Wpis z mikrobloga

#gielda
Amica: -20,61%
Text: -20,34%

Chyba zostałem inwestorem długoterminowym bazującym głównie na dywidendach. Chyba o to mi chodziło, ale kiepsko się ogląda to na czerwono. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Po 4 latach kupowania/sprzedawania akcji jestem na minus 2,37%, w większości są to spółki dywidendowe. W przyszłym roku zapewne nic nie zainwestuję, więc będę obserwował ile wyciągnę z dywidend. Zakładając, że będzie dokładnie tak jak w 2024, będzie to 2500 zł na czysto nie robiąc nic*. "Not great, not terrible."

* prawie nic, bo będę się głowić jak rozliczyć dywidendę od Asbis ;)
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@saviola7: jestem w podobnej sytuacji, tylko postanowiłem asbisa sprzedać ze stratą pod koniec roku żeby nie musieć ich dywidendy rozliczać i już tego nigdy nie kupie
  • Odpowiedz
@Hmrogrz

@saviola7: jestem w podobnej sytuacji, tylko postanowiłem asbisa sprzedać ze stratą pod koniec roku żeby nie musieć ich dywidendy rozliczać i już tego nigdy nie kupie


Ale co Ty chcesz rozliczać, skoro Asbis jest notowana na GPW, a podatek z dywidendy jest pobierany u źródła?
  • Odpowiedz
@Piter93: Asbis jest zarejestrowany na Cyprze i wypłaca dywidendę w dolarach przez co musisz sam rozliczyć podatek z dywidendy. Chyba dwie spółki są takie na GPW, Asbis i jeszcze jakaś.
  • Odpowiedz
  • 1
@saviola7 też mam amice na - 23% i się nie przejmuje. Odmieni się sentyment to spolka raz dwa wróci na swoje 120-150zl. Więc mam prawie pewne ponad 50% zwrotu w perspektywie 2-3 lat. Nikt mi tyle nie da. Swego czasu trzymałem mirbudu kupiony grubo po 1.6zl i trzymałem go 6 lat. Sprzedałem po 7zl. W pewnym momencie miałem - 70% na pierwszych akcjach, bo dosrednialem.

Jak masz dobra spółkę, to ona
  • Odpowiedz
  • 0
@Kakoq: Już napisali wyżej - spółka zarejestrowana na Cyprze i nie odprowadza automatycznie podatków od dywidend tak jak spółki zarejestrowane w Polsce i większość zagranicznych.
  • Odpowiedz