzechowyDzem: temat kierunku na rondzie wałkowałem już kiedyś. Weź zakumaj te argumenty ZA włączaniem kierunku xD

"Włączam kierunek żeby ten z kolejnego wjazdu wiedział, że jadę dalej" - no bulwa jak kisnę xD a jak nie włączę żadnego kierunku to też wie, że jadę dalej :D Jak włączę prawy to wie, że będę zjeżdżał. O lewym kierunkowskazie chyba tylko piszą ludzie bez prawka, osoby które właśnie się szkolą albo tydzień
  • Odpowiedz