Wpis z mikrobloga

Mirki, co może być przyczyną, że na #android w SGS5, jak sobie zainstaluję #tasker i potworzę reguły, to nie do końca chcą działać?

Chciałbym zrobić coś takiego:

Jeżeli dzwoni telefon z listy ulubionych to:

1. Zapisz wartość zmiennej %SILENT do %SILENTSTATE, jeżeli nie jest już jakaś zapisana (na wypadek połączenia oczekującego)

2. Zmień parametr SILENT na OFF

3. Ustaw głośność na 15 (100%)

Po odłożeniu słuchawki przywróć odpowiedni tryb SILENT

I generalnie prawie wszystko działa, poza tym, że telefon dzwoni wybiórczo. Widzę, że zmieniają się tryby SILENT, ale nie zawsze tak, jakbym chciał. Czasem ustawia się "off", czasem "vibrate", telefon dzwoni normalnie przy jednym połączeniu, a chwilę później już nie dzwoni głośno tylko wibruje... Szlag mnie trafia, bo wydawałoby się, że to tak banalna reguła.

Czy to ja coś robię źle, czy to S5 po prostu daje dupy? A może #tasker tak kijowo działa?

Poniżej kod w plaintekście oraz w XML:

Plaintext: http://wklej.to/Ks4Tg/text

XML: http://wklej.to/ur50I/html

W kodzie nie ma co prawda warunku z pkt. 1, tzn. "if %SILENTSTATE !set", ale nawet jak to dodaję, to nie działa tak, jak założyłem.
  • 10
@tomash-pl: Jak to wszystko, to się nie dziwię, że to nie działa. Dałeś tylko profil, a nie projekt. Gdzie tam taski zmieniające głośność? Dlaczego event to phone idle? Dlaczego wrzucasz globalna zmienną do zmiennej użytkownika? Jeśli chcesz wrócić do poprzedniego stanu użyj tasku wyjściowego.

Weź to zrób na nowo i wrzuć jeszcze raz.
@Volki: WAT?

Zmiana głośności w XML:

304
Zmiana głośności w plaintekście z taskera:

A3: Ringer Volume [ Level:15 Display:Off Sound:On ]

Zmiana trybu wyciszania w XML:

310
Zmiana trybu wyciszania w plaintekście:

A2: Silent Mode [ Mode:Off ]

Jaki inny event proponujesz dla zdarzenia następującego po zakończeniu połączenia? Wg dokumentacji taskera jest to właśnie Phone Idle.

Dlaczego ładuję zmienną globalną do innej zmiennej globalnej? Bo chcę mieć zapisany stan sprzed nadejście
@tomash-pl: To się zdecyduj co ty chcesz. Bo ja myślałem, że chcesz task, który zmienia tryb, gdy dzwoni wybrany numer. Jeśli już coś wrzucasz to projekt i do zipa a nie taki czysty tekst, nikt nie będzie się męczyć z takim czytaniem.

Taski wyjściowe można dodawać tylko dla stanu.
@tomash-pl: Na android.com.pl jest wątek dla taskera, więc możesz szukać tam pomocy. Dla mnie w sposób niezrozumiały tłumaczysz, co chcesz osiągnąć i do tego nie wrzucasz wszystkich tasków, więc nie można u siebie sprawdzić. Może ktoś inny cię tam zrozumie.
@Volki: ja myśle, że jednak nie czytasz ze zrozumieniem, albo nie znasz taskera tak, jakbyś chciał.

1. Wkleiłem wszystko, co wyeksportował tasker, w tym wszystkie taski. Specjalnie w dwóch wersjach - XML i plaintekstowej. Ale OK, specjalnie dla Ciebie zrobiłem nowy projekt od nowa i wyeksportowałem go taskerem do XML, którego możesz sobie zaimportować. https://dl.dropboxusercontent.com/u/314925/Volume.prj.xml

Nie sądzę jednak, żeby Ci to coś dało, bo jest to niemalże dokładnie to samo, co