Wpis z mikrobloga

@Alzena: Tak jak mój dziadek "rolnik" który przeszedł na rentę w wieku 56 lat i od 30 ją ciągnie, jemu jest potrzebna ta 14 jeszcze xD Pewnie, że lepiej dać przegrywom bo oni czasem dzięki kasie z tego przegrywu by mogli wyjść a dziad co zrobi? Wsadzi do skarpety albo da na kościół i c--j.
  • Odpowiedz
@GodEmperorWasRight albo kupi sobie leki i pójdzie szybciej do prywatnych lekarzy i zrobi prywatne badania po tym, jak 50 lat pracy wpłynęło negatywnie na stan jego zdrowia. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
  • Odpowiedz
@curiousboi: Komuna podtrzymywała sztucznie w c--j zakładów, za którymi to do dziś niektórzy płaczą (PGRy chociażby). W c--j g---o-etatów, pełno nierobów "czy się stoi, czy się leży", a tu miłościwie nad starymi komuchami.

Mi na to kiedyś otworzył oczy ten fragment:
"Starszy człowiek w barze mlecznym je kartofle z ogórkami
Całe życie tyrał w hucie, a do huty dokładali
Cała jego ciężka praca, wszystko było c---a warte
Gdyby leżał całe
  • Odpowiedz
@Alzena: przydatna ekonomicznie była moja babcia, która zasuwała do 60tki, była kierowniczka sklepu, wcześniej pracowała na przykład na wojskowej stołówce itd. Ale ma co najmniej dwukrotnie niższa emeryturę od jej męża, który był rąbiącym dzień w dzień alko wojskowym który na emeryturę przeszedł w wieku 50 lat. Dłużej siedzi na emeryturze niż "pracował". On nawet nie zna pojęcia praca. I wpienia mnie to, że obydwoje żałują iż upadła komuna i
  • Odpowiedz
@dobry-informatyg: wysoce możliwe że nie istnieją badania pod tezę "wiekszość polskich emerytów to pasożyty" ale fakt że pracowali w beznadziejnych pseudozakładach, zarabiali piach a teraz ciągną ciężki hajs drukowany na kredyt ich wnusiów to smutna prawda
  • Odpowiedz
Skoro pracowałeś w Polsce to i dostaniesz polską emeryturę. Co w tym niezwykłego? Niezależnie od tego ile by jej nie było - ile wypracowałeś tyle dostaniesz.


@Alzena: to tak nie działa, nie odprowadziłem prawie żadnych składek, a dostanę minimalną, 13, 14 itp, wszystko między innymi na twój koszt ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
a starych pryków którzy żyli w czasie największego dobrobytu


@revente: XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
Kiedy był ten "największy dobrobyt", w czasach gospodarki niedoborów PRL czy w latach 90? xDDDD Polska jest obecnie najbogatsza w swojej historii.
  • Odpowiedz
nieprzydatne staruchy


@murmurlrl: Ogólnie widzę, mniej więcej od czasów pandemii, tendencje do dehumanizowania starszych osób. Oby ciebie ktoś na starość poniżył za bycie "nieprzydatnym staruchem" i wyzywał ciebie tylko dla tego że jesteś stary ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Sam mam 32 lata i mam świadomość, że kiedyś będe stary i chciałbym, aby ten trudny schyłek życia był znośny, a nie przykry.
  • Odpowiedz
ale fakt że pracowali w beznadziejnych pseudozakładach, zarabiali piach


@Rabe2137: A jak ktoś pracował za PRL u prywaciarza lub sam nim był? Masz świadomość że w 1980 roku około 15% polskiego PKB to były przedsiębiorstwa prywatne?
Albo jak był pracownikiem naukowym na uczelni jak mój ś.p. dziadek? Tobie się wydaje, że każdy był chłoporobotnikiem jak twoi przodkowie? xD
  • Odpowiedz
@ryszard-kulesza: spoko, nie ma problemu. O ile dożyje starości to mogą mnie wyzywać od bezużytecznych staruchów. Widzisz, ja mam tak, że nie obrażam się o fakty, które mają potwierdzenie w rzeczywistości
  • Odpowiedz
@Deska_o0 żeby uzyskać minimalną emeryturę, trzeba spełnić pewne warunki związane z długością okresów składkowych. Minimalna emerytura jest wypłacana tym, którzy osiągnęli wiek emerytalny i mają staż ubezpieczeniowy, który obecnie wynosi 20 lat dla kobiet i 25 lat dla mężczyzn.

Jeśli ktoś nie spełnia tych warunków (np. nie ma odpowiedniego stażu pracy lub składek), to emerytura będzie niższa od minimalnej lub może w ogóle nie przysługiwać. Państwo nie gwarantuje minimalnej emerytury.
Konkludując
  • Odpowiedz
Konkludując - jeśli nie odprowadzałeś składek lub były one minimalne, nie masz gwarancji otrzymania minimalnej emerytury.


@Alzena: znowu mieszasz, były one oczywiście minimalne, ale odprowadzane łącznie przez 25 lat (miesiąc po osiągnięciu tego minimum zamknąłem firmę w polsce i jedyny podatek od tego czasu jaki płacę w kraju to ten od nieruchomości), więc nie dość że dołożysz się do mojej emerytury żeby podnieść ją do minimalnej ponieważ moich składek na
  • Odpowiedz