Wpis z mikrobloga

Od kilku dni na różnych grupkach z ogłoszeniami pokojów dla studentów można zaobserwować rosnącą panikę i na szybko wystawianie nory 7m2 za 1600zł - co bardziej chciwi landlordzi przeholowali, pokoik się nie wynajął, a mamy już 1 października, co oznacza spadek popytu ze strony studentów niemal do zera, bo ten kto miał wynająć już wynajął, a ziemniak robi się coraz bardziej gorący. Oczywiście można było puścić pokój za 200 zł mniej i już zarabiać, ale polska szkoła inwestowania w beton jest jasna, lepiej przez kilka najbliższych miesięcy mieć straty niż zejść z ceny ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#nieruchomosci #wynajem #studbaza #studia #wroclaw
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@KrolSandaczPierwszyRozrzutny: to samo tłumaczyłem czynszojadowi że mu się nie opłaca mi podnosić czynszu bo jak to zrobi to się zawinę i będzie wysokość PRZYNAJMNIEJ jednego czynszu w plecy (co w skali roku by wyniosło więcej niż by zyskał z podwyżki) a potencjalnie nawet więcej
oczywiście nie dotarło XD
  • Odpowiedz
@stefan_pmp: Jak najmowałem pokój od pewnego landlorda to mieliśmy tam 5 osób na stancji. W końcu jedna osoba się wyprowadziła i landlord zrobił casting na nowego najemcę i w końcu padło na Oskarka prawnika (typowy z opisów na mirko, vifon na głowie, 1.90 cm, dziani rodzice itd).

Jak był u nas landlord, to spytałem się go i jak tam z tym pokojem, bo widzę, że ktoś się wprowadził i pewnie
  • Odpowiedz
@KrolSandaczPierwszyRozrzutny: pomogłem w szukaniu mieszkania dla studentki, lokalizacja jest wszystkim. Zwłasza dla kogoś bez samochodu. I tak jest mnóstwo ogłoszeń z d--y strony Wawy, gdzie czas dostania się do uczelni to maskara. I tanio nie wrócisz nawalony uberem. I w tym bym widział problem. Bo na górce budowali bloki gdzie popadnie. A teraz im to nie schodzi... Nawet jak mają lepszy przelicznik metra do złotówki. To lepiej mieć mniej metrów,
  • Odpowiedz
@KrolSandaczPierwszyRozrzutny: wynajmowałem od jednego takiego cymbała. 3 lata temu jak się wprowadzałem to mnie po stopach całował bo mówił że mieszkanie przez rok stało puste - czasy zajęć zdalnych u studentów. Pół roku temu się wyprowadzałem, znajomi chcieli wskoczyć na moje miejsce, to powiedział że ok, tylko czynsz podnosi o 30% xD wiadomo, zrezygnowali. Założę się że nadal stoi puste. Ludzie to mają łeb do interesow
  • Odpowiedz
Oczywiście można było puścić pokój za 200 zł mniej i już zarabiać, ale polska szkoła inwestowania w beton jest jasna, lepiej przez kilka najbliższych miesięcy mieć straty niż zejść z ceny ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@KrolSandaczPierwszyRozrzutny:

każdy miesiąc nie wynajęty to spadek zyskowności około 10-12% w skali roku -nie dość że miesiąc odstępnego to czynsz
  • Odpowiedz