Wpis z mikrobloga

Mireczki, bylibyście zainteresowani przeczytaniem zrobionego przeze mnie krótkiego poradnika wymowy angielskiej dla Polaków? Tak się składa, iż studiuję anglistykę i sporo się cennych rzeczy odnośnie wymowy i najczęściej popełnianych przez nas błędów zdążyłem nauczyć i chciałbym się podzielić z Wami kilkoma wskazówkami, które mogłoby w jakimś stopniu poprawić Waszą wymowę. Bardzo często skupiamy się tylko na gramatyce i słownictwie, nie mając w ogóle świadomości o procesach dziejących się w naszej jamie ustnej, więc wydaje mi się, że fajnie byłoby się kilku rzeczy dowiedzieć. Co Wy na to? #angielski #poradnik #wymowa #jezyki #jezykiobce
  • 89
@koszmareq69: Tak się to właśnie wymawia. :)

Ogólnie chciałem streścić najważniejsze zasady rządzące angielską wymową oraz jak nasz język ojczysty wpływa na wymowę angielską Polaków i jak unikać najbardziej pospolitych błędów. :)
@maschio94: popularnosc nie przyjdzie tak bardzo bo temat lekko niszowy ale zawsze bedziesz mial ulatwony start do pracy bo bedzie widac ze sie nie opierd... do tego latwiej bedzie o dotacje na firme z reszta juz dzis jak ogarniasz jezyk to z glupiej pracy tlumacza 2-10k mozna wyrwac