Wpis z mikrobloga

Cieszy mnie że w zalewie tego ogólnego psioczenia na kościół i wytykania wszystkich najdrobniejszych przewin znajdują się też nawet na wykopie ludzie którzy rozumieją, że kościół i wiara to nie tylko słuchanie księdza i modlenie się do jakichś bóstw z kosmosu ale również dawny i trzeba dodać dość skuteczny sposób na przekazywanie przez pokolenia życiowych prawd, mądrości międzypokoleniowych i trzymania jako takiego ładu społecznego.

Co do samej spowiedzi to jak już kilka
  • Odpowiedz
Nienawistne komentarze antyklerykałów, dające upust ich najbardziej radykalnym urojeniom, są wyjątkowo tępe i niesmaczne. To straszne, że istnieją tak prymitywne dzbany, zaślepione własnymi uprzedzeniami. Co do samej spowiedzi - na szczęście wiele osób wspomniało już, że ma ona rolę terapeutyczną i wyjaśniło jej cel.
  • Odpowiedz
@robert5502: jak w ogole mozna paredziesiat lat chodzic na spowiedz xd przeciez po kazdej spowiedzi sie robi postanowienie poprawy, to z czego ci starzy ludzie sie jeszcze spowiadaja? tyle lat sie poprawiali i dalej maja jakies grzechy? wtf xd
  • Odpowiedz
  • 1
Cieszy mnie że w zalewie tego ogólnego psioczenia na kościół i wytykania wszystkich najdrobniejszych przewin znajdują się też


@Arrgon: Najdrobniejszych przewin nikt im nie wytyka. Wytykamy tylko najwieksze przestępstwa, najbezczelniejsze i najbardziej bulwersujące. Do tego troche beki z ich groteskowych zabobonów

trzeba dodać dość skuteczny sposób na przekazywanie przez pokolenia życiowych prawd, mądrości międzypokoleniowych i trzymania jako takiego ładu społecznego.

Tu masz malutką probke ich mądrości miedzypokoleniowych. Oczywiście niczym sie
robert5502 - >Cieszy mnie że w zalewie tego ogólnego psioczenia na kościół i wytykani...
  • Odpowiedz
  • 0
@swiadomy_anakolut

>W wielu kościołach katolickich


@Variv: Przecież jest jeden kościół katolicki i się w nim to praktykuje.


Niby jest jeden, a praktyki religijne bywają nieco różne w zależności od regionu świata. Oczywiście obchodzenie najważniejszych świąt jest uniwersalne dla całego katolicyzmu (Wielkanoc i boże narodzenie). Resztą to już regionalizmy jak np podejście do jedzenia mięsa w piątki
  • Odpowiedz