Wpis z mikrobloga

@Moron: ale przeciez tak to wyglada w polsce. masz odłozone 20k ? to kupisz auto za 50k aby inni widzieli, to h-j ze cie na nie nie jest.

@MikiGRU to nie jest kwestia narzekanie na innych tylko komentowanie glupoty, ze robi sie rzeczy nielogiczne tylko po to by sie pokazać ze stac nas jak nas nie stac
  • Odpowiedz
@GladysDelKarmen ale większość Polaków żyje tak przez cały rok. Łańcuch na szyję, kleksy z tatuaży, koszulka Guess, samochód na który ich nie stać i portale społecznościowe zasypane zdjęciami z gowno wyjazdów
  • Odpowiedz
@GladysDelKarmen: a może kogoś nie stać na jakiekolwiek prezenty a nie jakieś super drogie i bierze pozyczkę bo nie chce patrzeć na płaczące dzieci które nic nie dostały jak koledzy się chwalą w szkole co oni dostali?
  • Odpowiedz
@Brylant i to jest smutne, że tak to wygląda. Ale to powiedzenie nie wzięło się znikąd. Social media nie pomagają, a wręcz jeszcze bardziej napędzają te spiralę s----------a

@10129 jak kogoś nie stać na prezenty przy 800+ to może dzieci miałyby lepiej w domu dziecka bo pytanie maco idą te pieniądze?

@dobry-informatyg japa tam
  • Odpowiedz
@GladysDelKarmen: aborcja nie jest legalna i weź pod uwagę, że tutaj 1/3 zarabia najniższa krajową albo niewiele więcej. Dodatkowo ludźie młodzi zarabiają mniej niż starsi, a w wieku 35lat kiedy się będzie zarabiać zawrotne 6000 brutto to nieco za późno aby się na dziecko decydować.
w ogóle by demografia padła
  • Odpowiedz
@GladysDelKarmen: ile wynosi [realny] wskaźnik pearla dla prezerwatyw? nieco ponad 13. to daje 13 niechcianych ciąż rocznie /100 kobiet.

i to nie rozwiązuje problemu z demografią. ukradniemy jak ruscy dzieci z Ukrainy i wychowamy w domach dziecka za państwowe pieniądze? no nie bardzo, nawet pomijając kwestie moralne to dzieci z domów dziecka mają olbrzymi procent zaburzeń psychicznych względem reszty populacji i to samo w w sobie bedzie generować koszty społeczne.
  • Odpowiedz