Wpis z mikrobloga

Wydaję mi się, że próbowano mnie sprytnie oszukać, a mianowicie - szedłem nadać paczkę z Vinted do paczkomatu Orlen (Wrocław, ul. Księcia Witolda). Bezpośrednio przed paczkomatem stało około 4-6 Uberów i kierowcy piknikowali. Gdy na monitorku dopiero co wybrałem "Nadaję paczkę" jeden z boxów się otworzył. Byłem zdziwiony, bo jeszcze nie wpisałem kodu przesyłki ani nie zeskanowałem kodu QR. Box był pusty (przynajmniej z przodu). Coś zaświtało mi w głowie i zamknąłem go, po czym jeszcze raz zacząłem proces nadawania i po podaniu mojego kodu przesyłki otworzył się inny box, innego rozmiaru... Moje podejrzenie jest takie, że któryś z kierowców otworzył zdalnie paczkomat, tak żebym włożył tam paczkę, po czym miałby ją wyjąć. Nie wiem czy to możliwe w Orlen Paczce? Na pewno w Inposcie można jeszcze przez kilkanaście sekund otworzyć paczkomat.

Temat zgłosiłem na infolinii Orlen Paczki. Support twierdzi, że nie mieli jeszcze takich zgłoszeń i że ktoś mógł w apce otworzyć zdalnie paczkomat aby odebrać przesyłkę. Pytanie dlaczego skoro box był najprawdopodobniej pusty i nikt do niego nie podszedł?

Możliwe też, że to po prostu jakiś bug. Nic takiego nie zdarzyło mi się jeszcze więc nie jestem przekonany. Wolę napisać ku przestrodze.

#wroclaw #inpost #paczkomaty #orlen
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@swirek_mirek: Z czego co mówisz to
Jeden dzbanski uberowiec co chwila wykonywał akcje otwarcia skrzynki
Liczył na to że skoro jeszcze Ty nie wykonałeś zadnej akcji to się pomiotasz i wsadzisz tam swoją paczkę
Gdy Ty umieszicz swoją paczke nie w tej skrytce co powinno to twoja paczka trafi do niego zamiast do twojego adresata.

Ktoś chciał ukraśc twoją paczke
  • Odpowiedz
  • 0
@NieBendePrasowac Z tym że ja byłbym przypadkową ofiarą. Swoją drogą wysłanie paczki kosztuje z dychę, a średnia wartość takiej paczki to jej wielokrotność więc dla oszusta easy profit, a z polskim wymiarem sprawiedliwości to w ogóle może się upiec
  • Odpowiedz
@mkorsov Pooooolicje hahahaah... Łap plusa, bo mnie rozśmieszyłeś ;)

Policja w tym kraju nie zrobi nic i nie robi nic. Oni maja na to wywalone, grunt że co miesiąc gruba kaska wpada i emeryturka po paru latach.
Oni mają adres, dane osoby, nr telefonu, nr konta przy oszustwie z allegro, a zawsze odpisują że sprawca niemożliwy do wykrycia. I cyk, pora na CSa.

Onie nie potrafią dać mandatu kierowcy samochodu który
  • Odpowiedz
Swoją drogą wysłanie paczki kosztuje z dychę, a średnia wartość takiej paczki to jej wielokrotność więc dla oszusta easy profit,


@swirek_mirek: 10 zł za nadanie, trzeba się zarejestrować i podać dane (czyli trzeba znaleźć jakiegoś słupa), stać pod paczkomatem i obserwować kto z czym idzie. Poza tym, kilka razy więcej to paczka może jest warta dla Ciebie i odbiorcy, co złodziejowi po tym jak w paczce znajdzie ubrania dla dziecka,
  • Odpowiedz
@NieBendePrasowac: Właśnie oddzwoniał gość z supportu, którego wcześniej powiadomiłem i mówił, że otrzymał kolejne zgłoszenie z Wrocławia (inny paczkomat) na ten temat, gdzie również zaangażowane były taksówki, także wydaje mu się, że to może być jakaś poważniejsza sprawa.
  • Odpowiedz