Wpis z mikrobloga

#programowanie #praca

Drogie Mirki, odkładając na bok te wykopowe standardy 10k/15k. Dostałem pracę jako senior Java (5 lat doświadczenia) za 8000 brutto. Duża międzynarodowa firma itd. Ofertę wstępnie przyjąłem, ale zastanawiam się czy nie robię źle? mam jeszcze czas by się wycofać. Trwa jeszcze inna moja aplikacja, ale zanim dostanę odpowiedź, kto wie czy nie będzie za późno.

Jak to wygląda z zarobkami u Was i kolegów z pracy?

W oczekiwaniach podałem dokładnie taką samą kwotę i zastanawiam się, czy nie za mało. Nie było żadnego targowania ani z mojej strony, ani po ich stronie. Tyle, że w ofercie nie było napisane, że chodzi o "senior".

Miasto duże, ale nie Warszawa
  • 23
@hbpitero: skoro to 'duża, międzynarodowa firma', to pewnie są możliwości rozwoju, a co za tym idzie zwiększenia wynagrodzenia wraz ze stażem pracy. Płaca jest dobra, nie popadajmy w skrajność, bierz robotę i w międzyczasie szukaj czegoś, co Cię finansowo zadowoli bardziej.
Lepiej mieć 8k brutto, niż nie mieć nic


@egocentryk: Biorac pod uwage staz i doswiadczenie malo prawdopodobne jest by zostal z niczym. Choc z rynkiem pracy w PL nie mam bezposredniego kontaktu od paru lat i moge sie mylic....
@egocentryk: @msq: Chodzi tutaj też o to połączenie: 8000 brutto + "senior". Czyli pewnie więcej obowiązków, odpowiedzialności. Ciągle byłem przekonany, że seniorzy to starzy wyjadacze z 10k brutto co najmniej.

Wydawało mi się, że 8000 brutto jest bezproblemowo do ośiągnięcia jako najzwyklejszy dev, nie odpowiadający za juniorów/zwykłych devów "pod nim". Tak też aplikowałem - słowa "senior" nie było w ofercie (widełek też nie było).
@msq: ja rozumiem, ale IT w naszym kraju, to nadal dość 'specyficzny temat'. Są firmy, co zapłacą lekką ręką 12-15k brutto za podobne stanowisko, a są i takie, które dadzą Ci 6k i jeszcze każą #!$%@?ć, jak coś się nie podoba :] Szukając tutaj pracy trzeba mieć nie tylko umiejętności, ale i trochę szczęścia ;]
@egocentryk: Wiem, pracowalem w PL i zdarzalo mi sie od swojego owczesnego pracodawcy uslyszec to i owo. Czxlowiek ten mentalnie nie wyszedl niestety poza czasy kiedy zatrudnial panie na straganach z gaciami i skonczylo sie tak ze dobrze krecaca sie firma zostala bez ludzi bo przeciez za drzwiami jest kolejka chetnych... Kolejka byla, z umiejetnosciami bylo gorzej.
@hbpitero: zależy też od formy zatrudnienia, ale generalnie IMO mało. Jeśli o pracę to jeszcze idzie przełknąć, jeśli b2b czy inne zlecenia czy dzieła to raczej kiepskawo...