Wpis z mikrobloga

#xcode #iosdevelopers #programowanie #iosdev
Mam problem. Jak zmusić XCode, żeby po "odpaleniu" apki na fizycznym urządzeniu można było uruchomić apkę już bez XCode?

Potrzebuję przetestować coś w terenie i mam taki efekt, że apka jakby wyskakiwała na ekran, ale od razu znika. Kiedyś to jakoś udało mi się zmusić do działania, ale nie pamiętam jak.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lycaon_pictus: Po zainstalowaniu z Xcode bez konta developera apka powinna działać przez 7 dni. Jak chcesz, żeby była dłużej ważna musisz mieć konto developera.
  • Odpowiedz
@lycaon_pictus: A w ustawieniach projektu masz dobry team wybrany do podpisywania aplikacji?
Może też masz jakiś stary certyfikat, usuń przy pomocy Keychain Access certyfikaty apple development, które widzisz w "Xcode -> Settings -> Accounts -> Manage Certificates" i dodaj nowy, albo po prostu odpal aplikacje i powinno wygenerować nowy, o ile masz "Automatically manage signing" włączone.
  • Odpowiedz
@Osapl: Wszystko jest ok, przecież od lat wysyłam na sklep, testuję ect z jednego konta, ale nie mogę odpiąć kabla i odpalić apkę już z urządzenia. Czasami to rusza, ale zazwyczaj nie działa. Pewnie jakaś mało znana usterka.
  • Odpowiedz