Wpis z mikrobloga

a jak są czipsy bekonowe to jesz takie? Poważnie pytam.


@NieznanyAleAmbitny: Nie lubię czipsów, poza tym wszystko co imituje mięso nie jest dla mnie szczególnie smaczne (w tym kotlety sojowe).

Większość czipsów bekonowych ma jedynie aromat, więc takich zdarzyło mi się spróbować. Zawsze jednak czytam skład.
wszelkie produkty odzwierzęce też omijasz szerokim łukiem?


@tentamten: Nie. Uwielbiam mleko i wszelkie jego przetwory.

Przez wiele lat nie jadłam jajek w czystej postaci (obrzydzenie), ale teraz po prostu z każdego uważnie wybieram skrętki białkowe (pozdro @m__b) i zarodki. Trochę taka #nerwicanatrectw
@MooSK:

W dzieciństwie zaczęłam mieć straszne obrzydzenie do mięsa


Miałem tak od kiedy pamiętam. "Twardego" mięsa (schabowe, boczek i inne najbardziej mięsne mięso) nie ruszałem nigdy, a kiedy byłem dzieckiem czasami dałem się zmusić do zjedzenia parówki albo piersi z kurczaka, ale dosyć wcześnie przestałem je jeść w ogóle ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nawet lekarz Ci mówi, zebyś jadła mięso, to dlaczego się go nie słuchasz? :/


@Shodan56: Lekarz nigdy nie powiedział żebym jadła mięso. Zawsze miałam idealne wyniki badań poza epizodem z anemia, który był spowodowany stosowaniem głupiej diety odchudzającej. Choć wtedy bardziej po prostu miałam ogólny wstręt do jedzenia niż katowałam się na siłę.
masz dowód w postaci swojej anemii na to, że człowiek powinien i musi jeść mięso (może nie dużo, bo podstawą jego odżywiania faktycznie powinny być warzywa/owoce, ale jednak.) i nadal jesteś wegetarianką, zdajesz sobie sprawę, że wegetarianizm to wybór, ale głupota, tak samo jak palenie papierosów ?


@Hadzi: Tak jak wspomniałam wyżej - kierował mną silny wstręt, a nie chwilowa fanaberia. Małym dzieciom nie zależy na byciu modnymi i oryginalnymi za
@MooSK:

1. Jak będziesz wychowywała dziecko jeśli chodzi o odżywanie się? Jeżeli ojciec nie będzie mięsożerny to duża szansa że od małego będzie ono już wegetarianinem, uważasz że to dobrze/źle jakie widzisz plusy i minusy takiej sytuacji. Wiesz że mimo że na głos być może powiesz że zostawisz dziecku wolny wybór(tu już zakładamy że dziecko miałoby ponad 4-5 lat) to ono i tak będzie brało z Ciebie przykład oraz mimowolnie wypowiesz
Co sądzisz o weganizmie?


@piotrfelix: Męczący ;) Stosowałam kilka tygodni taką dietę, pod kontrolą lekarza, by oczyścić organizm i schudnąć, ale to zbyt duże wyrzeczenie dla mnie.

Jeśli chodzi o walory zdrowotne, to przez pierwsze 2 tygodnie miałam mniej siły, później było ok i zauważyłam poprawę wizualną - idealnie gładka skóra, błyszczące włosy i nawet zęby bielsze o kilka tonów.
boczek jest pyszny, jak można nie lubić boczku?


@unstyle: ja nie lubię bo mam za wrażliwy smak jest jeszcze parę rzeczy których nie zjem z tego powodu np. wątróbka lub oliwki, wszystkie mają bardzo silne gorzkie nuty.
podobno wegetariański smalec jest pyszny? Robi się go z fasoli i śliwek. Jadłaś, polecasz?


@BrudnyPedro: Jadłam wegetariański pasztet i paprykarz. Smalec możliwe, że też, ale jakoś w tym momencie sobie nie przypominam.

Pewnie smakuje podobnie do w/w więc nie wątpie, że jest pyszny :)
1. Jak będziesz wychowywała dziecko jeśli chodzi o odżywanie się? Jeżeli ojciec nie będzie mięsożerny to duża szansa że od małego będzie ono już wegetarianinem, uważasz że to dobrze/źle jakie widzisz plusy i minusy takiej sytuacji. Wiesz że mimo że na głos być może powiesz że zostawisz dziecku wolny wybór(tu już zakładamy że dziecko miałoby ponad 4-5 lat) to ono i tak będzie brało z Ciebie przykład oraz mimowolnie wypowiesz słowa które