Wpis z mikrobloga

Jutro jadę po składniki na wiedźmińskie mikstury do spożycia na niedzielnym biegu. Kupię jakiś magiczny proszek, z którego robi się napój co to niby wyrówna poziom elektrolitów w moim organizmie. Muszę jeszcze obadać czym są dokładnie te elektrolity, bo z chemii i biologii bieda.

Ogólnie to z tego co doświadczyłem w temacie żywienia panuje straszna szarlataneria i zabobon. Spotkałem się z rzekomo babką dietetykiem i jej koleżanką lekarzem, ale było to takie #!$%@? na bazie netu. Wzięła hajs, powiedziała mądrości - że jak się nie je to się nie żyje - i tyle idź pan w #!$%@? głowy nie zawracaj pytaniami.

Ale raczej o odwodnienie nie powinienem się bać z racji tego, że przynajmniej moje modlitwy o deszcz zostały wysłuchane i jeśli bozia niczego nie spieprzy - to może nawet do niedzieli się obecna super pogoda utrzyma.

I żele, mam co dziesięć kilosów pochłaniać żele. Też muszę poczytać co to mi zrobi z dupy. Tyle.

#bieganie #krakow #cracoviamaraton
  • 6
Z doświadczenia #kolarstwo i #boks dodam! ze najlepszym izotonikiem jest miód z wodą:))) banalnie proste a zdrowe, tanie i dodaje energi. Gdzieś na forumrowerowe.org wiele osób to polecało i faktycznie muszę powiedzieć, że działa. Sadzę więc, że na maratony rownież sie nada;)
@paaszczaktaxi: robiłem do tej pory dokładnie miód + woda + cytryna/pomarańcz. Tym razem chcę jednak w końcu odrobić zadanie domowe :P Na razie z tego co rozumiem:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Roztw%C3%B3r_izotoniczny

to tylko definiuje tę przyswajalność przez pryzmat zjawisk osmotycznych. Muszę ogarnąć na ciul temu organizmowi te jony, elektrolity i reszta pierdołek.

Odwodnić się nie powinienem - jeśli pogoda się utrzyma to będę miał idealne warunki. A energetycznie ma mnie zaspokoić wpieprzanie makaronów, a
@paaszczaktaxi: miód z wodą to bida bo nie ma prawie żadnych minerałów oprócz tych zawartych w wodzie

o wiele lepsza jest woda z odrobiną soli morskiej i miodem, nie jest co prawda tak dobre jak profesjonalne napoje izotoniczne(nie mówię tu o żadnych powerade itp.)