Wpis z mikrobloga

Jestem wegetarianką od 15 lat (w sumie od 3 "semi" bo jestem zmuszona od czasu do czasu jeść ryby ze względu na anemie, którą miałam).

Czyli tak koło 1999, za czasów podstawówki, przestałam całkowicie jeść mięso.

Pewnie #nobodykiers, ale pytajcie o co chcecie, jeśli chcecie ;)

#bekazwegetarian #wegetarianizm #ama
  • 110
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

a gdyby zwierze było zabijane dla butów, a mięso to tak przy okazji?


@jonzi: Nie lubię prowadzę gdybologi:) Mogę mówić o tym co jest albo prawdopodobnie będzie (choć tu już zachowuje dużą dozę ostrożności).
  • Odpowiedz
@bred_one: http://www.wykop.pl/wpis/7952978/jestem-wegetarianka-od-15-lat-w-sumie-od-3-semi-bo/#comment-19949570

ale jak zjadłaś rybę pierwszy raz to jak się czułaś, blokada psychiczna przed zjedzeniem czegoś co żyło ci nie zeszła?


@Ejszyn: Też się czułam źle i musiałam odciągać swoje myśli od tego co jem. Jednak filety z ryby nie są dla mnie obrzydliwe, tylko lekko zniechęcające, choć gdybym mogła, to bym ich nie jadła wcale.
  • Odpowiedz
@MooSK: Zjesz rybę, a nie zjesz piersi z kurczaka? W sumie dużej różnicy w smaku nie ma :). Bardziej może to problemy psychologiczne spowodowały wegetarianizm, ale jakbyś go nie chciała, to masz furtkę otwartą (bo jesz ryby) W każdym razie mi to wisi, bo to twoje życie i jesz to co smakuje najbardziej :)
  • Odpowiedz
@MooSK: powodzenia z radzeniem sobie z debilami z wykopu aka wielkie samce alfa co nigdy nie jadly niczego bez miesa :) Ciekawi mnie za to skad bierzesz pomysly na dania. Ksiazki kucharskie czy moze jakies strony internetowe?;)
  • Odpowiedz
Ciekawi mnie za to skad bierzesz pomysly na dania. Ksiazki kucharskie czy moze jakies strony internetowe?;)


@BojtaS: Nie trzeba wcale wielkiej pomysłowości. Wystarczy odjęcie od zwykłych potraw mięsa i ewentualnie zastąpienie go czymś innym - np warzywami, serem. Zwykle jadam jakieś proste rzeczy w stylu makaron pełnoziarnisty z sosem pomidorowym, warzywa na parze z dzikim ryżem itp ale zdarza mi się coś majstrować. Np ostatnio na grilla zrobiłam sobie papryczki
  • Odpowiedz
@inZagi:

Falafel (arab. فلافل, heb. פלאפל falafel, znany w Egipcie jako طعمية ta`amiyya) – smażone kulki lub kotleciki z przyprawionej ciecierzycy, bądź bobu z sezamem. Jest to bardzo popularna wegetariańska potrawa w krajach arabskich. Często podawany w barach typu fast food jako wegetariańska alternatywa kebabu w picie.
  • Odpowiedz
@MooSK: ja z kolei jem mięso, ale nie kupuję skórzanych produktów. mięso natomiast ograniczam i staram się na mieście jadać potrawy wegetariańskie. mleka krowiego też unikam, ale za to wcinam jajka na potęgę i ostatnio ciągle miałam na nie ochotę i tak od paru miesięcy. myślę, że organizm się jednak domaga w ten sposób białka zwierzęcego.

  • Odpowiedz
@MooSK: Ja tam nie mam nic do wegetarian tak długo jak nie bawią się w Jehowych i nie próbują głosić swoich racji innym na siłę. Nie rozumiem tylko dlaczego ci wszyscy wegetarianie którzy lubią smak mięsa a nie jedzą go z wiadomych powodów muszą prawie zawsze robić ten cyrk w towarzystwie zamiast się zamknąć i już zjeść tego kotleta. Jakbym poszedł do znajomych wegetarian na obiad to nie darłbym się
  • Odpowiedz