Wpis z mikrobloga

@curiousboi czemu masakra? Lepiej żeby kasa szła np. dla przegrywow siedzących na rencie którzy w żadnym momencie swojego życia nie byli przydatni ekonomicznie dla państwa?
  • Odpowiedz
@curiousboi: nawet gdyby im 15tki i 16tki dali to i tak ochłapy dostają, te staruchy jak ich nazywasz pewnie większość niż połowę swojego życia ciężko pracowali, a ty pierdzisz w stołek i kogoś oceniasz na wykopie, weź barana w ściane zayeb, dajesz tag #bekazlewactwa kiedy ty sam jesteś lewakiem
PolishCebula - @curiousboi: nawet gdyby im 15tki i 16tki dali to i tak ochłapy dostaj...
  • Odpowiedz
@curiousboi a to ciekawe bo ja opiekowałam się swoim dziadkiem, pracował na politechnice, miał wyższe wykształcenie a dostawał zaledwie 2400 zł emerytury. Gdzie te godziwe emeryturki?
  • Odpowiedz
@PolishCebula przypominajka:

rok ma 12 miesięcy

Podnieść wiek emerytalny? A won mi z tymi herezjami. 13, 14, 15 na koszt reszty pracujących? O tak.
Pisowcy zamiast waloryzować co roku emeryturę wzięli się na sposób i "dali" 13 i 14. Emerytury nie rosną ale za to jest ich 14 xD
  • Odpowiedz
@Alzena: Tylko problem polega na tym że ogromna część obecnych polskich emerytów również nigdy nie była przydatna ekonomicznie bo pracowali w fabryce krzywych gwoździ za 10$ miesięcznie a przejadają teraz majątek wypracowany w ostatnich 30 latach przez ich dzieci i wnuki.
  • Odpowiedz
@Rabe2137 pracowali tam gdzie praca była. W PRLu charakterystyczny sektor to był po prostu przemysł - huty, fabryki, kopalnie. Choć też i rolnictwo lub transport. Moja jedna babcia pracowała akurat w przedszkolu, druga w szkole. Mój dziadek na polibudzie. A babcia mojego partnera była pielęgniarką. A moja wujostwo pracowało na swoim gospodarstwie rolnym. Żadna z tych osób nie ma ani ogromnych oszczędności ani wysokich emerytur.
  • Odpowiedz
@curiousboi: PO za swojej poprzedniej kadencji te pieniądze z OFE przeniosła do ZUSu, to miało być zabezpieczenie dla nas, Polaków na nasze emerutury, jak PiS doszedł do władzy, to te pieniądze stamtąd wyjął i je rozdał na socjal na te 500+ i inne 13 ki, z jednej strony to dobrze, bo dzieki temu zlikwidowali ubóstwo w naszym kraju i zwiększyli konsumpcje wśród obywateli, ale z drugiej źle, bo te pieniądze
  • Odpowiedz
mój kolega z podstawówki poszedł na emeryturę w wieku 35 lat wtedy kiedy ja zaczynałem pierwszą pracę etatową

staruchóf ihihihi
SBki UBki MOwcy ZOMOwcy siedzą na potężnych emeryturach i żyją dzo dzisisiaj zgodnie z zasadą złego licho nie bierze
  • Odpowiedz
Tylko problem polega na tym że ogromna część obecnych polskich emerytów również nigdy nie była przydatna ekonomicznie bo pracowali w fabryce krzywych gwoździ za 10$, a przejadają teraz majątek wypracowany w ostatnich 30 latach przez ich dzieci i wnuki.


@Rabe2137: A ty rozumiesz, że jakby oni nie pracowali w fabryce krzywych gwodzi za 10$ miesiecznie to ty byś miał brązową kupę a nie majatek wypracowany w Polsce przez ostatnie 30
  • Odpowiedz
@Alzena: lepiej żeby szła na żłobki, przedszkola i szkoły a nie na starych pryków którzy żyli w czasie największego dobrobytu i moglibsię samemu urządzić.
  • Odpowiedz