Wpis z mikrobloga

  • 1
Yhym czyli jak zwykle, mieli opodatkować miliarderów, a kończy się na ozusowaniu studentów pracujących na umowie zlecenie XDD


@Nighthuntero:

Nadrzędnym celem reformy jest ograniczenie segmentacji rynku pracy i zwiększenie zabezpieczeń społecznych określonych pracowników. W tym celu wszystkie cywilnoprawne umowy o pracę będą podlegały składkom na ubezpieczenie społeczne z wyjątkiem umów zlecenia zawartych z uczniami szkół średnich oraz studentami w wieku do 26 lat - głosi treść kamienia milowego w sprawie
  • Odpowiedz
@BojWhucie: Programiści nie pracują na zlecenie tylko B2b albo umowę o dzieło, a jak ozusują te oba, to się założy firmę w rumunii albo estonii (wynajmie się jakąś klitkę nad morzem czarnym - i tak wyjdzie zdecydowanie taniej niż odprowadzać zusy w Polsce, i przy okazji będzie się miało lokum na wakacje xD) i będzie się świadczyć usługi stamtąd ;) Nie wiem gdzie Ty widzisz ten trzask pękających dup ^^
  • Odpowiedz
hym czyli jak zwykle, mieli opodatkować miliarderów, a kończy się na ozusowaniu studentów pracujących na umowie zlecenie XDD


@Nighthuntero: Jakie opodatkowanie. Mowa o zapewnieniu ubezpieczeń społecznych pracownikom na umowie zlecenie. Należy im się emerytura taka jak pracownikom na UoP. I należy wprost powiedzieć, że dalszym celem jest całkowita redukcja umów tego typu wyłącznie do pierwotnego założenia tej prawnej konstrukcji. A za te składki ma płacić pan pszymszbejrca, sól tej ziemi. I nie interesuje mnie, że chciał sobie kupić nowe Ferrari.

Programiści nie pracują na zlecenie tylko B2b albo umowę o dzieło, a jak ozusują te oba, to się założy firmę w rumunii albo estonii (wynajmie się jakąś klitkę nad morzem czarnym - i tak wyjdzie zdecydowanie taniej niż odprowadzać zusy w Polsce, i przy okazji będzie się miało lokum na wakacje xD) i będzie się świadczyć usługi stamtąd ;) Nie wiem gdzie Ty widzisz ten trzask pękających dup
  • Odpowiedz
Jakie opodatkowanie. Mowa o zapewnieniu ubezpieczeń społecznych pracownikom na umowie zlecenie.


@TheKirghizLight: jaka kradzież? Chodzi po prostu o wyrównanie szans. Jakie włamanie? Chodzi o dostanie się do domu alternatywnymi metodami.

A za te składki ma płacić pan pszymszbejrca, sól tej ziemi. I nie interesuje mnie, że chciał sobie kupić nowe Ferrari.


to ty będziesz za nie płacić lol
  • Odpowiedz
jaka kradzież? Chodzi po prostu o wyrównanie szans. Jakie włamanie? Chodzi o dostanie się do domu alternatywnymi metodami.


@Boska_Klaudia: Cały kapitalizm opiera się na kradzieży. Przede wszystkim na kolonialnej zbrodni. Skoro jest to nawet kradzież to wyjaśnij mi czemu mielibyśmy uznawać jedną kradzież a drugiej nie? Często zwolennicy kapitalizmu ględzą coś o naturze. Więc ja jestem zwolennikiem naturalnego rozwiązania i tworzenia stada. Pies czy hiena winien się przestać łudzić, że
  • Odpowiedz