Wpis z mikrobloga

szukają kogoś z doświadczeniem.


słuchaj nie znam się na tym i nie miał mi kto wytłumaczyć o co chodzi z tym portfolio.


czy zdjęcia z wakacji na insta liczą się jako portfolio? :D


@ataeB wat
  • Odpowiedz
@ataeB: Na studiach miałem koleżankę w grupie co interesowała się fotografią jako odskocznią od sytuacji rodzinnej. Sama też pozowała wyszukując fotografów. Nie wiem czy dostawała za to pieniądze, to chyba nazywa się zdjęcia za sesję czy jakoś tak. Nie bała się pokazać w bieliźnie i bez więc tzw. portfolio rosło (część zdjęć była robiona przez kobiety) a ona sama uczyła się fachu pracy z aparatem - to było takie perpetuum
  • Odpowiedz
@ataeB: Musisz się umówić z fotografem, żeby zrobił zdjęcia, na początek coś prostego wystarczy, zdjęcia portretowe (tzw. beauty shots), zdjęcia sylwetki, parę pozowanych w fajnych ciuchach. Najprawdopodobniej musiałabyś za to zaplacić, chyba że masz znajomego fotografa, który zrobi taniej albo za darmo, choć nie brałabym kompletnego amatora, bo nie będziesz miała fajnych zdjęć. Najczęściej cos takiego zorganizuje Ci agencja modelek, do której się zgłosisz (jeśli uznają, że masz potencjał), a
  • Odpowiedz
  • 0
@janeeyrie dziękuję, że opisałaś jak to wszystko wygląda. Teraz chociaż wiem za co się zabrać jak bym się jednak zdecydowała iść w to dalej, bo teraz to się zastanawiam, czy w ogóle się nadaję 🙈
  • Odpowiedz
@ataeB: Ja bym może poszukała jakichś grup na facebooku, coś typu "fotograf szuka modelki", gdzie są ludzie, którzy zrobią sesję na zasadzie wymiany (sesja za zdjęcia). Kiedyś byly fora i strony internetowe, nie wiem do końca jak teraz, ale jak poszperasz to znajdziesz bez problemu. Zobaczysz jak wyjdzie taka sesja, czy jesteś fotogeniczna i ogólnie jak się z tym czujesz, no i będziesz miała jakieś fotki na początek.

Oczywiście bądź
  • Odpowiedz