Wpis z mikrobloga

@DanioPL: Śmiało mogę powiedzieć, że kod Laravela jest lepszy pod kątem czytelności, bo o to w tej chwili 'się rozchodzi', nie?

Z tymi interfejsami to mnie zaciekawiłeś, możesz rozwinąć temat w nawiązaniu do kodu z repozytorium Laravela? Dzięki!
@Irrepressible: Opierałem się na tej klasie, którą podałeś. Załóżmy, że w jakimś celu potrzebujesz własnego UrlGeneratora - tworzysz takowy z interfejsu i tyle. Nie wiem co mogę Ci powiedzieć, bo zakładam, że znasz się na programowaniu obiektowym. Do tego zauważ, że klasa o podobnym przeznaczeniu ma prawie dwa razy mniej linii kodu :)
@fulloffail: spoko, jak uważasz, nie ma sensu dyskutować skoro przestrzeganie PSR wg Ciebie to brak samodzielnego myślenia. Owszem, czyjś projekt czyjeś zasady, skoro ktoś chce być indywidualistą za wszelką cenę - niech sobie będzie, nawet jeśli musi łamać pewne podstawowe zasady, które ułatwiają czytanie kodu pomiędzy projektami. Chodzi o to, że gdy widzisz wizualnie "z daleka" pewne "szlaczki" to wiesz od razu, że to if czy if z elsem, nie ma
@DanioPL: Raczej zmierzam do tego czego uczy UncleBob, kod powinnien być czytelny jak "well written prose", szukanie if-elsów nie świadczy dobrze o kodzie - bo jest ich za dużo zatem, to się na extract nadaje. Wlasnie on porusza czemu wiele osób tak lubi 'szlaczki'. Zamiast pisac czytelny kod z dobrze nazwanymi metodami i varkami ludzie pierdołami się zajmują. Leczenie 'od-rektalne', nie 'od-podstaw'.

Interface'y są ale nie wszędzie. Poniktóre elementy to kompletne