Wpis z mikrobloga

Czy jak kupujesz ubrania to sprawdzasz czy są ze skóry?


@tentamten: Tak i kupuje tylko skórzane. Może to zwykła racjonalizacja, ale wychodzę z założenia, że i tak zabili tę krówkę dla mięsa, to już jej nie pomogę rezygnując z dobrej jakości butów.

Moje standardowe pytanie do wegetarian: wiesz, że jedząc mleko i jaja nadal przyczyniasz się do cierpienia i zabijania zwierząt?


@Niepotrzebne_plus18: Jajka kupuje pierwszej albo zerowej klasy, w której
@MooSK: Ale zdajesz sobie sprawę, że jak te kury i krowy przestaną spełniać swoje zadanie, to też idą pod nóż? Czyli skończą identycznie jak zwierzęta hodowane na mięso. Ponadto w przypadku hodowli drobiu nowo narodzone kogutki są od razu utylizowane, ponieważ nie opłaca się ich hodować na mięso (od tego są brojlery), a jaja konsumpcyjne nie są zapładniane.
@Niepotrzebne_plus18: Tak się składa, że moja babcia miała fermę z 2-4 tysiącami kur i wiem, że przypadki przez Ciebie opisywane są często nagłaśniane przez organizacje walczące o prawa zwierząt, ale to nie jest tak powszechne zjawisko jak może się wydawać.
@zombiag: Ok EOT bo albo źle zapytałem albo nie rozumiecie jak wygląda wychowywanie dzieci, że są one zapatrzone w rodziców. Chyba że kilku letniemu dziecku dasz pełną kontrolę nad jego życiem jak 18nasto latkowi wtedy spoko.
@MooSK: Pisałaś, że kupujesz skórzane buty bo zwierzę i tak już zostało zabite. Przecież to samo tyczy się mięsa. Te wędliny w sklepie też już dawno nie żyją. Jak nie kupisz ich ty to ja to zrobię.

I na rozluźnienie: Co sądzisz o roślinach mięsożernych? xD
Pisałaś, że kupujesz skórzane buty bo zwierzę i tak już zostało zabite. Przecież to samo tyczy się mięsa. Te wędliny w sklepie też już dawno nie żyją. Jak nie kupisz ich ty to ja to zrobię.


@xqwzyts: Zwierzę zostało zabite dla mięsa.

Co sądzisz o roślinach mięsożernych? xD


Śmieszne są. Taką muchówką bym nie pogardziła na parapecie.