Wpis z mikrobloga

@robert5502: Kksiądz to powiernik między Tobą a Bogiem. I to jest właśnie bardzo łatwy i prosty test wiary. I będąc wyspowiadanym można przystapić do komunii swiętej bez grzechu smiertelnego, a przyjęcie komunii jest właśnie aktem zjednoczenia z całym kościołem powszechnym. Komuś się niepodoba, jego problem.
  • Odpowiedz
@robert5502 dobrze gadasz, zapomniałeś tylko że jak ksiądz jest charyzmatyczny to sakrofilki przysysa do pały kapłana. Wiem co piszę. Mentalnie jest to samotność i poczucie braku sensu życia. Zrezygnowałem jest mi lepiej 😆
  • Odpowiedz
@Karl_Tofel Nic nie trzeba. Ogólnie właśnie to jest pic na wode fotomontaż, ale komunia komunią. Jezus wymyślił komunię z siebie. Tak sobie każdy może wymysleć, że zjada swój paznokieć czy skórkę z pięty i bierze komunie z siebie, i ma dzięki temu blessa jakiegoś, i jest mistrzem. Bo kto nim jest nim dla ciebie?
  • Odpowiedz
@robert5502: g---o z tego wszystkiego zrozumiałeś i teraz zżera cię frustracja, którą jako "kulturalny odszczepieniec" zamieniasz w hejt, którym obrzucasz wszystkich katolików. Moja babka mówiła o takich jak ty: głupi się uległ i głupi zdechnie
  • Odpowiedz
obrzydliwe zdjęcie, wracają traumatyczne wspomnienia z czasów "chodzenia do kościoła"


@jfrost: zapoznaj się z terminem "trauma", bo widzę, że należysz do tych co nadużywają słów, których znaczenia nie znają
  • Odpowiedz
Wieczorem owego pierwszego dnia tygodnia, tam gdzie przebywali uczniowie, gdy drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami, przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: «Pokój wam!» A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie ujrzawszy Pana. A Jezus znowu rzekł do nich: «Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam». Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: «Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie
  • Odpowiedz
zabijesz kogoś lub coś ukradniesz luz, odmów pokutę i będzie git, ale żyjesz z partnerem/partnerką bez ślubu kościelnego albo ułożysz sobie szczęśliwie życie po rozwodzie o co to to nie.


@galicjanin: w tym nie ma nic dziwnego, polecam poczytać, a nie krytykować. Chodzi o uporczywość trwania w grzechu i brak postanowienia poprawy. Nie ma żadnego grzechu, którego Bóg człowiekowi by nie przebaczył poza jednym - grzechem przeciwko Duchowi Świętemu, który
  • Odpowiedz
Bozia oczywiscie wszystko widzi, wszystko słyszy, wszystko wie...

Ale czasami czegoś nie dowidzi, wiec zaprasza do takiej drewnianej skrzyni na szepty


@robert5502: w kwestii formalnej - w spowiedzi nie chodzi o poinformowaniu Boga o swoich przewinieniach, ale o okazanie skruchy i żalu. Nawet w hejtowaniu czegoś wypada być merytorycznym.
  • Odpowiedz
jak chcesz, to mogę coś napisać o podatkach pod postem o spowiedzi


@jutrobedzieinaczej: a co zrobiłeś, aby sprzeciwić się podatkom?
może zagłosowałeś na PiS? A być może na koalicję?
Na pewno jedyne co zrobiłeś to wyraziłeś oburzenie na wykopie, w przeciwieństwie do francuskich obywateli, którzy potrafili zrobić burdę na cały Paryż, gdy próbowano podwyższyć akcyzę na paliwo.
  • Odpowiedz
@jfrost: to nie jest takie głupie jak się wydaje. W obecnych czasach samotności i zakłamania wielu ludzi nie ma komu się wygadać o swoich patologiach które ich gryzą i gnębią… tak samo ludzie chodzą do psychologa w celu wygadania a kiedyś taką rolę pełnił konfesjonał… dzięki temu wiele osób nie rzuciło się po pociąg czy wisiało na drzewie ze względu na ciągły stres i nękające myśli. Nie to żebym tego
  • Odpowiedz